Két évvel ezelőtt, 2023 májusában indult el Székelyudvarhelyen a Székelyföldi Középiskolák Véndiák Kosárlabda Kupa sorozata, a vetélkedőt félévente rendezik, más-más helyszínen.
A résztvevő csapatok: Marosvásárhelyi Bolyai Farkas Líceum, Székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnázium, Csíkszeredai Márton Áron Főgimnázium és Sepsiszentgyörgyi Mikes Kelemen Líceum.
Idén ősszel, az elmúlt hétvégén Sepsiszentgyörgy volt a házigazda, és a négycsapatos torna a székelyudvarhelyiek sikerével zárult.
Eredmények, elődöntők: Sepsiszentgyörgy–Csíkszereda 46–52 és Székelyudvarhely–Marosvásárhely 51–41.
A 3. helyért: Mikes Kelemen–Bolyai Farkas 57–51.
A döntőben: Tamási Áron–Márton Áron 54–44.
Végeredmény: 1. Székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnázium, 2. Csíkszeredai Márton Áron Főgimnázium, 3. Sepsiszentgyörgyi Mikes Kelemen Líceum, 4. Marosvásárhelyi Bolyai Farkas Líceum.
A torna legjobb játékosának (MVP) a székelyudvarhelyi Bartus Leventét választották, a legeredményesebb kosárlabdázó Pál Csaba (Mikes) lett, a fair play díjat pedig Demeter Attila (Márton Áron) kapta.
A novemberi tornán győztes székelyudvarhelyi csapat összetétele: Geréd Botond, Erőss István, Szőke Albert, Bokor Zoltán, Péter Attila, Gondos Zsombor, Bartus Levente, Bartók Béla, Leitman Pál, Dimén Hunor Dénes, Balogh Botond, Király László és Benedek Árpád Csaba.
Eddig a Mikes és a Tamási is három-három alkalommal hódította el a vándorkupát.
Egy nem túl magas színvonalú, töredezett játékot hozó és feszültségekkel teli meccs volt az év utolsó székely jégkorong rangadója. A küzdelmes csatát a Sportklub nyerte a GYHK otthonában, ebben nagy szerepe volt Melnyicsuk kapus bravúrjainak.
Bő öt hét múlva kezdődik Olaszországban a 2026-os téli olimpia, amelyen jelen állás szerint a romániai küldöttség tagjaként Székelyföldről két sportoló és három edző vehet részt. A végleges keret összetétele január 19-én alakul ki.
Csíkszeredában sem csak az inflációs rátával nő jövőre a helyi adók mértéke, hanem emelt adókulcsot vezetnek be az ingatlan- és gépjárműadó kiszámításánál, sőt még adókedvezményeket is eltörölnek.
Orbán Viktor magyar miniszterelnök napjai meg vannak számlálva – így vélekedik Ludovic Orban egykori román kormányfő.
Robbanás történt egy bárban szilveszter éjszaka a Wallis kantonbeli Crans-Montanában, a híres síparadicsomban, többen meghaltak – közölte a svájci rendőrség.
Négyszáz darab csempésztojással bukott le egy román kamionos Olaszországban. Fejbe vertek egy férfit Bánffyhunyadon, mert nem tudta a karácsonyi ének szövegét.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!