Őrült hajrával óriási magyar kézigyőzelem a vébén

Székely Sport 2023. január 14., 23:24 utolsó módosítás: 2023. január 14., 23:25

Hat góllal is vezetett Izland, a végjátékban nagyot játszott a magyar férfi kézilabda-válogatott. Sokat érő diadalt arattak a világbajnokságon.

Az már biztos, hogy pontot visznek a középdöntőre Fotó: MTI/Kovács Tamás

Szombaton este a lengyel-svéd közös rendezésű férfi kézilabda-világbajnokságon a második csoportmeccsét Izland ellen játszotta a magyar válogatott. A D csoport másik mérkőzésén a portugálok legyőzték Dél-Koreát, így ezzel már eldőlt, hogy a magyarok már biztos középdöntősként léptek pályára.

A találkozó legelején még a Chema Rodriguez által irányított gárda szerezte meg a vezetést, és bár az izlandiak gyorsan fordítottak, az első félidőben a 14. percig fej fej mellett haladtak a csapatok.

Ekkor azonban 8–8 után csaknem kilenc percig nem találtak be a magyarok, öttel elhúztak az izlandiak, akik az előnyt meg is őrizték a szünetig (12–17).

Fotó: MTI/Kovács Tamás

A pihenőt követően meglódult a szigetországi együttes, hattal is vezetett (16–22), innen kezdte el ledolgozni hátrányát a magyar csapat.

Mikler Roland kapusbravúrjaira alapozva zsinórban öt gólt szórtak, az 55. percben kiegyenlítettek, megfordította az állást, végül 30–28-ra diadalmaskodtak.

A magyarok – akiknek a célja a legjobb hét közé jutás – csütörtökön 35–27-re nyertek Dél-Korea ellen, hétfőn 21.30-tól Portugália ellen zárja a csoportkört, a göteborgi középdöntőben pedig az Európa-bajnok Svédországgal, valamint Brazíliával és a Zöld-foki Köztársasággal találkoznak.