A marosvásárhelyi származású tapasztalt szakember kezdetben a személyes problémái bemutatása előtt gratulált az új szövetségi kapitánynak és sok sikert kívánt neki, majd belevágott az okok ismertetésébe, hogy miért nem sikerült közös nevezőre jutni a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) vezetőségével.
A legfontosabb aggálya a szerződésének időtartama volt, hiszen elmondása szerint, eddig még sohasem látott olyan szerződést, amelyről nem tudja, hogy pontosan mikor ér véget, továbbá a válogatott élén maradása az Európa-bajnoki selejtezők előtt a Nemzetek Ligájában való meneteléstől függött.
– nyilatkozta Bölöni László, utalva ezzel arra, hogy amennyiben nem végzett volna a válogatottal a csoport első helyén a Nemzetek Ligájában, idén ősszel meneszthették volna.
„A szerződés a 2024-es Európa-bajnokság végéig szólt, ha kijutunk. Amennyiben pótselejtezőt játszunk, akkor tavaszig tart, de ha ott sem lettünk volna érdekeltek, akkor 2023 októberéig, persze, ha nem menesztenek idén szeptemberben a Nemzetek Ligája után.
– közölte a szakvezető, hozzátéve, hogy mindemellett az anyagi rész soha nem jelentett problémát.
Bölöni László ismertette, ezután több javaslatot is tett, hogy milyen lehetőségeik lehetnek, amivel a fő célkitűzést tarthatják szem előtt. „Ezt a megmérettetést (a Nemzetek Ligáját) arra szerettem volna használni, hogy felkészítsem a válogatottat az Európa-bajnoki selejtezőkre. Az én javaslatomat, hogy eltöröljük a köztes célkitűzést, elutasították.
De mivel szerettem volna megegyezni, felvetettem, hogy ha a szövetség kirúghatott volna, akkor én is szabadon távozhatom függetlenül attól, hogy az első, vagy az utolsó helyen állunk. Természetesen ezt nem fogadták el, mint ahogyan azt is elutasították, hogy a Nemzetek Ligája végéig írjunk alá, utána pedig mindenkinek meglesz a joga, hogy esetleg felmondja volna a szerződést”.
Bölöni László rámutatott, életében eddig még soha nem voltak ennyire feszült napjai, mint az elmúlt két hétben, amit Marosvásárhelyen töltött, és nem találkozott ennyi problémával, ami számára logikátlan volt.
Következtetésként elmondta, szerette volna, hogy megegyezzenek, hiszi azt, hogy a szövetség vezetői is, de folyton akadályba ütköztek az a bizonyos köztes cél miatt, és kissé szomorú, hogy végül nem sikerült egyezségre jutniuk.
Nagyszerű hangulatot, magas szintű és minden elvárást kielégítő jégkorongot hozott a romániai bajnokság négyes döntőjének első elődöntője. A Gyergyói HK aranygóllal győzte le a Csíkszeredai Sportklubot, vasárnap első romániai bajnoki címét szerezheti meg.
A Csíkszeredai Sportklub a B csapatát nevezte a jégkorongbajnokság bronzmérkőzésére, így vasárnap kora délután a Sepsi Arénában nem volt kérdés, ki áll fel a dobogó legalsó fokára, a Bukaresti Steaua komolyabb megerőltetés nélkül húzta be a találkozót.
Tűz ütött ki Kézdivásárhelyen a Molnár Józsiás utcában. A helyszínre érkezett tűzoltók nem tudták megmenteni a lakóházat.
Rossz év volt 2024 az elektromos autók számára, de a hibridek nagyon jól zártak, és a közeljövő is szépen csenghet főleg a teljesen hibrid, részben pedig a konnektoros kategóriának.
Az elmúlt másfél évtizedben 270 millió eurót költöttek a bukaresti Nemzet megváltása ortodox katedrális megépítésére, a költségek „több mint tíz százalékát” az egyház saját forrásaiból fedezte.
Crin Antonescu nem szereti a magyarokat. Crin Antonescu szereti a magyarokat. Crin Antonescu mindenkit (nem) szeret. De ki is az a Crin Antonescu? S mi is az a reálpolitikai szeretet?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!