Székelyudvarhelyen a Bányai János Műszaki Szakközépiskola sporttermében rendezték meg a pontvadászat utolsó fordulóját. A hétvégi megmérettetésen már bajnokként lépett pályára az Active7, de a záró meccsén sem hibázott, 16 góllal győzte le Szentegyháza csapatát.
A hatcsapatos küzdelem második helyén Zetelaka együttese zárt, a harmadikon pedig a Csíkszeredai NKSZ – részt vett még Szentgyháza, Székelykeresztúr és a Bányai János Műszaki Szakközépiskola csapata.
A bajnoki trófea mellett két különdíjat is begyűjtött az Active 7, ugyanis a gólkirályi és a legjobb kapusnak járó címet is vásárhelyi játékos kapta.
Az utolsó forduló eredményei: Bányai–Szentegyháza 10–20, Active7–Szentegyháza 39–23, Zetelaka–Bányai 32–9.
Különdíjak: gólkirály Bíró Zita (Active7), legjobb kapus Babó Melinda (Active7), legjobb játékos Gagyi Erika (Zetelaka).
Végső ranglista:
1. Active7 30 pont
2. Zetelaka 24
3. NKSZ 15
4. Szentegyháza 12
5. Keresztúr 9
6. Bányai 0
Kiváló hangulatban, telt ház előtt kapott gól nélkül nyerte meg a jégkorong Román Kupát a Gyergyói Hoki Klub. Történelmet írtak, először szerezték meg ezt a trófeát.
Hosszú idő után újra pályára lépett Gabriel Vașvari, a tapasztalt labdarúgó a harmadosztályban szereplő Zilahi SCM játékosa. A Sepsi OSK korábbi csapatkapitánya a feljutásért küzd szülővárosa együttesének színeiben.
Veszélyes helyzet alakult ki kedden az udvarhelyszéki Gagyban, ahol bocsos anyamedvét láttak a településen. Nem volt egyszerű elkergetni a faluhoz közel tanyázó nagyvadat, amely rátámadt a vadőrre. A medve üregében kutyatetemeket és két bocsot találtak.
Újabb meghökkentő fizetéses statisztikák láttak napvilágot: a jelenleg alkalmazott havi bruttó román minimálbér vásárlóerő-egységben kifejezett értéke – mely életszerűbb összehasonlításra ad lehetőséget – immár az európai top 10-ben szerepel.
Ingerült hangon követelte a román nyelv használatát egy rosszullétre panaszkodó idős személyhez kiszálló mentőorvos Kolozsváron – a felháborító esetről a Szabadság helyi napilap portálja számolt be szerdán.
Erdélybe a várépítőket – a hódokat –1998 táján telepítették be. A romániai populáció azóta szépen megtelepedett a Szamosok, az Olt, a Feketeügy és a Maros mentén.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!