A Csíkszeredai Sportklubnak keretproblémái vannak, többen sérültek, Beczét behívták a magyar válogatottba, az orosz idegenlégiósok pedig hazautaztak vízumfelújításért.
„Kértük a mérkőzés elhalasztását, az átiratot elküldtük a Román Jégkorongszövetségnek (FRHG) és az ellenfélnek is. Mivel a Brassói Corona nem értett egyet a halasztással, a mérkőzés elmarad, nem utazunk el Brassóba” – mondta megkeresésünkre Hodos László, a Sportklub elnöke.
Ebben az idényben eddig háromszor játszott egymás ellen a Csíkszeredai Sportklub és a Brassói Corona. Ebből kettőt a Corona, egyet pedig a Sportklub nyert meg: szeptemberben hazai pályán a Sportklub győzött 6–1-re, majd november elején a Corona hazai pályán 8–3–ra nyert, december 3-án pedig a Vákár Lajos Műjégpályán szintén Brassó győzött 3–0-ra.
Az eddigi három találkozó dupla szorzójú volt, a román bajnokság mellett az Erste Ligába is beszámított. A csütörtök esti összecsapás csak román bajnoki lett volna.
A szabályok szerint a mérkőzést zöldasztalnál a Brassói Corona 5–0-ra nyeri,
a csíkszeredai klub a versenykiírás szerint ötezer lejes pénzbírságot kap, illetve három pont levonást.
Csupán egyetlen meccsen kapott bizonyítási lehetőséget Kovács István az idei klub-vb-n, miután nagyot hibázott a PSG–Atletico Madrid (4–0) csoportmeccsen. A FIFA játékvezetői bizottság elnöke elárulta, hogy a testkamera felvételei segítettek a döntésben.
Hétfőn késő este játssza első élvonalbeli mérkőzését az FK Csíkszereda, 21.30-kor a városi stadionban a Bukaresti Dinamo lesz az ellenfél. Kövesse velünk közösen a történelmi találkozó felvezetését.
Vonatbaleset történt Gyimesközéplokon, Antalokpataka településen szerdán dél körül. Hárman sérültek meg, egyikük súlyosan, ezért mentőhelikopter is a helyszínre érkezett.
Országszerte egyre több kiskorú szenved balesetet elektromos rollerrel. Szatmár megyében az elmúlt hétvégén három 10 és 12 év közötti gyereket kellett sérülésekkel kórházba szállítani.
Kizárólag román nyelvűre cserélték két Temes megyei település, Magyarszentmárton és Szerbszentmárton eddig kétnyelvű helységnévtábláját.
A tünetek átalakítják az ember mindennapjait, kikezdik az életkedvét, főleg, ha nincs válasz a bajaira – mondja a 42 éves interjúalanyunk, aki 13 hónap után kapott végső diagnózist.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!