Hirdetés

Egyhamar nem nézhetjük a nagy kézilabdatornákat a román sportcsatornákon

Mindegyik sportesemény mérkőzéseit kizárólag az interneten lehet követni
Fotó: Sorin Pana/SPORT PICTURES

A Pro TV szerezte meg a 2026 és 2031 közötti időszakra összesen tizenkét férfi és női kézilabdatorna, Európa- és világbajnokság közvetítési jogát. Sajtóértesülések szerint mindegyik sportesemény mérkőzéseit kizárólag az interneten lehet követni.

A decemberi női kézilabda-világbajnokság volt az utolsó, amelynek találkozóit a televízióban a két sportcsatornán, a Digi Sporton és a Prima Sporton lehetett nézni.

Hirdetés

A 2026 és 2031 közötti időszakra kiírt licitet ugyanis a Pro TV nyerte meg, elsőként a január közepén kezdődő férfi kézilabda Európa-bajnokságot közvetíti. A Fanatik portál információi szerint egyetlen meccset sem sugároznak a tévében a Pro TV vagy a Pro Arena csatornákon, hanem kizárólag az interneten, a társaság Voyo online platformján lehet nézni a mérkőzéseket – ahogyan teszik ezt az angol labdarúgó-bajnokság, a Premier League esetében.

A Pro csoport összesen tizenkét férfi és női kézilabda Európa- és világbajnokság közvetítési jogát birtokolja, ami azt jelenti, hogy a következő öt évben ezen tornák összecsapásait egyaltalán nem láthatjuk a romániai tévécsatornákon.

Érdekesség, hogy a vállalat évek óta közvetíti a román élvonalbeli kézilabda-bajnokságok meccseit is, ezeket azonban a tévében a Pro Arenán is sugározzák.

Ezzel a döntéssel a Pro TV tovább erősíti online platformjának stratégiáját, ahol Romániában kizárólagosan több prémium versenysorozat is látható, mint például a Premier League, a Ligue 1 vagy az NFL. Ezek mellett az Olasz Kupa és az Olasz Szuperkupa, az U19-es és U21-es Európa-bajnokságok, a klubvilágbajnokság, a női Szuperliga, valamint a női és férfi kézilabda-bajnokság, a súlyemelő-világbajnokságok, a rali-világbajnokság, kick-box gálák, illetve több sporttematikájú dokumentumfilm-sorozat is a Voyo platformon érhető el.

Mindezek mellett a Pro csoport birtokolja a 2028-as labdarúgó Európa-bajnokság közvetítési jogát is.

Jelenleg egy havi bérlet 4,84 euróba kerül a Voyo platformra, ezzel minden sport és egyéb tematikájú tartalmat meg lehet tekinteni.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Magyar játékos is helyet kapott a román válogatott keretében

Két barátságos mérkőzéssel bemutatkozik a román labdarúgó-válogatott kispadján Gheorghe Hagi. A nemrég kinevezett szövetségi kapitány pénteken kihirdette első keretét, amelyben helyet kapott Hindrich Ottó kapus is.

A magyar bajnokkal is találkozik az FK Csíkszereda

Június 26-tól négycsapatos felkészülési tornán vesz részt Dunaszerdahelyen az FK Csíkszereda, ahol a DAC, a Topolya és a magyar bajnok Győri ETO FC is ellenfél lesz. A csapat két nyári edzőtábort tervez, a keretben is jelentős változások körvonalazódnak.

Székelyhon

Kijött a legfrissebb időjárási riasztás pünkösd szombatjának estéig

Jelentős mennyiségű csapadékra és szélre figyelmeztető előrejelzést adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).

`
Krónika

Az ezeréves határnál provokálta a csíksomlyói búcsúba érkező magyarokat a román soviniszta vezér

Gyimesbükknél, az egykori magyar–román határnál provokálta szombaton a csíksomlyói búcsúba érkező magyarokat Mihai Tîrnoveanu, a Nemzet Útja nevű szélsőséges román szervezet vezetője.

