Az előírások szerint a bajnokságokban részvevő együttesek kizárólag tornarendszerben játszhatják le a mérkőzéseket. A kosárlabda esetében a szezont megelőzően a klubok tizennégy napos elkülönített edzőtáborban kell részt vegyenek, és ahhoz, hogy a játékosok pályára lépjenek hivatalos találkozón, minden egyes koronavírusteszt negatív eredményt kell hozzon.
Ráadásul a klubok minden tagjának azt tanácsolták, hogy a szezon teljes ideje alatt edzőtáborban maradjanak, ami akár hét hónapig is eltarthat.
A rendkívül szigorú protokoll szerint a csapatokat a tornák idején külön hotelekben szállásolnák el, a mérkőzések és edzések napján pedig külön időintervallumukban utazhatnak a csarnokba azért, hogy elkerüljék a zsúfoltságot. A helyszínen mindössze a játékosok, stábtagok, hivatalos személyek, a mérkőzés megrendezésében felelősök és a sajtósok tartózkodhatnak, a nézők a járvány ideje alatt nem látogathatják a meccseket. További kikötés, hogy a játékosok már a szálláshelyről felszerelésben kell érkezzenek, a mérkőzések után pedig egyből visszautaznak a hotelhez.
A rendelet következtében a Román Kosárlabda-szövetség videokonferenciát szervezett a bajnokságban induló klubok képviselőivel, a tanácskozás témája az volt, milyen formátumban kezdjék el a szezont.
A kluboknak nem sikerült egyezségre jutniuk a bajnokság lebonyolítását illetően, mivel meglátásuk szerint a tornarendszer és a fenti protokoll betartása túlságosan nagy kiadással járna, amelyet nem tudnak fedezni.
Azt javasolták, hogy az új idény októberben kezdődjön el a Román Kupa találkozóival, amelynek nyolcas döntőjét novemberben tartanák meg, a Nemzeti Liga küzdelmei pedig csak a jövő év januárjában indulnának, abban reménykedve, hogy addig valamelyest lazulnak a járvány okozta korlátozások.
Egy másik forgatókönyv szerint azt is fontolóra vehetik, hogy más, szomszédos országban rendezzék meg a bajnokságot, ahol a járványügyi szabályozások jóval megengedőbbek. Ebben az esetben a lehetséges házigazda Bulgária lenne, ahol nem korlátozzák a román állampolgárok beutazását, miközben Magyarország és Szerbia is szigorú egészségügyi ellenőrzésnek veti alá a Romániából érkezőket.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Viszonylag kezdő sofőrként akárhányszor rágördülök az úttestre, egy borsónyi félelmet még mindig érzek. S nem attól tartok, hogy jaj, nehogy elcsípjen a rendőr, amint átlépem a sebességkorlátot.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!