Az előírások szerint a bajnokságokban részvevő együttesek kizárólag tornarendszerben játszhatják le a mérkőzéseket. A kosárlabda esetében a szezont megelőzően a klubok tizennégy napos elkülönített edzőtáborban kell részt vegyenek, és ahhoz, hogy a játékosok pályára lépjenek hivatalos találkozón, minden egyes koronavírusteszt negatív eredményt kell hozzon.
Ráadásul a klubok minden tagjának azt tanácsolták, hogy a szezon teljes ideje alatt edzőtáborban maradjanak, ami akár hét hónapig is eltarthat.
A rendkívül szigorú protokoll szerint a csapatokat a tornák idején külön hotelekben szállásolnák el, a mérkőzések és edzések napján pedig külön időintervallumukban utazhatnak a csarnokba azért, hogy elkerüljék a zsúfoltságot. A helyszínen mindössze a játékosok, stábtagok, hivatalos személyek, a mérkőzés megrendezésében felelősök és a sajtósok tartózkodhatnak, a nézők a járvány ideje alatt nem látogathatják a meccseket. További kikötés, hogy a játékosok már a szálláshelyről felszerelésben kell érkezzenek, a mérkőzések után pedig egyből visszautaznak a hotelhez.
A rendelet következtében a Román Kosárlabda-szövetség videokonferenciát szervezett a bajnokságban induló klubok képviselőivel, a tanácskozás témája az volt, milyen formátumban kezdjék el a szezont.
A kluboknak nem sikerült egyezségre jutniuk a bajnokság lebonyolítását illetően, mivel meglátásuk szerint a tornarendszer és a fenti protokoll betartása túlságosan nagy kiadással járna, amelyet nem tudnak fedezni.
Azt javasolták, hogy az új idény októberben kezdődjön el a Román Kupa találkozóival, amelynek nyolcas döntőjét novemberben tartanák meg, a Nemzeti Liga küzdelmei pedig csak a jövő év januárjában indulnának, abban reménykedve, hogy addig valamelyest lazulnak a járvány okozta korlátozások.
Egy másik forgatókönyv szerint azt is fontolóra vehetik, hogy más, szomszédos országban rendezzék meg a bajnokságot, ahol a járványügyi szabályozások jóval megengedőbbek. Ebben az esetben a lehetséges házigazda Bulgária lenne, ahol nem korlátozzák a román állampolgárok beutazását, miközben Magyarország és Szerbia is szigorú egészségügyi ellenőrzésnek veti alá a Romániából érkezőket.
Elfocizgatott, a vezetést megszerezte az FK Csíkszereda a Resicabányai CSM otthonában a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának utolsó előtti játéknapjának meccsén. A döntetlennel ők lehetnek elégedettebbek.
Új fejezet kezdődik a sepsiszentgyörgyi labdarúgás történetében: május 10-től új néven működik tovább a stadion – a névváltozás egy hosszú távú, stratégiai partnerség első mérföldköve.
Önkénteseket jelentkezését várják homokzsákok rakásához Alsósófalván, ahol a vízügyi hatóságok a rét elárasztása mellett döntöttek a paradji sóbánya megmentése érdekében – számolt be Facebook-oldalán a Sóvidék Televízió.
A megismételt romániai elnökválasztás első fordulójának eredménye sokkolta a pénzpiacot, az egyre fokozódó aggodalmak erős érzelmi reakciókat váltottak ki a befektetők és a megtakarításokkal rendelkező lakosság körében is.
Köszönetet mondott szombaton George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke Orbán Viktornak előző napi üzenetéért.
A májusi ősz pedig az Istennek sem akar itt hagyni minket.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!