Krónika

Gyergyószéki keresztaljával érkezik Sulyok Tamás a csíksomlyói búcsúba

Gyergyószéki keresztaljához csatlakozva, gyalogosan érkezik a szombati csíksomlyói búcsúba Sulyok Tamás köztársasági elnök, akiről előre lehetett tudni, hogy idén is részt vesz a százezreket megmozgató székelyföldi eseményen.

Főtér

Felmérés: az RMDSZ úgy kiesne a parlamentből, mint kövér gyerek a vashintából – hírmix

További híreink: valóban hantavírusos az aradi férfi, de nem az Andes variánst kapta el, George Simion pedig kormányt akar alakítani, hogy kivezesse Romániát a válságból.

Ez is érdekelheti

A női kézilabda Eb előtt még lehet egy román–magyar meccs Bukarestben

Több résztvevő ország nem vállalta a torna házigazda szerepkörét, így Románia jó eséllyel megrendezheti a 2026-os EHF Euro Cup Final Four-t. A négyes döntőben Románia, Magyarország, Dánia és Norvégia szerepel.

Szabadkártyával a vébére?

Bár a magyar férfi kézilabda-válogatott elbukta a 2027-es világbajnokság selejtezőjét Szerbia ellen, még mindig maradt némi esély arra, hogy ott legyen a tornán.

A magyar válogatott lemaradt a világbajnokságról

A magyar férfi kézilabda-válogatott nem jutott ki a januári olimpiai kvalifikációs világbajnokságra, mivel a csütörtöki 31–29-es vereség után vasárnap Veszprémben csak 31–30-ra győzte le Szerbiát a selejtező visszavágóján.

A magyar kézilabda-válogatott a világbajnokság küszöbén, a klubok az európai elit közelében

A magyar férfi kézilabda több fronton is kulcsidőszakhoz érkezett: a válogatott a vb-részvételért küzd Szerbia ellen, miközben a Szeged és a Veszprém újra a BL negyeddöntőjében torpant meg, a Tatabánya viszont történelmi áttörést ért el az Európa-kupában.

Francia ellenfelet kapott a Győri ETO és a Bukaresti CSM

Hétfő délután Bécsben kisorsolták a női kézilabda Bajnokok Ligája négyes döntőjének elődöntőit: június 6-án a címvédő Győr a Brest Bretagne-nal, a Bukaresti CSM pedig a Metz együttesével találkozik a budapesti MVM Dome-ban.

Sokszáz kilométerre az otthontól, karnyújtásra az álmoktól: Mihály Hanna útja Székelyudvarhelyről a profi szerződésig

Tizenhárom évesen Székelyudvarhelyről indult el, hogy valóra váltsa álmait. 2007-ben született Mihály Hanna első profi szerződésével a zsebében, székely virtussal a szívében, mély alázattal készül arra, hogy az NB I-es mezőny meghatározó alakjává váljon.

Magyar–román párharc Kolozsváron? – sorsoltak a női kézilabda Eb-re

Csütörtök este a lengyelországi Katowice városában kisorsolták a 2026-os női kézilabda Európa-bajnokság csoportjait, miután a selejtezők lezárultával teljessé vált a 24 csapatos mezőny.

A magyar kézisek Nagyváradon indítják az Eb-t, majd átköltözhetnek Kolozsvárra

Kialakult a teljes mezőny, ismert mind a 24 résztvevő a 2026-os női kézilabda Európa-bajnokságra. A héten sorsolnak, kiderült, hogy hol játssza csoportmeccseit a magyar és a román válogatott.

Marosvásárhelyen avatnak győztest a Kárpátok Kupájában

A marosvásárhelyi Simon László Sportcsarnok ad otthont ezen a héten az ifjúsági válogatottak számára kiírt női kézilabda Kárpátok Kupájának, amelyen négy együttes vesz részt.

Történelmi siker Besztercén: Kerekes Éváék már a budapesti négyes döntőről álmodnak

Kerekes Éva apróbb egészségügyi probléma miatt kénytelen kihagyni a román női kézilabda-válogatott utolsó két Eurokupa-csoportmérkőzését, a zetelaki balszélső viszont bízik abban, hogy a Bajnokok Ligája negyeddöntőben már pályára léphet.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!