Az elmúlt héten lezárult a rájátszás csoportköre, az utolsó szakaszához érkezett a 2018–19-es román teremlabdarúgó 1. Liga. A csoportelsők a fináléba kerültek, az már hetekkel ezelőtt kialakult, hogy Csíkszeredai Imperial Wet–Galaci United párharc lesz a bajnoki címért. Ez azt is jelenti, hogy új aranyérmes lesz, eddig egyik klub sem végzett az első helyen.
Jövő hétfőn elkezdődik a három nyert mérkőzésig tartó döntő. A szakszövetség kijelölte az első két mérkőzés időpontját. Ezeket a Hargita megyei városban rendezik május 13-án, hétfőn, illetve 14-én, kedden egyaránt 19 óra 30 perctől.
A további időpontok: május 19-én (Galacon), valamint ha szükséges 20-án (szintén a Duna parti városban), valamint 26-án (Csíkszeredában).
A bronzéremért a Dunărea Călărași és a Dévai Autobergamo lép pályára, utóbbiak lemondtak a hazai meccsről, így egyetlen találkozón dől el, ki végez a dobogó alsó fokán: május 9-én, csütörtökön 17 óra 30 perctől a Duna parti városban.
Hosszú idő után újra pályára lépett Gabriel Vașvari, a tapasztalt labdarúgó a harmadosztályban szereplő Zilahi SCM játékosa. A Sepsi OSK korábbi csapatkapitánya a feljutásért küzd szülővárosa együttesének színeiben.
Kiváló teljesítményével életben tartotta csapata győzelmi esélyeit és mentett egy pontot a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK-nak. A háromszékiek hősét, Gyenge Szilárdot a Hivatásos Labdarúgó Liga (LPF) beválasztotta a 24. forduló álomcsapatába.
Veszélyes helyzet alakult ki kedden az udvarhelyszéki Gagyban, ahol bocsos anyamedvét láttak a településen. Nem volt egyszerű elkergetni a faluhoz közel tanyázó nagyvadat, amely rátámadt a vadőrre. A medve üregében kutyatetemeket és két bocsot találtak.
Ingerült hangon követelte a román nyelv használatát egy rosszullétre panaszkodó idős személyhez kiszálló mentőorvos Kolozsváron – a felháborító esetről a Szabadság helyi napilap portálja számolt be szerdán.
Újabb meghökkentő fizetéses statisztikák láttak napvilágot: a jelenleg alkalmazott havi bruttó román minimálbér vásárlóerő-egységben kifejezett értéke – mely életszerűbb összehasonlításra ad lehetőséget – immár az európai top 10-ben szerepel.
Erdélybe a várépítőket – a hódokat –1998 táján telepítették be. A romániai populáció azóta szépen megtelepedett a Szamosok, az Olt, a Feketeügy és a Maros mentén.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!