A nagy tét rányomta bélyegét a nagyszebeni városi stadionban rendezett mérkőzés elejére, egyik fél sem kockáztatott, nem érződött a pályán, hogy a galaciak a Szuperligában, míg a Corvinul a másodosztályban szerepelt idén. A 27. percben aztán egy szabálytalanságot követően megszerezte a vezetést Galac, Rusevic lőtt nagyjából 20 méterről, szabadrúgásból védhetetlenül Lefter hálójába.
Nem roppantotta meg a Corvinult a hátrány, és még az első játékrészben egyenlített, egy jól felépített támadás végén a kipattanó labdát lőtt a kupában gólfelelős Coman a hálóba, így döntetlennél vonultak öltözőbe a csapatok.
Izgalmas focit hozott a második játékrész eleje, Galac tíz perc után tizenegyeshez jutott, amit Rusevic be is lőtt. És – akárcsak az első félidőben – ezúttal sem tört meg a Corvinul, rendezte sorait és Manolache 16 méterről eleresztett lövésével egyenlített, így az utolsó negyedóra döntetlen állásról kezdődött.
A mérkőzés a végére mindkét együttes elkészült energiájával, kisebb meglepetésre Galac beszorult a hajrára. A kényszerű játékmegállások miatt 9 percet hosszabbított Marcel Bîrsan játékvezető, döntés viszont nem született, így jöhetett a kétszer 15 perces hosszabbítás. A ráadásban mindkét csapatnak volt lehetősége előnybe kerülni, ám a helyzetek kimaradtak, aztán biztonsági focira váltottak, és a büntetőkre bízták a döntést.
A tizenegyeseknél az első körben hibázott Coman a Corvinultól, majd meglepetésre a Cisotti révén 1–0-s előnybe került Galactól zsinórban hárman, Gaitan, Lameira és Ghiocel is kihagyta büntetőjét. A vajdahunyadiaktól Manolache és Bradu is eredményes volt, majd Pîrvulescu nem tudta lezárni a csatát, védett a kapus. Az utolsó párosban Silva tartotta életben Galcot, ám Hergheliu a kapuba gurított, kupagyőztes a Vajdahunyadi Corvinul!
A Corvinul lett az ötödik másodosztályos klub, amely megnyerte a Román Kupát, korábban ez a Resicabányai Metalulnak (1954), a Tordai Arieșulnak (1961), a Chimia Râmnicu Vâlceának (1973) és a Bukaresti Rapidnak (1975) sikerült. A Hunyad megyei csapat két selejtezős forduló után jutott a csoportkörbe, többek között az FK Csíkszeredát is búcsúztatta, majd az A hatos élén végzett, kiejtve a Sepsi OSK-t, a negyeddöntőben a Kolozsvári CFR-t, az elődöntőben pedig az FC Voluntari-t is megverte. A vajdahunyadi csapat az Európa Liga selejtezőjében indulhat, amennyiben megkapja az UEFÁ-tól a licencet.
Kellemes meglepetést okozott szinte mindenkinek, hogy a bukaresti operaházban megrendezett 2024-es Román Sportgálán Bölöni Lászlót is elismerésben részesítették. A kedd esti eseményen a romániai magyar médiaszolgáltatók közül a Székely Sport volt jelen.
A Sepsi OSK korábbi középhátvédjét, Denis Ciobotariut is beválogatták a Bosznia-Hercegovina és San Marino elleni világbajnoki selejtezőkre készülő román labdarúgó-válogatott keretébe.
Húsz házkutatást tartottak a Maros megyei rendőrök csütörtök reggel illegális fakitermeléssel és falopással gyanúsított személyeknél, ennek nyomán tizenhat személyt kísértek be a rendőrségre.
Életének 75. évében elhunyt Balázs Éva színművésznő, a marosvásárhelyi színház nyugalmazott társulati tagja – közölte a Tompa Miklós Társulat.
Furcsa jelenetek játszódtak le Temesváron csütörtökön azt követően, hogy a legfőbb ügyészség ügyészei kommandósok kíséretében házkutatást tartottak a Călin Georgescut támogató influencerek egyikénél.
Crin Antonescu nem szereti a magyarokat. Crin Antonescu szereti a magyarokat. Crin Antonescu mindenkit (nem) szeret. De ki is az a Crin Antonescu? S mi is az a reálpolitikai szeretet?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!