A marosvásárhelyi csapat két győzelmet követően fogadta csütörtökön este a még nyeretlen sereghajtót a férfi élvonalbeli kosárlabda-bajnokság alapszakaszának 9. fordulójában.
Csapnivaló első negyedet produkált a VSK, a vendégek nagyon jól elkapták a rajtot és nyolc pontos előnyre tettek szert.
A folytatásban viszont Diggs és Martinic kiemelkedő teljesítményével a vásárhelyiek fordítottak, és a szünetben három ponttal vezettek (48–45).
Fordulás után hamar tíz fölé növelte a különbséget a házigazda, de a vendégek nagyon jól tartották magukat, és lehozták döntetlenre a harmadik játékrészt.
Az utolsó tíz perc elejét nagyon megnyomta Faragó Péter gárdája, zsinórban tíz pontot szerzett, ezzel pedig eldöntötte a párharcot, és végül 95–85-re nyert.
A VSK folytatta a győzelmek sorozatát, és immár rájátszást érő helyre lépett előre a ranglistán. Legközelebb jövő héten szerdán 19 órától szintén hazai pályán játszanak, amikor bepótolják a SCMU Craiova elleni, a 2. fordulóból elmaradt találkozót.
A Sepsi OSK sportigazgatója, Hadnagy Attila rövid betekintést nyújtott az év utolsó mérkőzésére készülő Sepsi OSK kulisszái mögé, szó esett a téli átigazolási időszakban várható erősítésekről, illetve Niczuly Rolandról is.
Ilyés Róbert, az FK Csíkszereda vezetőedzője megszerezte az UEFA Pro Licencet, amely a kontinens legmagasabb edzői képesítésének számít. Az 51 éves szakember közösségi oldalán jelentette be, hogy sikeresen lezárta a többéves képzési folyamatot.
Egy negyedikes fiú esete hónapok óta köztéma Marosvásárhelyen, miután több iskola elutasította az áthelyezését. Végül a Schiller-iskolába került, ahol a szülők tiltakozásba kezdtek: az osztály nem jár iskolába, bár még sosem találkoztak vele.
A Krónika ünnepi játékkal teszi még fényesebbé és izgalmasabbá az adventi várakozást.
Gőzerővel építik a fejlesztő és a helyi hivatalosságok által Erdély legnagyobb kiskereskedelmi (retail) parkjának nevezett, több mint 100 millió euróból megvalósítandó létesítményt Szászfenes község területén.
… az államelnök szerint, ha egy miniszter hazudik, az nem olyan gáz, mintha milliókat lopott volna… és Románia lesz az első NATO-tagállam, amelynek HISAR-osztályú járőrhajója van.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!