Az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) végrehajtó bizottsága a koronavírus miatt kialakult helyzetben felfüggesztette a selejtezőket és úgy határozott, a 2020-as női Európa-bajnokság részvevőinél a két évvel ezelőtti kontinensviadal végeredményét veszik figyelembe. Így Franciaország, Oroszország, Hollandia, Románia, Svédország, Magyarország, Montenegró, Németország, Szerbia, Spanyolország, Szlovénia, Lengyelország, Csehország és Horvátország jutott ki a december 3-án kezdődő dán–norvég közös rendezésű Eb-re.
Az EHF hírlevele szerint a magyarok a svédekkel, továbbá az egyaránt házigazda norvégokkal és dánokkal kerültek egy kalapba, azaz egyik hazai csapattal sem találkoznak a csoportkörben. Az első, legerősebb négyesbe a címvédő francia, az olimpiai bajnok orosz, a világbajnok holland és az Eb-4. román csapat került.
Hivatalos, hogy a dánok az A csoportban (Herning), a norvégok a D-ben (Trondheim) játszanak majd a csoportkörben. A B csoportba (Frederikshavn) a svédek, a C-be pedig (Trondheim) a hollandok kerültek.
Mivel a második kalapból a magyarok három riválisának csoportja is biztos,
a válogatott csak a C-be, Hollandia mellé kerülhet majd a sorsoláskor.
Mivel a második körben az A és a B, illetve a C és a D csoportok továbbjutói játszanak majd egymással, így az is következik, hogy a középdöntőben Norvégiával lesz majd azonos ágon a magyar csapat.
A csoportkör sorsolása június 18-án, 11 órakor, Bécsben lesz. Az Európa-bajnokság december 3-án kezdődne és december 20-án érne véget a döntővel az EHF jelenlegi versenynaptára szerint.
Hétfőn késő este játssza első élvonalbeli mérkőzését az FK Csíkszereda, 21.30-kor a városi stadionban a Bukaresti Dinamo lesz az ellenfél. Kövesse velünk közösen a történelmi találkozó felvezetését.
Döntetlennel zárta története első élvonalbeli mérkőzését az FK Csíkszereda. Hazai pályán hamar kétgólos előnyre tett szert, végül azonban szenvednie kellett az egy pontért a Bukaresti Dinamo ellen.
Egy 15 éves fiú életét vesztette abban a balesetben, melynek során vonat sodort el egy autót a gyimesközéploki Antalokpataka településen, szerdán délelőtt.
Országszerte egyre több kiskorú szenved balesetet elektromos rollerrel. Szatmár megyében az elmúlt hétvégén három 10 és 12 év közötti gyereket kellett sérülésekkel kórházba szállítani.
Kizárólag román nyelvűre cserélték két Temes megyei település, Magyarszentmárton és Szerbszentmárton eddig kétnyelvű helységnévtábláját.
A tünetek átalakítják az ember mindennapjait, kikezdik az életkedvét, főleg, ha nincs válasz a bajaira – mondja a 42 éves interjúalanyunk, aki 13 hónap után kapott végső diagnózist.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!