Mindegyik korcsoportnál ugyanaz az előírás. A csapatokat előbb földrajzi szempontok szerint szétosztotta a szövetség, a csoportkör odavágóit egy, míg a visszavágókat ugyancsak egy buboréktornán bonyolítják le. A csoportok első három helyezettje továbbjut a középdöntőbe, ahol ugyancsak két torna vár a csapatokra, majd a csoportok első két helyén végző együttes bejut a döntő tornára.
Székelyudvarhelyen a helyi Iskolás Sportklub, a Szejke SK és a Székelyföldi Kézilabda Akadémia szoros együttműködésben hat csapatot indítanak a különböző korosztályos bajnokságokban. Végül az ifi 1-ben nem lesz lánycsapat, a 2-eseknél az ISK (edző Mester Zsolt), míg a 3-asoknál az ISK (edzők Sándor Alíz és Gagyi Erika) és a Szejke SK (edző Mihályfalvi Ernő) fogja képviselni a várost.
A fiúknál mindhárom korosztályban lesz csapat: az 1-eseknél (edző Sipos Lóránt) és a 2-eseknél (edző Orbán Levente) az ISK az Akadémiával indít közös együttest, míg a 3-asoknál (edző Kopacz Csongor) a Szejke SK indul.
Lassan már nem is emlékszünk arra, mikor volt utoljára tétmeccse az utánpótlásnak, tavaly márciusban játszottak utoljára, azóta még felkészülési mérkőzést sem lehetett szervezni számukra, az edzési lehetőségek pedig korlátozottak voltak” – mondta Sipos Lóránt edző.
Marosvásárhelyről több klub is részt vesz az ifjúsági bajnokságok új idényében. A Szász Albert Sportiskola csapatai a fiúk 1-es és 3-as korosztályú pontvadászatában indulnak, a lányoknál az ifi 2-es kategóriába neveztek be. A Városi Sportklub a lányok ifjúsági 3-as, míg az Arena Sportklub az 1-es korcsoportjában mérkőznek meg.
Claudiu Cociș, a Szász Albert Sportiskola egyik edzője elmondta, örvendenek annak, hogy közel egyéves szünet után újra bajnoki mérkőzéseket játszhatnak, hiszen utoljára tavaly márciusban voltak meccseik. Az elmúlt években jól körülhatárolt célkitűzéseik voltak, idén azonban elsődleges céljuknak azt tekintik, hogy egészségesek legyenek és minél több mérkőzésen lépjenek pályára.
Az edző tudatta, hogy csoportellenfeleik mindegyike még nem ismert, mivel több csapat jelezte, hogy a járvány és az anyagi nehézségek miatt nem tud részt venni az új szezonban.
A többnapos bajnoki tornák jelentős kiadásokkal járnak, ez nagyon megnehezíti a Városi Sportklub feladatát, emellett a koronavírustesztek is gondot okoznak – ismertette helyzetüket Daniel Pop, a VSK edzője, aki reménykedik abban, hogy megkapják a szükséges anyagi támogatást a várostól.
A VSK Csíkszereda lánykézilabda-csapatai napi egy edzéssel készülnek a közelgő buboréktornákra. A felkészülést teremgondok nehezítik, de mint azt Lestyán István edző érdeklődésünkre elmondta, ennél sokkal nagyobb érvágást jelent számukra, hogy a járvány miatt nem tudták folytatni a szakmai munkát a kezdő korosztállyal, azaz a 7–10 éves kislányokkal.
Az edző szerint, akárcsak az iskola esetében, a későbbiekben a sportban is nagyon nehéz pótolni az alapokat, ugyanakkor nem a csíki az egyedüli egyesület, amely elveszítette az említett korosztályt, ez a jelenség országszerte általánosnak mondható.
A VSK kézilabda szakosztályánál jelenleg két korosztálynak, az U14-eseknek és U16-osoknak tartanak edzéseket. Mindkét csapat érdekelt lesz a téli buboréktornákon, ám egyelőre a helyszínek nem tekinthetők véglegesnek. Az FRH nemrég jelezte a kluboknak, hogy január végén, illetve február elején rendezné meg a tornákat, amelyeken a felnőtt Európa-bajnoksághoz hasonló járványügyi előírásokat kell betartani. A csapatok csak a mérkőzések és edzések idejére hagyhatják el szállásukat, és kötelező lesz elvégezni a koronavírusteszteket, ami komoly anyagi terhet ró a klubokra.
Az ifjúsági 1-es bajnokság a lányoknál január 13-án, míg a fiúknál február 3-án kezdődik. Az ifi 2-es lánybajnokság január 27-én, a fiú pedig február 28-án rajtol, míg a 3-asoknál a lányok február 3-án, a fiúk február 11-én gyűlnek össze a négynapos buboréktornára.
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.