A csíkiakat Radim Valchar kijelentései miatt büntették. A jégkorongblog.hu portál szerint a Erste Liga-döntős gárda aranysisakos csatára a közösségi oldalon minősítette elfogadhatatlan hangnemben a játékvezetést.
A versenyszabályzat és az MJSZ sportfegyelmi szabályzata szerint a mérkőzést követő 24 órán belül az edzők, játékosok, hivatalos személyek nyilatkozataikban a játékvezetők tevékenységét nem bírálhatják.
Ezen rendelkezés megszegése fegyelmi eljárás indítását vonja maga után.
„A Fegyelmi Bizottság megállapítja, hogy a Sport Club Csíkszereda játékosa a mérkőzés végét követő 24 órán belül a játékvezetést bíráló nyilatkozatot tett közzé. Ezzel fegyelmi vétséget követett el. A Sportfegyelmi Szabályzat 3. § (1) bekezdésének a) pontjában foglaltak szerint fegyelmi vétséget követ el, aki az MJSZ szabályzataiban, a Küldöttgyűlés és az Elnökség az MJSZ Alapszabályának megfelelő döntéseiben előírtakat megszegi. A Fegyelmi Bizottság megállapítja a Sport Club Csíkszereda felelősségét.
A Fegyelmi Bizottság kiemelt figyelmet fordít a hivatalos személyek védelmére, így az őket ért inzultusok és tevékenységük megkérdőjelezése az Erste Liga résztvevői részéről nem megengedhető. Az ilyen és ehhez hasonló magatartásokat a Fegyelmi Bizottság kiemelten vizsgálja és visszatartó erejű szankcióval bünteti.” Az FB pénzbüntetést szabott ki, amelynek mértéke 1000 euró (330 000 forint).
A határozat ellen a kézbesítéstől számított 15 napon belül fellebbezést lehet előterjeszteni az MJSZ Fegyelmi Bizottságához. A fellebbezésnek a határozat végrehajtására nincs halasztó hatálya.
A Gyergyói HK-nak mindkét fegyelmi ügye a Debreceni EAC elleni Erste Liga-negyeddöntő során történt. „A Magyar Jégkorong Játékvezetők Egyesületének elnökségi tagja a Sportfegyelmi Szabályzat 3. § (1) bekezdése b) pontja alapján fegyelmi eljárást kezdeményezett a Magyar Jégkorong Szövetség Fegyelmi Bizottságánál a mérkőzésen történt, eseménynaplóban rögzített fegyelmi vétség miatt.
A Fegyelmi Bizottság által megküldött eljárás értesítőre az eljárás alapjául szolgáló eseményekkel kapcsolatban a klub hivatalos képviselője érdemben nem reagált. Az ellenfél játékosának (DEAC #19) magatartását kifogásolta, és a játékvezetői ténykedést bírálta.
A mérkőzés felvételén látható, hogy a GYHK 2-es számú játékosa egy játékmegszakítás alkalmával botjának végével megüti a DEAC 19-es számú játékosát. Ezt követően a GYHK kispadjáról a csapat ott tartózkodó (meg nem nevezett) hivatalos személye magához inti a DEAC 19-es számú játékosát. Majd őt megragadva ráncigálni kezdi. A Fegyelmi Bizottság megállapítja a Gyergyói HK felelősségét”. Ezért a Gyergyói HK-t 1000 euróra bírságolták.
A határozat ellen a kézbesítéstől számított 15 napon belül fellebbezést lehet előterjeszteni az MJSZ Fegyelmi Bizottságához. A fellebbezésnek a határozat végrehajtására nincs halasztó hatálya.
A Fegyelmi Bizottság harmadik határozata szintén a Gyergyói HK-hoz kapcsolódik.
„A Magyar Jégkorong Játékvezetők Egyesületének elnöke a Sportfegyelmi Szabályzat 3. § (1) bekezdése d) pontja alapján fegyelmi eljárást kezdeményezett a Magyar Jégkorong Szövetség Fegyelmi Bizottságánál a 2019. március 8. napján lejátszott Erste Liga 288. sorszámú Gyergyói HK–DEAC mérkőzés szünetében történt fegyelmi vétség miatt.
A Magyar Jégkorong Játékvezetők Egyesületének elnöke a Fegyelmi Bizottság részére megküldte a mérkőzés játékvezetőjének és a mérkőzés ellenőrének riportját, miszerint a mérkőzés második harmadát követően a hazai klub hivatalos személye László Zoltán benyitott a játékvezetői öltözőbe, és ott a játékvezetőket fenyegette.
A klub hivatalos képviselőjének álláspontja szerint
a mérkőzésen feszült hangulat uralkodott, és a játékvezetők folyamatos bekiabálásoknak és fenyegetéseknek voltak kitéve a nézőtérről.
László Zoltán, a klub alelnöke ezt követően nyitott be és annyit mondott, hogy „ha nem fújtok rendesen nem fogunk tudni megvédeni.” A GYHK képviselője szerint, amit a játékvezetők fenyegetésnek véltek valójában az ő védelmükben történt.
A Fegyelmi Bizottság megállapítása szerint a Gyergyói HK hivatalos személye László Zoltán fegyelmi vétséget valósított meg.” Mindez 2000 eurójába kerül a GYHK-nak. A határozat ellen a kézbesítéstől számított 15 napon belül fellebbezést lehet előterjeszteni az MJSZ Fegyelmi Bizottságához. A fellebbezésnek a határozat végrehajtására nincs halasztó hatálya.
Az Erste Liga versenyszabályzatának 43. §-a rendelkezik a csapatnevezés szabályairól. Ennek (5) bekezdése szerint: „Csak attól a szervezettől fogadható el csapatnevezés, amelynek nincs tartozása az MJSZ, a Liga Testület és a Játékvezető Testület felé, sem pedig az MJSZ által hozott határozattal valamely sportegyesület vagy játékos felé.” Magyarán:
a Csíkszeredai Sportklub és a Gyergyói HK nevezését az Erste Ligába csak akkor fogadják el, ha kifizetik a bírságot.
További változásokra lehet számítani a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK keretében. Két alapember ugyanis távozófélben van, és helyükre új labdarúgókat kell igazolni. A helyzet azonban nem ennyire egyszerű. Diószegi László klubelnök avatott be a részletekbe.
Nagy a sürgés-forgás az átigazolási piacon a hazai labdarúgó-élvonalban, a rövid téli szünet ideje alatt a csapatok igyekeznek felfrissíteni a keretüket. Mutatjuk, milyen változások történtek a klubok háza táján.
A cégek és más jogi személyek helyi adóinak alig több mint 50 százaléka folyt be a gyergyószentmiklósi városkasszába 2024-ben. Idén őket is nagyobb kedvezmény ösztönzi őket a fizetésre. A magánszemélyek adózási hajlandósága azonban jónak mondható.
A rendelések elindításával kiderült, mennyibe kerül a Dacia legújabb, egyben legnagyobb modellje, a Bigster. A Duster nagy testvéreként emlegetett, egy új szegmensben világhódító körútra induló Bigster legolcsóbb kiadása 23 ezer euróba kerül.
A Román Posta 2025. január 9-én, csütörtökön kezdi meg a januári nyugdíjak kézbesítését – jelentette be a társaság.
Mi az összefüggés David Popovici Porsche Spyderje, a román néplélek és az értelmiségi elit által követendő példának tekintett hazai személyiségek hiánya között?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!