Balázs Botond az idény elején tért vissza Székelyudvarhelyre: az SZKC megszűnését követően a magyar bajnokságban, Orosházán játszott. A Szejke SK egyik legjobbja volt, együttesével százszázalékos teljesítménnyel vezették az A osztály C csoportját. Az irányító mégis a távozás mellett döntött, arról kérdeztük, miért tette meg ezt a lépést.
„Amikor visszatértem a szülővárosomba, akkor a vezetőséggel úgy egyeztem meg, hogy egy évet vállalok a másodosztályban. Ez volt az én kikötésem. A jelenlegi helyzet úgy hozta, hogy a Szejke SK-nak kevés az esélye, hogy ott legyen a Bölények Ligájában. Több megkeresésem volt, a CSU Suceaváét fogadtam el. Az udvarhelyi vezetőséggel sokat egyeztettem, végül beleegyeztek a távozásomba” – mondta a 23. életévét az idén betöltő kézilabdázó.
A kényszerszünetet követően többször is cikkeztünk arról, hogy az udvarhelyi klub pénzügyi nehézségekkel küszködik, Balázs hozzátette, az elmaradt fizetéseket megkapták, igaz, hogy a teljes keretet szabadságra küldték a koronavírus-járvány alatt.
A dolog pikantériája, hogy amennyiben megtartják az élvonalba való feljutásért folyó tornát, akkor Balázs már az új csapata mezét ölti fel, akár a volt együttese ellen játszhat.
A Szejke SK hivatalos honlapján a hétfői nap azt is közzétette, hogy még egy fiatal játékos, a beálló, Szász Előd is máshol folytatja pályafutását: ő a tervek szerint a másik feljutóaspiránshoz, a Magnum Botoșani-hoz igazol.
Hétfőn késő este játssza első élvonalbeli mérkőzését az FK Csíkszereda, 21.30-kor a városi stadionban a Bukaresti Dinamo lesz az ellenfél. Kövesse velünk közösen a történelmi találkozó felvezetését.
Döntetlennel zárta története első élvonalbeli mérkőzését az FK Csíkszereda. Hazai pályán hamar kétgólos előnyre tett szert, végül azonban szenvednie kellett az egy pontért a Bukaresti Dinamo ellen.
Egy 15 éves fiú életét vesztette abban a balesetben, melynek során vonat sodort el egy autót a gyimesközéploki Antalokpataka településen, szerdán délelőtt.
Országszerte egyre több kiskorú szenved balesetet elektromos rollerrel. Szatmár megyében az elmúlt hétvégén három 10 és 12 év közötti gyereket kellett sérülésekkel kórházba szállítani.
Kizárólag román nyelvűre cserélték két Temes megyei település, Magyarszentmárton és Szerbszentmárton eddig kétnyelvű helységnévtábláját.
A tünetek átalakítják az ember mindennapjait, kikezdik az életkedvét, főleg, ha nincs válasz a bajaira – mondja a 42 éves interjúalanyunk, aki 13 hónap után kapott végső diagnózist.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!