Balázs Botond a legutóbbi igazolása a másodosztályos kézilabdacsapatnak. A tavaly januárban megszűnt Székelyudvarhelyi KC egyik legnagyobb ígéretét sikerült hazacsábítani – számoltak be a Székelyföldi Kézilabda Akadémia Facebook-oldalán.
A 22 éves sportoló még Vlad Caba irányítása alatt került az SZKC ifjúsági együtteséből a felnőtt csapatba. 2017 őszén, Dragan Djukic edző idején egyre többet játszott a felnőtt együttesben, majd annak megszűnése után a magyarországi Orosházára került, ahol a székelyudvarhelyi Bakó Botond volt az edzője. Orosházán fél évet az első osztályban töltött, a másodikban pedig az NB1/B bajnoka lett a csapattal.
Az irányító a legutóbbi idényben 21 mérkőzésen 91 gólt szerzett.
Ugyancsak Orosházáról igazolták le az utóbbi évek egyik legtehetségesebb székelyudvarhelyi kézilabdázóját, a 21 éves Mihály Zsoltot. A 193 centiméter magas balátlövő is az SZKC neveltje, az ifjúsági 1-es csapattal 2014 és 2016 között zsinórban háromszor is bronzérmes volt az országos bajnokságon, emellett 35-szörös román ifjúsági válogatott. 18 évesen az Orosházi FKSE-hez szerződött – az orosháziakkal egy idényt az első, egyet pedig a másodosztályban töltött, a csapattal bajnok lett a magyar NB1/B-ben.
A Szejke SK harmadik igazolása a 22 éves Csibi Hunor, a gyergyóditrói származású jobbszélső is az SZKC ificsapataiban nevelkedett, majd a Brassói CNOT játékosa volt.
Több alapember is hosszabbított a csapattal:
az előző szezonban 32 százalékon felüli védési mutatóval rendelkező Jobb Lőrincz kapus, a házi góllövőlistán harmadik Fekete Róbert balátlövő, a hatvanszor eredményes balszélső Kónya Hunor Barnabás, valamint a két ifjúsági válogatott, a beállós Szász Előd és az irányító Lőrinczi Lehel.
„Továbbra is próbálunk kitartani a mottónk mellett, hogy helyi vagy magyar ajkú játékosokra építjük a csapatunkat, de a jó folytatás reményében az idősebb, tapasztalt kézilabdázóinkat is megkerestük. Jelenleg még több sportolóval tárgyalunk” – nyilatkozta Sipos Lóránt.
A Szejke SK vezetőedzője elmondta, hogy a következő szezonra szóló konkrét célkitűzést akkor fogják megfogalmazni, amikor összeállt a teljes keret. „Azért minden játékost úgy kerestünk meg, hogy a szeptemberben kezdődő szezonban megpróbáljuk kiharcolni a feljutást.
– tette hozzá a szakvezető.
A tervek szerint a 2019–2020-as szezonban is négy, 6–8 csapatot felvonultató csoportban zajlik majd az alapszakasz, az együttesek kétszer, oda-visszavágó alapon játszanak egymással. Az elődöntő tornákra a négy csoport első két helyezettje jut tovább, itt két szériában mindenki mindenkivel játszik.
A két elődöntőcsoport első két helyezettje jut tovább a döntő tornára,
ahol már nem Final Four rendszerben zajlanak majd a küzdelmek, hanem itt is mindenki mindenkivel összecsap. Az első két helyezett feljut a Bölények Ligájába, míg a 3. és 4. csapat selejtezőt játszik az első osztály 11. és 12. helyén zárt csapattal.
A hivatalos mérkőzésnap a vasárnap, míg a hétközi fordulókban csütörtökön rendezik majd a találkozókat. A másodosztályos bajnokság szeptember 15-én kezdődik.
Hosszú idő után újra pályára lépett Gabriel Vașvari, a tapasztalt labdarúgó a harmadosztályban szereplő Zilahi SCM játékosa. A Sepsi OSK korábbi csapatkapitánya a feljutásért küzd szülővárosa együttesének színeiben.
Kiváló teljesítményével életben tartotta csapata győzelmi esélyeit és mentett egy pontot a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK-nak. A háromszékiek hősét, Gyenge Szilárdot a Hivatásos Labdarúgó Liga (LPF) beválasztotta a 24. forduló álomcsapatába.
Veszélyes helyzet alakult ki kedden az udvarhelyszéki Gagyban, ahol bocsos anyamedvét láttak a településen. Nem volt egyszerű elkergetni a faluhoz közel tanyázó nagyvadat, amely rátámadt a vadőrre. A medve üregében kutyatetemeket és két bocsot találtak.
Ingerült hangon követelte a román nyelv használatát egy rosszullétre panaszkodó idős személyhez kiszálló mentőorvos Kolozsváron – a felháborító esetről a Szabadság helyi napilap portálja számolt be szerdán.
Újabb meghökkentő fizetéses statisztikák láttak napvilágot: a jelenleg alkalmazott havi bruttó román minimálbér vásárlóerő-egységben kifejezett értéke – mely életszerűbb összehasonlításra ad lehetőséget – immár az európai top 10-ben szerepel.
Erdélybe a várépítőket – a hódokat –1998 táján telepítették be. A romániai populáció azóta szépen megtelepedett a Szamosok, az Olt, a Feketeügy és a Maros mentén.
Az Európai Kézilabda Szövetség (EHF) legfrissebb ranglistáján a magyar női és férfi kézilabda-válogatott egyaránt a top tízben szerepel. Az eredmények a csapatok folyamatos fejlődését és versenyképességét tükrözik.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!