A koronavírus-járvány által komolyan érintett klubok fontos segítséget kaptak a szövetségtől, amely előbb egy hónappal elhalasztotta azoknak a tartozásoknak a befizetését, amelyeket 2019. december 31-ig halmoztak fel, ezek rendezési határideje május 29., majd úgy határozott, hogy a következő élvonalbeli szezonra vonatkozó licenc-szerzési folyamatban nem veszi figyelembe az állam felé való adósságokat.
Ezek a döntések nemcsak az 1. Ligában szereplő tizennégy klubra vonatkoznak, hanem azokra az együttesekre is, amelyek a másodosztályban a feljutásban érdekeltek, és szintén 1. ligás licenchez szeretnének jutni.
Másrészt viszont, az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) nem volt ennyire nyitott az európai kupasorozatok következő idényére készülő hazai klubokkal szemben, hiszen nem hosszabbította meg a licencszerzéshez szükséges iratcsomó benyújtásának hátáridejét, amely április 30-án, azaz csütörtökön jár le. A kluboknak addigra bizonyítaniuk kell, hogy nincsenek adósságaik a 2019-es évre, ez elengedhetetlen feltétele annak, hogy részt vehessenek az európai kupák selejtezőjében.
Jelenleg Romániából nyolc klub is esélyes arra, hogy bejusson a nemzetközi kupákba, ahol az országot négyen képviselhetik majd.
Az élvonalbeli bajnokság felsőházi rájátszásából a Kolozsvári CFR, az FCSB, a Craiova, az Astra és a Botoşani – a csődvédelmi eljárás alatt álló Medgyesi Gaz Metan nem jogosult –, illetve a Román Kupából a Sepsi OSK, a Dinamo és a Jászvásári Poli.
További változásokra lehet számítani a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK keretében. Két alapember ugyanis távozófélben van, és helyükre új labdarúgókat kell igazolni. A helyzet azonban nem ennyire egyszerű. Diószegi László klubelnök avatott be a részletekbe.
A Sportul Studențesc jégkorongcsapatának játékosa hat hónapos eltiltást és súlyos pénzbüntetést kapott, miután megütötte a játékvezetőt január elején, a Gyergyói Hoki Klub elleni meccsen.
A pénzügyminisztérium államtitkárává nevezték ki Ráduly Róbert Kálmánt. Az erről szóló döntés csütörtökön jelent meg a Hivatalos Közlönyben.
A rendelések elindításával kiderült, mennyibe kerül a Dacia legújabb, egyben legnagyobb modellje, a Bigster. A Duster nagy testvéreként emlegetett, egy új szegmensben világhódító körútra induló Bigster legolcsóbb kiadása 23 ezer euróba kerül.
A Nagyváradtól alig néhány percnyi távolságra található nagyürögdi erdőbe költözik át a városközponthoz viszonylag közeli jelenlegi helyéről az állatkert – jelentette be csütörtökön az Ebihoreanul.ro helyi portálnak nyilatkozva Florin Birta polgármester.
Mi az összefüggés David Popovici Porsche Spyderje, a román néplélek és az értelmiségi elit által követendő példának tekintett hazai személyiségek hiánya között?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!