Nagy hibákat követtek el a csíkiak Slobozián, ezeket gólokkal büntette a házigazda

Dobos László 2024. április 07., 14:35 utolsó módosítás: 2024. április 07., 20:25

Az első félidőbeli játéka alapján döntetlent érdemelt volna Slobozián az FK Csíkszereda a labdarúgó 2. Liga rájátszásnak vasárnapi mérkőzésén, a második felvonásbeli hibák azonban végzetesnek bizonyultak.

A megingásokat alaposan kihasználta az ellenlábas. Korábbi felvétel Fotó: Pinti Attila

Csíki szurkolói csoport buzdította Slobozián az FK Csíkszeredát a vasárnap kora délután mérkőzésen a labdarúgó 2. liga rájátszása második fordulójának zárómérkőzésén, ahol az első félidőben a vendég székelyföldi együttes kezdeményezett többet, négy szögletet harcoltak ki, a házigazdák pedig egyszer sem végezhettek el szögletrúgást.

Az első 45 perc nagyobb gólhelyzetei az FK előtt adódtak: a 15. percben Apró lövését szögletre mentette a hazai hálóőr, a 42. percben pedig mintegy 21 méterről végezhetett el szabadrúgást az FK, Anderson lövése azonban kapu fölé szállt.

Szünet után is jobban kezdett az FK, de az 53. percben kapitális védelmi hibát követett el a csíki védelem: Veres Szilárdék saját 16-oson belüli labdázgatásból a házigazdákhoz jutott a játékszer, Purece pedig Gyenge Szilárd kapus felett a hálóba lőtte (1–0). A gólt kezezés előzte meg, a Slobozia játékosa kézzel ért a labdához, de ezt a játékvezető nem fújta le...

Lélektanilag ez nagyot lendített a hazai alakulaton, a vendégeknek pedig semmi sem jött össze a folytatásban.

A 78. percben a székelyföldiek újabb védelmi hibáját büntette meg a Slobozia. A csíki kapus nem magasan kirúgott labdájából ellentámadást vezethettek, Afana pedig csak egyedül Gyengével a hálóba lőtte a labdát (2–0).

A Slobozia a 83. percben még egyszer a csíki kapuba rúgta a labdát, de ezt les miatt érvénytelenítették.

Labdarúgó 2. Liga, felsőházi rájátszás, 2. forduló:

Unirea Slobozia–FK Csíkszereda 2–0 (0–0).
Gólszerzők: Florin Purece (53. perc) és Christ Afalna (78.).
Játékvezetők: Vlad Baban (Jászvásár), Gheorghită Bălan (Piteşti) és Marian Carson (Konstanca). Tartalék játékvezető: Lucian Diaconu (Jászvásár). Megfigyelők: Dorinel Dincă (Călăraşi) és Stan Prodan (Alexandria).

Unirea Slobozia: Denis Rusu – Florin Ibrian, Gabriel Lazăr, Dmitro Olekszijovics Poszpelov (ukrán), Constantin Toma, Ștefan Pacionel, Ionuț Coadă, Andrei Dorobanțu, Florin Purece (Serge Ekollo, 58.), Laurențiu Vlăsceanu (Mario Aioanei, 92.), Christ Afalna (Serafim Cojocari, 90.). Vezetőedző: Adrian Mihalcea.

FK Csíkszereda: Gyenge Szilárd – Nagy János ( Bloj Ervin Szilárd, 71.), Kelemen Dávid, Apró Claudiu, Peter Gál–Andrezly, Veres Szilárd (Szondi Botond, 85.), Csürös Attila (Szufián Dzsebari, 60.), Bakos Ervin (Alexandru Ureche, 85.), Anderson Santos Ceara (Jelena Richárd, 71.), Balogh Szilárd, Makrai Gábor. Vezetőedző: Ilyés Róbert.