Bölöni László az Adevărul napilapnak adott interjút, ebben kizárólag a múlt heti BL-botrány volt a téma. Mint ismert, a Paris Saint-Germain–Istanbul Basaksehir találkozót egy rasszistának vélt kijelentés miatt szakították félbe kedden este, miután a tartalék játékveztő Sebastian Colțescu „feketének” nevezte az Ovidiu Hațegan által kiállított Pierre Webót, a török csapat kameruni másodedzőjét.
A 14. percben „lefújt” meccset végül másnap, a román játékvezetők nélkül játszották le, az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) pedig vizsgálatot indított az ügyben. A párizsi incidens nemzetközi szinten is nagy port kavart, Ionuț Stroe ifjúsági és sportminiszter a román sport nevében kért elnézést a történtekért, míg a Román Labdarúgó Szövetség (FRF) rövid közleményben határolódott el mindennemű rasszista, illetve xenofób megnyilvánulástól.
Bölöni László úgy véli, szó sem lehet rasszizmusról, Sebastian Colțescu szavait ugyanis félreértelmezték.
A Panathinaikoszt irányító szaktekintély azzal érvelt, hogy sem a hanglejtés, sem a testbeszéd nem utal rasszista megnyilvánulásra. Bölöni egyetért azzal, hogy a nemzetközi mérkőzésekre kiküldött bíróknak angolul kell kommunikálniuk meccs közben, de szerinte semmi gond nincs azzal, hogy egymás között az anyanyelvükön beszélnek.
„Meggyőződésem, hogy a román játékvezetők jó munkát akartak végezni a Parc des Princes Stadionban, ahol egy olyan problémával szembesültek, amit ha akarunk, meg tudunk érteni. De ezt rasszizmusnak nevezni rendkívül fájdalmas túlzás. Nem csak számukra, nem csak a román népnek, hanem az egész világnak” – nyilatkozta Bölöni.
A korábbi BEK-győztes középpályás Ionuț Stroe reakciója kapcsán azt nyilatkozta, labdarúgóként ő a román sportot képviselte, és megkérte a minisztert, hogy a nevében ne kérjen elnézést semmiért.
Meglátása szerint Stroe egy olyan politikus, aki nagy demokratának és liberálisnak akar tűnni, azt a látszatot keltve, hogy mindenkit tisztel, csakhogy közben egyáltalán nem tiszteli a világot, amelyben él.
Bölöni László Răzvan Burleanu FRF-elnöknek is üzent, visszautalva az FCSB és a Sepsi OSK közti kupadöntő utáni sajnálatos eseményre, amikor a győztes bukaresti csapat játékosai szurkolóikkal együtt magyargyalázó rigmusokkal ünnepeltek.
Ebben megmagyarázom, mit éltek át a román játékvezetők, akikre ráhúzták a vizes lepedőt Párizsban, és ez az eset egy életre nyomot hagy bennük. És ebben a levélben azt hiszem, még megírok valamit!
Hogy olyan emberek, akik most Romániában rasszistának nevezik Colțescut, más esetekben mélyen hallgattak. Az elmúlt szezonban felhívtam Răzvan Burleanut és számonkértem azért, hogy a szövetség miért tolerálja a kupadöntőt a Sepsivel szemben megnyerő FCSB játékosainak xenofób rigmusait. Azóta is várom a válaszát...” – fejtette ki Bölöni.
Sokat szenvedett, igazából hiányzott az átütő erő a sepsiszentgyörgyi csapatból, ezt pedig kihasználta a bukaresti ellenfele, előnyben focizott a Szuperliga tizennyolcadik játéknapjának meccsén. A csattanó a végén érkezett.
Testközelből láthattuk, milyen, amikor valósággal ütik-rúgják egymást a sportolók egy ketrecben, teszik ezt természetesen szabályos keretek között. Ilyen volt az első székelyföldi MMA-gála, a Hargita Fight Night. Élménybeszámoló.
Újabb választást tartanak vasárnap Romániában, ezúttal a parlament összetételéről döntenek a romániai választópolgárok.
A kormányon lévő Szociáldemokrata Párt (PSD) nyerte az 1989-es romániai rendszerváltást követően 10. alkalommal rendezett parlamenti választást a 21 órás urnazárás után közzétett felmérések eredményei alapján.
Megnyitottak vasárnap reggel 7 órakor a Romániában kialakított szavazókörzetek: országszerte csaknem 19 ezer szavazóhelyiségbe várják a szavazásra jogosult több mint 18 millió román állampolgárt, megválasztani a parlament és a szenátus tagjait.
Így utazunk és pisilünk mi útközben, itt nálunk Erdélyben. Mindennemű egyezés a valósággal csupán a véletlen műve.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!