Nagy pontot rabolt idegenből a KSE

Daczó Hodor Barna 2024. október 05., 19:05 utolsó módosítás: 2024. október 05., 19:22

A labdarúgó 3. Liga 2-es csoportjának 6. fordulójában szombaton a Kézdivásárhelyi SE remek első félidő után pontot rabolt a mérkőzést megelőzően a tabella élén álló ACS Unirea Braniștea otthonából.

A kézdivásárhelyi kék-fehérek szombaton sem okoztak csalódást drukkereiknek Fotó: Daczó-Hodor Barna

A kézdivásárhelyi csapat határozottan kezdte a találkozót, ennek megfelelően az 5. percben Albu remek indításból meg is szerezte a vezetést. Nem dőltek hátra a kék-fehérek, a folytatásban is ők veszélyeztették a moldvai alakulat kapuját: a 20. percben egy remek összjátékot követően ugyancsak Albu egyedül találta magát Ursuval szemben, ám a hazai hálóőr hárított. Félóra után újabb remek lehetőség adódott a kézdieknek, ám Cranțea beadásáról Gergely lemaradt. Az első 45 percben a házigazdák egyetlen lehetősége egy szabadrúgás volt, amelyet Butuza védett.

Pihenő után a vendégek megrökönyödésére a játékvezető 11-est ítélt a házigazdák javára, melyet Răducan értékesített. A folytatásban nem született több gól, így a céhes városiak egy ponttal távoztak a csoport éléről lecsúszott Braniștea otthonából.

„Összegzésképpen elmondhatjuk, nagyon jó eredmény számunkra, hiszen az éllovas otthonából viszünk pontot, ám úgy vélem, ha hagytak volna játszani a második félidőben is, mindhármat begyűjthettük volna” – nyilatkozta a mérkőzést követően a Székely Sportnak Rancz Lajos klubelnök.

A következő fordulóban a KSE hazai pályán a pont nélküli sereghajtó Dacia Unirea Brăila csapatát fogadja.

Labdarúgó 3. Liga, 2-es csoport, alapszakasz, 6. forduló:

ACS Unirea Braniștea–Kézdivásárhelyi SE 1–1 (0–1).

Gólszerzők: Răducan (52., 11-esből), illetve Albu (5).
Unirea Braniștea: Ursu – Mihai, Popa, Murgoci, Hilohi, Cireș, Frunză, Bordun, Olteanu, Răducan, Munteanu. Cserék: Toader, Lefter, Enache, Moroianu, Cireș, Neagu, Vasile, Coman. Edző: Gheorghiță Ion.
KSE: Butuza – Fábián (Bandi, 90), Burlacu, Cranțea (Clinciu 65. perc), Drugă, Rusu, Gajdó, Albu (Veres, 65.), Barta, Gergely (Dobos, 80.), Neamțu. Cserék: Csíki, Fülöp, Zöld, Bunduc. Edző: Negoiță Liviu.