A meccs elején inkább a tartalékos GYHK irányította a játékot, de nagy helyzetek nélkül. Aztán emberhátrányban mégis meglett a gyergyói vezetés: Orbán szerzett korongot, elindult, passzából Trancă tette be László mögé a pakkot. Az Ágyúsok legnagyobb helyzete egy szóló volt, amit Demeter hatástalanított.
A harmad végén kimaradt egy gyergyói emberelőny, majd rögtön utána egyenlítettek az Ágyúsok, Antal Előd ért bele a kapus előtt a középre lőtt passzba.
A második játékrészben saját harmadában adta el a korongot az egyik gyergyói hátvéd, ebből született meg a hazaiak fordítása. Imre egyenlített 2–2-re, de a a szünet előtt egy újabb eladott koronggal az Ágyúsok visszavették a vezetést (3–2).
Az utolsó 20 percben csak a GYHK volt eredményes, kétszer is, és ez a piros-fehérek győzelmét hozta. A két csapat szerdán este újra összecsap.
A bajnokságban még két mérkőzést rendeztek hétfőn és kedden. A Brassói Corona 5–1-re és 5–4-re nyert a Galaci CSM ellen.
Kiváló hangulatban, telt ház előtt kapott gól nélkül nyerte meg a jégkorong Román Kupát a Gyergyói Hoki Klub. Történelmet írtak, először szerezték meg ezt a trófeát.
Hosszú idő után újra pályára lépett Gabriel Vașvari, a tapasztalt labdarúgó a harmadosztályban szereplő Zilahi SCM játékosa. A Sepsi OSK korábbi csapatkapitánya a feljutásért küzd szülővárosa együttesének színeiben.
Veszélyes helyzet alakult ki kedden az udvarhelyszéki Gagyban, ahol bocsos anyamedvét láttak a településen. Nem volt egyszerű elkergetni a faluhoz közel tanyázó nagyvadat, amely rátámadt a vadőrre. A medve üregében kutyatetemeket és két bocsot találtak.
Újabb meghökkentő fizetéses statisztikák láttak napvilágot: a jelenleg alkalmazott havi bruttó román minimálbér vásárlóerő-egységben kifejezett értéke – mely életszerűbb összehasonlításra ad lehetőséget – immár az európai top 10-ben szerepel.
Ingerült hangon követelte a román nyelv használatát egy rosszullétre panaszkodó idős személyhez kiszálló mentőorvos Kolozsváron – a felháborító esetről a Szabadság helyi napilap portálja számolt be szerdán.
Erdélybe a várépítőket – a hódokat –1998 táján telepítették be. A romániai populáció azóta szépen megtelepedett a Szamosok, az Olt, a Feketeügy és a Maros mentén.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!