Javított az Európa Kupában a Sepsi-SIC

Sánta Imre 2021. október 21., 23:42

Miután egy héttel korábban a női kosárlabda Európa Kupa csoportkörének első mérkőzésén alulmaradt az ukrán bajnokkal szemben, csütörtökön este hazai környezetben tizenöt pontos diadalt aratott a Sepsi-SIC a török Elazig Il Özel Idare csapata felett.

Az utolsó negyedet nagyon megnyomták Fotó: Facebook/Sepsi-SIC

Elszántan kezdték a mérkőzést a zöld-fehérek, agresszív védekezéssel sikerült megzavarni a vendégeket, Miljkovic irányításával pedig támadásban is remek játékot mutattak, így néhány perc alatt tizenhárom pontos előnyt dolgoztak ki. Ebből tízet meg is tudtak tartani az első negyed végére, amelynek utolsó másodpercében Sonmez egy triplával faragott a törökök hátrányából (21–11).

A folytatásban aztán megtorpantak Zoran Mikes tanítványai, a védekező játék még úgy ahogy, működött, az ellenfél palánkjánál azonban rendre kimaradtak a lehetőségek, a törökök pedig élni tudtak a felkínált eséllyel, és fel is zárkóztak két pontra. Hogy ebből mégsem lett nagyobb baj, és a háromszékiek hatpontos előnnyel vonulhattak pihenőre, az elsősorban Pasic és Wallace találatainak köszönhető (30–24).

Szünet után is nehezen lendültek játékba a szentgyörgyi lányok, de néhány perc elteltével úgy tűnt, ismét magukra találnak, amikor az eredményjelző tábla tizenkét pontos különbséget mutatott a Sepsi-SIC javára. A vendégek viszont nem adták fel a küzdelmet, Morgan pedig kétszer is távolról talált a gyűrűbe, így újból felére csökkentették hátrányukat (43–37).

Fotó: Facebook/Sepsi-SIC

Az utolsó negyed azonban a zöld-fehérekről szólt, akik mintha hirtelen megtáltosodtak volna, öt perc leforgása alatt összehoztak egy 15–0-s sorozatot, amiből Fraser és Podar alaposan kivették részüket, és ezzel lényegében el is dőlt a mérkőzés sorsa. A törökök még megpróbálkoztak a lehetetlennel, de túl sokra már nem futotta erejükből, a háromszékiek a találkozó végéig őrizni tudták kényelmes előnyüket, és 62–47 arányban nyerték az összecsapást.

Győzelmének köszönhetően a székelyföldi együttes felkapaszkodott csoportja második helyére, azonban a még hátralevő négy fordulóban sok minden történhet, ami majd eldönti a továbbjutás sorsát.

A Sepsi-SIC legközelebb jövő szerdán szintén a Sepsi Arénában lép pályára, amikor ellenfele az UNI Győr lesz, amely eddig mindkét meccsét elvesztette.

Női kosárlabda Európa Kupa, B csoport, 2. forduló:

Sepsi-SIC–Elazig Il Özel Idare 62–47 (21–11, 9–13, 13–13, 19–10).
Sepsi-SIC: Fraser 19 (1x3), Miljkovic 10, Pasic 8, Orbán 7, Wallace 6. Cserék: Podar 10 (1x3), Neagu 2, Ghizilă, Botos, Cătinean, Croitoru, Nemes. Edző: Zoran Mikes.
Elazig: Morgan 12 (2x3), Pulliam 11, Dabakoglu 10, Yalcinkaya 5 (1x3), Razheva 4 (1x3). Cserék: Sonmez 3 (1x3), Yalcin 2, Brych, Bakir, Turk. Edző: Aziz Akkaya.
Játékvezetők: Anastasios Manos (görög), Maria Ignatiou (ciprusi), Nikolaos Tziopanos (görög).

A csoport másik mérkőzésén: UNI Győr–Prometey BC 83–117 (18–24, 23–38, 20–27, 22–28).

A rangsor: 1. Prometey BC 4 pont, 2. Sepsi-SIC 3. 3. Elazig Il Özel Idare 3, 4. UNI Győr 2.