Sosem szerencsés ha egy játékvezető a figyelem központjába kerül, de kedden este egészen rendkívüli eset történt a labdarúgó Bajnokok Ligájában. A Paris Saint-Germain és az Istanbul Basaksehir játékosai levonultak a pályáról, miután a törökök kameruni másodedzőjét, Pierre Webót kiállította Ovidiu Hațegan. A két csapat néhány tagjánál nem is a piros lap, hanem a negyedik játékvezető, Sebasian Colțescu szavai ütötték ki a biztosítékot.
A craiovai játékvezető román nyelven, „feketeként” hivatkozott a kispadon méltatlankodó edzőre, megnyilvánulását pedig többen is rasszistának ítélték.
A „negru” kifejezés miatt a játékosok azonnal számonkérték Colțescut és Hațegant. A sajnálatos eset a mérkőzés 14. percében történt, a levonulás után a vendégek nem voltak hajlandóak folytatni a játékot.
Az incidens nagy port kavart a nemzetközi sajtóban, az Európai Labdarúgó Szövetség viszont a klubokkal egyeztetve úgy döntött, a találkozó hátralevő játékidejét lejátszhatják szerdán a csapatok. A meccset 19 óra 55 percre írták ki újra és új játékvezetőket delegáltak Párizsba: a holland Danny Makkelie fújja majd a sípot, őt segíti egy honfitársa, két lengyel, illetve a VAR-szobából az eredetileg is megbízott olasz játékvezetők.
Az UEFA közölte, az ügyben azonnali vizsgálatot indít, a Román Labdarúgó Szövetség (FRF) pedig várja az európai szövetség részletes jelentését az esetről.
A FRF közleményében az olvasható, hogy a román szövetség elhatárolódik mindennemű rasszista vagy xenofób megnyilvánulástól.
Időközben Sebastian Colțescu az UEFA Bajnokok Ligája nevében, Twitter-oldalán kért elnézést az esetért, de a román játékvezető szerint a szavait félreértették és nem rasszista szándékkal fogalmazott úgy, ahogy.
A botrány egyik kárvallottja a legjobb román bírónak tartott Ovidiu Hațegan lehet. Az aradi sípmester a napokban új rekordot állított be azzal, hogy a BL-csoportkör mind a hat fordulójában vezetett mérkőzést, de a mostani vizsgálat miatt kérdésessé vált, hogy számítanak-e még rá a Bajnokok Ligája jelenlegi idényében.
A PSG–Istanbul Basaksehir összecsapásnak egyébként nincs különösebb tétje, hiszen a sorozat „tavalyi” döntőse már továbbjutott, míg az isztambuliak biztosan az utolsó helyen végeznek.
A H-csoport másik továbbjutó helyét Gulácsi Péter és Willi Orbán csapata szerezte meg,
az RB Leipzig ki-ki meccsen 3–2-re verte hazai pályán a Manchester Unitedet.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Viszonylag kezdő sofőrként akárhányszor rágördülök az úttestre, egy borsónyi félelmet még mindig érzek. S nem attól tartok, hogy jaj, nehogy elcsípjen a rendőr, amint átlépem a sebességkorlátot.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!