Az előírások szerint a bajnokságokban részvevő együttesek kizárólag tornarendszerben játszhatják le a mérkőzéseket. A kosárlabda esetében a szezont megelőzően a klubok tizennégy napos elkülönített edzőtáborban kell részt vegyenek, és ahhoz, hogy a játékosok pályára lépjenek hivatalos találkozón, minden egyes koronavírusteszt negatív eredményt kell hozzon.
Ráadásul a klubok minden tagjának azt tanácsolták, hogy a szezon teljes ideje alatt edzőtáborban maradjanak, ami akár hét hónapig is eltarthat.
A rendkívül szigorú protokoll szerint a csapatokat a tornák idején külön hotelekben szállásolnák el, a mérkőzések és edzések napján pedig külön időintervallumukban utazhatnak a csarnokba azért, hogy elkerüljék a zsúfoltságot. A helyszínen mindössze a játékosok, stábtagok, hivatalos személyek, a mérkőzés megrendezésében felelősök és a sajtósok tartózkodhatnak, a nézők a járvány ideje alatt nem látogathatják a meccseket. További kikötés, hogy a játékosok már a szálláshelyről felszerelésben kell érkezzenek, a mérkőzések után pedig egyből visszautaznak a hotelhez.
A rendelet következtében a Román Kosárlabda-szövetség videokonferenciát szervezett a bajnokságban induló klubok képviselőivel, a tanácskozás témája az volt, milyen formátumban kezdjék el a szezont.
A kluboknak nem sikerült egyezségre jutniuk a bajnokság lebonyolítását illetően, mivel meglátásuk szerint a tornarendszer és a fenti protokoll betartása túlságosan nagy kiadással járna, amelyet nem tudnak fedezni.
Azt javasolták, hogy az új idény októberben kezdődjön el a Román Kupa találkozóival, amelynek nyolcas döntőjét novemberben tartanák meg, a Nemzeti Liga küzdelmei pedig csak a jövő év januárjában indulnának, abban reménykedve, hogy addig valamelyest lazulnak a járvány okozta korlátozások.
Egy másik forgatókönyv szerint azt is fontolóra vehetik, hogy más, szomszédos országban rendezzék meg a bajnokságot, ahol a járványügyi szabályozások jóval megengedőbbek. Ebben az esetben a lehetséges házigazda Bulgária lenne, ahol nem korlátozzák a román állampolgárok beutazását, miközben Magyarország és Szerbia is szigorú egészségügyi ellenőrzésnek veti alá a Romániából érkezőket.
A Román Jégkorong-szövetség összesítése szerint 59 csapat jelezte részvételi szándékát a következő idényre. A férfi felnőtt mezőnyben nyolc gárda indul, nem lesz ott a Bukaresti Red Hawks.
Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Még a nyáron átadhatják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti, 12 kilométeres szakaszát Szilágy megyében – közölte a közlekedési tárca illetékese.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!