Az élvonalbeli szezonra jelentős változtatásokat eszközölt a csapatban a Maros megyei klub vezetősége. Első lépésként bejelentették, hogy új edzővel vágnak neki a Bölények Ligájának, a nagy tapasztalattal rendelkező és a korábbi együtteseinél, köztük a Székelyudvarhelyi KC-nál kiváló munkát végző Vlad Caba ül le a segesváriak kispadjára.
A feljutást kiharcoló játékosok közül hatan távoztak, őket élvonalbeli tapasztalattal rendelkező kézilabdázókkal helyettesítik. Korábban hárman az élvonaltól visszalépett VSK Székelyudvarhelytől érkeztek: a kapus Buzogány Barna, az irányító Katona Tamás és a balátlövő Pavel Loic.
Az elmúlt hetekben további öt új játékossal kötöttek szerződést. Három belföldi kézilabdázó, Albert Vizitiu, Vlad Lazoreac és Antonio Bordeanu mellett
két idegenlégiós, az ukrán Danyilo Lusak és a montenegrói válogatott Luka Vujovic csatlakozott a kerethez.
Kiegészült a szakmai stáb is, Vlad Caba munkáját a szerb erőnléti edző, Ognjen Jovanovic segíti, aki legutóbb a Konstancai CSM-nél dolgozott.
„Fiatal és versenyképes keretet akarunk kialakítani olyan játékosokkal, akik bizonyítani szeretnének és többet kihozni magukból, ezzel segítsék a csapatot a célkitűzése elérésében, ami a Bölények Ligájában való bennmaradás” – nyilatkozta korábban a Székely Sportnak Ștefan Oltean, a Segesvári VSK klubigazgatója.
A keret július 14-én gyűlt össze, eddig az erőnléti felkészülésre helyezték a hangsúlyt. A jövő hétvégén elkezdik a barátságos mérkőzések sorát. Előbb augusztus 1-jén és 2-án hazai pályán az élvonal egyik meghatározó együttesével, a Tordai Potaisszával játszanak két találkozót.
Ezt követően augusztus 13-án és 14-én megrendezik a Citadela Cup nevet viselő felkészülési tornát, amelyen további három, a Bölények Ligájában szereplő gárda, a Bukaresti CSM, a Nagybányai Minaur és a CSU Suceava vesz részt.
Augusztus 23-án újabb hazai edzőmeccs következik a másodosztályú Vidombáki Teutonok ellen. Végül augusztus 29. és 31. között Vidombákon szerepelnek három, a második vonalban érdekelt csapat, a házgazdák mellett a Bukaresti Steaua és a Nagyváradi VSK társaságában.
Az élvonalbeli bajnokság szeptember 7-én kezdődik, a nyitófordulóban a Segesvári VSK hazai közönség előtt játszik az anyagi gondokkal küszködő CSM Focșani ellen.
Egy héttel később az első kiszállásukon a másik újonc Kolozsvári U vendégei lesznek. A Bölények Ligája teljes menetrendje a szövetség honlapján ezen az oldalon érhető el.
Tavalyhoz képest kettővel kevesebb, tizenkét együttes szerepel a mezőnyben, a szezon folyamán 22 forduló keretében oda-visszavágókat rendeznek. Az idény első része december 7-éig tart, majd két hónapos téli szünet következik. A pontvadászat 2026. február 8-án folytatódik és május 24-én fejeződik be.
A bajnokság végén nem lesz automatikus kieső, az utolsó két, 11. és 12. helyezett osztályozót játszik a másodosztály felsőházi rájátszásának 3. és 4. helyén végző csapatával a bennmaradásért.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Viszonylag kezdő sofőrként akárhányszor rágördülök az úttestre, egy borsónyi félelmet még mindig érzek. S nem attól tartok, hogy jaj, nehogy elcsípjen a rendőr, amint átlépem a sebességkorlátot.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!