Tizenöt éve működik testvérkapcsolat a Heves Vármegyei- és a Hargita Megyei Labdarúgó-egyesületek között, a küldöttségek évente legalább egyszer találkoznak, felváltva, egyik évben Székelyföldön, a másikban pedig Észak-Magyarországon.
Idén június 27. és 30. között Hargita megye U17-es korosztályú lány- és fiú válogatottja utazott Heves megyébe, és amint Tamás Zoltán, a Hargita Megyei Labdarúgó-egyesület (HMLE) elnöke elmondta, a kiutazás pályázati pénzből jött létre, a HMLE sikeresen pályázott a megyei önkormányzatnál.
„A háromnapos eseményen a mérkőzések mellett több szakmai program volt az edzőknek, sportvezetőknek, játékvezetőknek. A gyerekek voltak strandon, uszodában, az állatkertben stb... A mérkőzések Mátraházán zajlottak, kiváló minőségű pályákon. A szállás Gyöngyösön volt, de ellátogattunk Egerbe is” – ismertette a Székely Sport megkeresésére Tamás Zoltán.
A székelyföldi fiú csapat a Székelyudvarhelyi ISK, a lány együttes pedig az FK Csíkszereda gerincére épült. A küldöttségnek tagja volt három Hargita megyei játékvezető, Pál Hunor, Csíki Hunor és Szabó Tamás is.
Óriási csatában, hatalmasat küzdve, nyert a Gyergyói Hoki Klub a Brassói Coronával szemben a romániai jégkorongbajnokság döntőjében. Ezzel a gyergyóiak először szerezték meg a bajnoki címet.
A Csíkszeredai Sportklub a B csapatát nevezte a jégkorongbajnokság bronzmérkőzésére, így vasárnap kora délután a Sepsi Arénában nem volt kérdés, ki áll fel a dobogó legalsó fokára, a Bukaresti Steaua komolyabb megerőltetés nélkül húzta be a találkozót.
Általában a székelyföldi medvetámadásoktól vagyunk hangosak, de amit ez a túrázó tett egy szlovákiai erdőben, amikor rátamadt egy medve, nem lehet elhallgatni.
Az Egyesült Államok romániai nagykövetsége vasárnap délután sorozatban a második napon tett közzé a romániaiaknak címzett figyelmeztetést a közösségi oldalán.
A romániai juhtenyésztők felháborodtak amiatt, hogy a juhpestis-riadó következtében az év legfontosabb időszakában nem tudják majd értékesíteni húsvéti bárányaikat a jobban fizető európai piacon, miután az Európai Bizottság korlátozásokat vezetett be.
Mi, magyarok, szeretünk tisztelegni (történelmi) hőseink előtt. Ám ha megjelennek a vásznon, képernyőn, azonnal kitör a botrány: miért ilyen? Miért nem olyan? Pláne, miért nem amolyan?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!