Nagy zakót kapott Szatmáron a Sepsi-SIC

Sánta Imre 2021. október 09., 23:44 utolsó módosítás: 2021. október 10., 00:12

A nagy rivális Szatmárnémeti VSK otthonában szenvedett váratlan vereséget a Sepsi-SIC a női kosárlabda-bajnokság 2. fordulójában. A háromszékiek kudarca főleg arányát tekintve meglepő, a tavalyi ezüstérmes huszonkét ponttal múlta felül a címvédőt.

Nagyon kikapott a tavalyi aranyérmes Fotó: Pinti Attila

Az elmúlt idény pontvadászatának két döntőse mérte össze erejét szombaton este a Both Katalin Sportteremben, ahol a házigazdák kezdték jobban a találkozót, és már a mérkőzés elején jelezték, nem fogják könnyen megadni magukat, mi több a szorosan alakuló első tíz perc után a folytatásban leiskolázták ellenfelüket.

A második negyedben ugyanis alaposan megszórták a zöld-fehérek gyűrűjét, miközben Zoran Mikes tanítványai hibát hibára halmoztak támadásban, és védekezésben sem álltak a helyzet magaslatán, így a játék képének megfelelően a partiumiak a játékidő felénél már tizenkilenc ponttal vezettek (38–19).

Szünet után úgy tűnt, a címvédő akár még vissza tud kapaszkodni a meccsbe, ugyanis Wallace találatainak köszönhetően sikerült csökkenteni a hátrányt, de ez csak szalmalángnak bizonyult, mert a szatmári lányok hamar összekapták magukat, és tíz perccel a vége előtt ismét húszpontosra duzzadt a pontkülönbség (56–36).

Az utolsó tíz perc sem hozott változást, Miguel Lopez tanítványai rendkívül összeszedetten játszottak, és őrizni tudták korábban kidolgozott előnyüket, így 78–56 arányban megérdemelten győzték le a meglepően gyenge teljesítménnyel előrukkoló háromszékieket, akikre jövő héten újabb erőpróba vár, ezúttal nemzetközi porondon.

A Sepsi-SIC az Európa Kupa csoportkörének első mérkőzésén október 14-én az ukrán BC Prometey vendégeként lép pályára.

Szoros meccsen győzött a KSE

A forduló másik mérkőzésén a Kézdivásárhelyi SE elsősorban a harmadik negyedben nyújtott teljesítményének köszönhetően aratott sikert a CSM Alexandria ellen. Bár a találkozó első részében folyamatosan a vendégeknél volt az előny, a kék-fehérek a 25. percben Coleman triplájával átvették a vezetést, a mérkőzés végéig pedig már nem is engedték ki a kezükből, megszerezve ezzel első győzelmüket a bajnokság idei kiírásában.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, alapszakasz, 2. forduló:

Szatmárnémeti VSK–Sepsi-SIC 78–56 (12–10, 26–9, 18–17, 22–20)
VSK: Taylor 25, Kostowicz 13 (1x3), Dzombeta 11, Ardelean 9 (1x3), Biszak 2. Cserék: Moore 12, Fodor 4, Vuckovic 2, Cucu, Kirberg, Muraru. Edző: Miguel Lopez.
Sepsi-SIC: Wallace 18 (2x3), Fraser 14, Pasic 7, Ghizilă 6 (2x3), Orbán 6. Cserék: Miljkovic 3 (1x3), Cătinean 2, Baș, Neagu, Croitoru, Podar, Botos. Edző: Zoran Mikes.
Játékvezetők: Amalia Marchiș, Octavian Goina, Tudor Crișan.

Kézdivásárhelyi SE–CSM Alexandria 57–52 (10–12, 17–18, 18–9, 12–13)
KSE: Coleman 17 (1x3), Lewis 15 (1x3), Taylor 14 (1x3), Debreczi 8, Tuchilus 3 (1x3). Cserék: Kozman, Domokos, Csurulya, Lénárt, Bara-Németh, Nagy. Edző: Ljubomir Kolarevic.
Alexandria: Burcucă 14 (1x3), Petrova 12 (1x3), Pana 12 (1x3), Bota 6, Benally. Cserék: Crăciunescu 8 (2x3), Mazilu, Voicu, Lungu, Marin, Oinaru, Horlea. Edző: Mădălin Pipera.
Játékvezetők: Andrei Vizitiu, Vlad Antonio Sandu, Csíki Zsolt.