A golazo.ro információi szerint két romániai sporttévé jutott egyezségre az UEFÁ-val, hogy a következő három évben, 2024–2027 között közvetítse a nemzetközi tornákat: a Prima Sport és a Digi Sport.
Ez drasztikus csökkenést jelent, hiszen az elmúlt években öt romániai műsorszolgáltató rendelkezett a nemzetközi meccsek közvetítési jogaival: a Prima Sport, a Digi Sport, az Orange Sport, a Pro TV és a Pro Arena.
Az Orange Sport július elsejével megszűnik, a bukaresti sajtó információi szerint az alkalmazottak nagy része a Prima Sporthoz kerül át.
A Digi Sport és a Prima Sport által kötött új szerződés több meccset tartalmaz a Bajnokok Ligájából, hiszen a rájátszás is benne van, így az új formátum miatt a közvetítendő találkozók száma túl lépi a kétszázat.
Lesz miből válogassanak a sportcsatornák, hiszen a három labdarúgótorna 548 meccset jelent:
– 203 a Bajnokok Ligájában;
– 189 az Európa Ligában;
– 153 a Konferencia Ligában;
– 3 mérkőzés az Európai Szuperkupában.
A BL-meccsek száma az elmúlt évekhez képest közel ötven százalékkal emelkedett, hiszen a jelenlegi szezonban a rájátszástól a döntőig 137 találkozót rendeztek, ez 66-tal kevesebb, mint ami vár ránk a következő kiírásban.
Összehasonlításként a golazo.ro-n kiemelik, hogy a labdarúgó Szuperliga egy szezonja alatt összesen 321 mérkőzést rendeznek: 240-et az alapszakaszban, 30-at a felsőházban, 45-öt az alsóházban, két Konferencia Liga-selejtezőt, illetve négy osztályozós találkozót.
A Prima Sport jelenleg öt csatornát működtet, hetente 24 nemzetközi találkozót tud közvetíteni: kedden és szerdán hét-hét BL-meccset, csütörtökön tíz találkozót az EL-ből és az EKL-ből. A Digi Sportnak négy csatornája van.
Ugyancsak a golazo.ro hozta nyilvánosságra, hogy az Antena 1 megegyezett a FIFÁ-val és a 2026-os és a 2030-as labdarúgó-világbajnokság közvetítési jogairól. Az elemzők szerint a következő két vébé az elmúlt évtizedek legvonzóbb versenyei lesznek, mivel a csapatok és így a mérkőzések száma is sokkal nagyobb lesz.
A világbajnokságok történetében először lesz 48 válogatott kint a tornán, szemben a jelenlegi 32-vel.
A 2026-os világbajnokság Kanadában, Mexikóban és az Egyesült Államokban 16 városban kerül megrendezésre. A részvevő országokat tizenkét négycsapatos csoportba osztják. A kvartettek első két helyezettje és a nyolc legjobb harmadik együttes továbbjut a legjobb 32 közé, innen pedig egyenes kiesési rendszerben zajlik tovább a torna.
A 2030-as világbajnokság jubileumi lesz, amely az 1930-as uruguayi első vébé óta eltelt 100 évet ünnepli. Ezért a FIFA úgy döntött, hogy a 2030-as megmérettetés első mérkőzését az uruguayi Montevideóban található Estadio Centenario stadionban rendezik meg. A második és a harmadik mérkőzésre Argentínában, illetve Paraguayban kerül sor. Ezután a különleges világbajnokság többi mérkőzését Marokkóban, Portugáliában és Spanyolországban játsszák majd.
A 2022-es katari vébét a TVR közvetítette, a román tévé megközelítőleg 10 millió eurót fizetett a jogokért. A 2026-os és a 2030-as tornákért a Pro TV is bejelentkezett, a FIFA végül az Antena 1 ajánlatát fogadhatta el.
Azért a papírforma érvényesült a San Marino elleni vb-selejtezőmeccsen, Hagiék akkor kapták a találatot, amikor már hárommal vezettek.
Folytatta remek sorozatát a Csíkszeredai Sportklub a jégkorong Erste Ligában. Kevin Constantine tanítványai szerdán este két góllal nyertek a BJAHC otthonában, és ezzel összesítésben 2:0-ra vezetnek a négy nyert mérkőzésig tartó párharcban.
Két halálos áldozatot követelő baleset történt csütörtök kora reggel Arad megyében. Két teherautó ütközött össze, az egyik ki is gyulladt.
Holtan találtak egy férfit és egy nőt a magyarországi Battonyán, ahol családi dráma történhetett. A román házaspár aradi volt.
Kivonul Romániából a Karl Mayer, a világ egyik vezető textilipari gépgyártója, emiatt az ország jelentős beruházástól esik el – írta az Economedia.ro a Máramaros megyei munkaerő-elhelyező ügynökség tájékoztatása alapján.
Mi, magyarok, szeretünk tisztelegni (történelmi) hőseink előtt. Ám ha megjelennek a vásznon, képernyőn, azonnal kitör a botrány: miért ilyen? Miért nem olyan? Pláne, miért nem amolyan?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!