Magyarország kedden este Írország ellen lép pályára Dublinban az Aviva Stadionban, majd két nappal később, csütörtökön este Izrael érkezik Debrecenbe, hogy a magyar nemzeti csapattal megküzdjön.
Egészen szenzációs formában van a válogatott, ugyanis legutóbb 2022-ben szenvedett vereséget Olaszország ellen a Nemzetek Ligájában.
Azóta 14 mérkőzésen 9 győzelmet aratott és 5-ször döntetlennel vonult le a pályáról. A magyar nemzeti gárda kiváló játékkal jutott ki az Európa-bajnokságra, csoportelsőként végzett a G csoportban, négy ponttal megelőzve a második szerb válogatottat.
Marco Rossi elmondta, hogy most már nincs idő tesztelni, nagyon komolyan veszik az írek és az izraeliek elleni találkozót is, szeretnék kihozni magukból a maximumot ahhoz, hogy reális célt lőhessenek be az Eb-re.
Ami a román válogatottat illeti, kedden este Bulgáriát fogadja hazai környezetben, majd három nappal később Liechtenstein ellen is teszteli a tudását. Legutóbb márciusban játszott barátságos összecsapást, akkor Kolumbia ellen kikapott (3–2), míg Észak-Írországgal döntetlent játszott (1–1).
Az Eb-selejtezőn mutatott játékára azonban a legkevésbé sem lehet panasz, ugyanis a 10 forduló alatt egyetlen vereséget sem szenvedett el, hat győzelemmel és négy döntetlennel az élen fejezte be a csatározást. Tétmeccsen legutóbb 2022 közepén talált legyőzőre, a Nemzetek Ligájában Montenegró gyűrte le 3–0-ra.
Nehéz csoportba került mindkét válogatott a kontinenstornán
Marco Rossi legénysége az A jelzésű kvartettben fog szerepelni, akárcsak a házigazda németek, a svájciak és a skótok. Ez a négyes a világranglistás helyezések alapján a harmadik legnehezebb, s a válogatottakat elnézve az egyik legkiegyensúlyozottabb is. Ami a magyarokat illeti Svájc ellen kezdenek, következik Németország és a végén Skócia.
Románia sincs könnyű helyzetben, az E csoportban Belgium, Ukrajna és Szlovákia is helyet kapott. Június 17-én az ukránokkal kezd Edward Iordănescu együttese, öt nappal később a belgákkal néz farkasszemet, majd a szlovákok ellen zárja a csoportkört.
Véget ért Anderson Ceará átigazolási huzavonája: az FK Csíkszereda előző idényének egyik legjobb játékosát csütörtök este bemutatta új klubja, az egyiptomi National Bank of Egypt SC.
Pont került Anderson Ceará hosszú ideje húzódó átigazolási történetének végére: a brazil labdarúgó az egyiptomi National Bank of Egypt SC játékosa lett. Az átigazolás részleteiről Rédai Attila, az FK Csíkszereda sajtófőnöke számolt be a Székely Sportnak.
Mintegy két hete egy firenzei egészségügyi, illetve Caritas-ellátóközpontban tartózkodik egy iratok nélkül talált nő, aki egészségi problémái miatt nem emlékszik személyes adataira. Azt mondja, Erdélyből származik, családját keresik.
Oláhszentgyörgy nagy múltú fürdőváros, egykori szállodái azonban vagy bezártak, vagy csak részben működnek. A helyi önkormányzat közberuházásokban látja az újjáéledés lehetőségét: korszerű gyógykezelő központot és wellnesskomplexumot hoznának létre.
Nem különösebben érintette meg a Majka néven ismert rappert, dalszövegírót és műsorvezetőt, Majoros Pétert az, hogy erdélyi koncertje előtt sms-ben megfenyegették, a koncertet az ügyvédei tanácsára mondta le – ezt maga Majka nyilatkozta a Blikk-nek.
Egyre több kolozsvári polgárnak szúrja a szemét a Sétatéren immár tizenegyedszerre megszervezett gigafesztivál. Pedig minden remek lenne, ha a városvezetés betartatná a fesztiválos magánvállalkozókkal a minimális szabályokat.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!