Bár kevésen múlott, idén is lemaradt az Euroligáról a Sepsi-SIC, miután a hazai rendezésű selejtezőtornán nem sikerült továbbjutnia a legrangosabb kontinensviadal legjobb tizenhat csapata közé.
A zöld-fehérek számára azonban nem ért véget a nemzetközi szereplés, ugyanis az Európa Kupa csoportküzdelmeiben ismételhetik meg, vagy akár szárnyalhatják túl tavalyi teljesítményüket, amikor a negyeddöntőig meneteltek.
A sorozatban az ukrán Prometey BC, a török Elazig Il Özel Ideraspor és az UNI Győr lesznek székelyföldi együttes ellenfelei.
A szentgyörgyiek az első fordulóban a Prometey BC vendégeiként lépnek pályára, és egyben lehetőséget is kapnak ezzel, hogy feledtessék szurkolóikkal a hazai bajnokságban legutóbb a Szatmárnémeti VSK-val szemben elszenvedett váratlan vereségüket.
Ez a találkozó sem ígérkezik sétagaloppnak, hiszen az ukrán bajnokkal és kupagyőztessel kell megküzdeniük a győzelemért.
A Prometey jelenleg hazája bajnokságában hat forduló után hibátlan mérleggel rendelkezik, azonban a csapatnak kevés nemzetközi tapasztalata van. Eddig egyszer, a tavalyi idényben vettek részt az Európa Kupa csoportkörében, és három vereséggel már idejekorán búcsúzni kényszerültek.
A csütörtöki mérkőzést megelőzően Zoran Mikes, a Sepsi-SIC vezetőedzője szerint a szatmári vereségből le kell vonni a következtetéseket, a lányoknak pedig összeszedetten kell játszaniuk, és
be kell bizonyítaniuk, hogy sokkal többre képesek, mint amit legutóbb mutattak.
A bosnyák szakember úgy vélekedett, egy erős ellenféllel kell felvenniük a harcot, és ha győzni akarnak, keményen meg kell küzdeniük a siker érdekében.
„A szatmári meccsen gyengén játszottunk, nem összpontosítottunk kellőképpen, az ellenfélnek pedig csak gratulálni tudok, mert teljesen megérdemelten győztek. Még az idény elején vagyunk, tanulnunk kell ebből. Ezt a vereséget viszont most magunk mögött kell hagynunk, és a következő mérkőzésre koncentrálnunk, amelyet az Európa Kupában játszunk.
És ha negyven percen keresztül harcolunk és mindent beleadunk, akkor megmutathatjuk, hogy magasabb szinten is tudunk játszani” – nyilatkozta Zoran Mikes.
A székelyföldi együttes csapatkapitánya, Jovana Pasic kiemelte, rossz napot fogtak ki Szatmáron, ami bárkivel megtörténhet, de fel kell állniuk, és a folytatásban a legjobb tudásukat fogják nyújtani ahhoz, hogy a Prometey elleni összecsapáson kijavítsák ezt a botlást.
A csütörtökön 19 órakor kezdődő Prometey BC–Sepsi-SIC találkozó a Nemzetközi Kosárlabda-szövetség Youtube-csatornáján (FIBA TV) élőben követhető.
Nyolcvanéves korában elhunyt kedden este Mircea Lucescu, a legendás labdarúgóedző halálhírét a bukaresti Egyetemi Kórház jelentette be, ahol az elmúlt napokban kezelték.
Új név és gyorsasági szakasz, átalakuló helyszínek – számos újdonsággal érkezik az idei Hargita Rali, amelyet április végén rendeznek meg Székelyudvarhelyen és környékén.
Locsolásból hazatartva az utcán adott hangot politikai nézeteinek egy sepsiszentgyörgyi fiatal, akit a Sepsi OSK vezetőségi tagjai bántalmazhattak.
Kelemen Hunor szerint az anyaországban 2010 óta megvalósult nemzetpolitikai paradigmaváltásra vezethető vissza, hogy az RMDSZ az idei országgyűlési választáson is a Fidesz-KDNP pártszövetséget támogatja.
Szavazásra buzdította a határon túli magyar állampolgárokat Orbán Viktor miniszterelnök. Orbán az elmúlt 16 év közös eredményeinek megvédésére kérte a levélben szavazó külhoni magyarokat.
Fatolvajok vertek meg két erdészt, testkamerákat sürget a környezetvédelmi miniszter. Meleg lesz a hétvégén, de készüljünk fel az újabb hűvös időre a jövő hét közepétől.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!