A férfi és női tornán két négyes csoportot alakítottak ki, amelyekben mindenki játszik mindenkivel, majd a kvartettek első két helyezettjének részvételével elődöntőket és döntőket rendeznek. A női mezőnyben a legjobb három, a férfiaknál pedig a legjobb két csapat jut fel az élvonalba. A Székelyudvarhelyi Szejke SK az 1-es csoportba került, ahol a CSU Suceava, a Nagyszentmiklósi Unirea és a CSM Alexandria lesznek az ellenfelei.
A klub ügyvezető igazgatója, Ilyés Szabolcs e-mailen válaszolt kérdéseinkre. „Bár a szövetség határozott a feljutási tornát illetően, sokatmondó tény, hogy időpontot továbbra sem tudott megadni, amit nyilvánvalóan befolyásol majd a járvány további alakulása és annak függvényében a román kormány döntései.
– válaszolta a szezon elején meghatározott célokkal kapcsolatos kérdésre.
Hozzátette, hogy a tornára július 15-éig kell hivatalosan jelentkezni, ám ezt még sok tényező fogja befolyásolni, „de célunk, hogy jelen legyünk, ráadásul a legjobb arcunkat mutatva, tehát a lehető legerősebb kerettel”. A klub anyagi helyzete továbbra sem rendeződött, Ilyéstől megtudtuk, hogy az elmaradt béreket még nem tudták kifizetni, az állami támogatást viszont utalták a játékosoknak.
Június 1-jén négy kézilabdázónak járt le a szerződése. „A folytatás mikéntjét illetően tőlük türelmet kértünk, akárcsak a további játékosainktól. Célunk a jelenlegi keret egyben tartása, de ezt a pénzügyi helyzetünk fogja meghatározni, a közeljövőben mi is számtalan kérdésre választ fogunk kapni ezt illetően” – válaszolta.
Az esetleges új igazolásokkal kapcsolatban Ilyés elmondta, hogy „próbáljuk kihozni a maximumot a jelenlegi helyzetből, de a Szejke SK esetében erősítésről momentán nem beszélhetünk. Suceava, úgy néz ki, valóban nem tréfált a feljutási álmait illetően. A további csapatok tudomásunk szerint szintén hasonló gazdasági gondokkal küszködnek a járvány közepette.”
A női A osztályban a Marosvásárhelyi VSK szintén az 1-es csoportban lesz érdekelt, amelyben a Galaci CSM-mel, a Dacia Mioveni-nyel és a Bukaresti Științával találkozik.
Mihaela Evi, a VSK edzője: „Nagyon nehéz csoportba kerültünk, ráadásul a két vetélytársunk, a Galaci CSM és a Dacia Mioveni már megkezdték az erősítést a döntő tornára, élvonalban jártas játékosokat igazoltak, és jóval tapasztaltabb csapatuk van.
Ráadásul az alapembereinknek június végén lejár a szerződésük, és a klubnál uralkodó anyagi problémák miatt nem akarnak hosszabbítani, így a Besztercére igazolt Andreea Târșoagă után Monica Bărăbaș is kijelentette, hogy nem szeretné folytatni a VSK-val. Még ha sikerülne is a jövő hónapban új játékosokat igazolnunk, nagyon rövid idő állna rendelkezésünkre ahhoz, hogy kialakuljanak a játékkapcsolatok és fel tudjuk venni a versenyt a két nagy esélyes ellenféllel.”
A mérkőzéseken csak azok a játékosok léphetnek pályára, akiknek a tornák idején érvényes szerződésük van. Amennyiben a sportolóknak időközben lejárt a megállapodásuk, klubjuk egy évre meghosszabbíthatja azt. A két tornán érdekelt összesen 16 klubnak (8 a női és 8 a férfi mezőnyben) július 15-éig kell közölnie, hogy részt vesz-e vagy nem a megmérettetésen.
A döntő tornák időpontja és helyszíne még kérdéses, ezt legkevesebb 30 nappal azután rendezik meg, hogy engedélyezik a teremben zajló edzéseket a csapatok számára, így várhatóan július második felében vagy augusztus elején küzdenek meg az élvonalbeli tagságért a csapatok.
Hétfőn késő este játssza első élvonalbeli mérkőzését az FK Csíkszereda, 21.30-kor a városi stadionban a Bukaresti Dinamo lesz az ellenfél. Kövesse velünk közösen a történelmi találkozó felvezetését.
Döntetlennel zárta története első élvonalbeli mérkőzését az FK Csíkszereda. Hazai pályán hamar kétgólos előnyre tett szert, végül azonban szenvednie kellett az egy pontért a Bukaresti Dinamo ellen.
Egy 15 éves fiú életét vesztette abban a balesetben, melynek során vonat sodort el egy autót a gyimesközéploki Antalokpataka településen, szerdán délelőtt.
Országszerte egyre több kiskorú szenved balesetet elektromos rollerrel. Szatmár megyében az elmúlt hétvégén három 10 és 12 év közötti gyereket kellett sérülésekkel kórházba szállítani.
Kizárólag román nyelvűre cserélték két Temes megyei település, Magyarszentmárton és Szerbszentmárton eddig kétnyelvű helységnévtábláját.
A tünetek átalakítják az ember mindennapjait, kikezdik az életkedvét, főleg, ha nincs válasz a bajaira – mondja a 42 éves interjúalanyunk, aki 13 hónap után kapott végső diagnózist.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!