Kiválóan kezdte a húsvétvasárnap esti mérkőzést a vendég Csíkszeredai Sportklub a brassói jégcsarnokban, négy perc után Szcsasztlivij és Valchar találataival 2–0-ra vezetett, majd a 9. percben Taratuhin korongot szerzett a Brassó harmadában, és közelről legyőzte Polc kapust (0–3).
A játékrész egyetlen emberelőnyét is a Sportklub játszhatta, de a kék-fehéreknek nem sikerült a gólszerzés. Ami nem sikerült emberelőnyben, sikerült egyenlő létszámban, Valchar a 18. percben 0–4-re alakította az állást. Nem adta fel a Corona, 25 másodperccel később Trancă távoli lövését nem látta Onodi, a csíkiak kapusa, és szépített a hazai együttes (1–4).
Különösebb események nélkül telt a második harmad első 16 perce, a brassóiak kétszer, a csíkiak pedig egyszer voltak emberelőnyben, de egyik csapat sem tudott gólt lőni. Aztán a játékrész utolsó négy percére megsűrűsödtek az események: a 37. percben Antal Zsombor egy buli után a brassói kapu közeléből gólt lőtt a felső sarokba (1–5), majd egy Sirokovs–Flinta bunyó következett, amelyikből a Corona jött ki rosszabbul, Sirokovs 5+20, majd 5+10 perces büntetést kapott, Flinta pedig megúszta 5+20 perccel.
Emberelőnyben játszhatta a második harmad utolsó perceit a Sportklub, és ezt gólra is váltotta, egy szépen kidolgozott akció végén Farkas Tamás volt eredményes (1–6). A csíkiak még lőttek egy gólt a második szünet előtt, de a játékvezetők visszanézték, és ezt a találatot nem találták szabályosnak.
A harmadik harmadban folytatódott a csíkiak emberelőnye, és ezt két újabb góllal zárta a Sportklub, Taratuhin, illetve Fabus találataival 8–1-re vezettek a csíkiak. A hátralévő percekben nem volt egyetlen kiállítás sem, a vendég csíkiak azonban még kétszer betaláltak, az utolsó percekben Fodor és Brnak is eredményes volt,
a csíki kék-fehérek teljesen megérdemelten 10–1-re győztek.
Jégkorong, román bajnokság, döntő, 4. mérkőzés:
Brassói Corona–Csíkszeredai Sportklub 1–10 (1–4, 0–2, 0–4).
Gólszerzők: Trancă Dániel (18. perc), illetve Radim Valchar (4. és 18.), Andrej Taratuhin (9. és 41.), Pjotr Szcsasztlivij (2.), Antal Zsombor (37.), Farkas Tamás (39.), Peter Fabus (42.), Fodor Csanád (51.) és Tomas Brnak (54.).
Kapura lövések: 42–37.
Büntetőpercek: 54–29 (ebből Sirokovsnak 5+20, majd 5+10 perc, Flintának pedig 5+20 perc).
Csíkszeredai Sportklub–Brassói Corona 3–1
1. mérkőzés: Csíkszeredai Sportklub–Brassói Corona 9–7 (2–1, 4–4, 3–2)
2. mérkőzés: Csíkszeredai Sportklub–Brassói Corona 6–5 – hosszabbítás után (0–0, 4–5, 1–0, 1–0)
3. mérkőzés: Brassói Corona–Csíkszeredai Sportklub 2–1 – hosszabbítás után (1–0, 0–0, 0–1, 1–0)
4. mérkőzés: Brassói Corona–Csíkszeredai Sportklub 1–10 (1–4, 0–2, 0–4).
5. mérkőzés: Csíkszeredai Sportklub–Brassói Corona (április 3., kedd, 18.30)
6. mérkőzés (ha kell): Brassói Corona–Csíkszeredai Sportklub (április 5., csütörtök, 18.30)
7. mérkőzés (ha kell): Csíkszeredai Sportklub–Brassói Corona (április 7., szombat, 18.30)
Hosszú idő után újra pályára lépett Gabriel Vașvari, a tapasztalt labdarúgó a harmadosztályban szereplő Zilahi SCM játékosa. A Sepsi OSK korábbi csapatkapitánya a feljutásért küzd szülővárosa együttesének színeiben.
Kiváló teljesítményével életben tartotta csapata győzelmi esélyeit és mentett egy pontot a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK-nak. A háromszékiek hősét, Gyenge Szilárdot a Hivatásos Labdarúgó Liga (LPF) beválasztotta a 24. forduló álomcsapatába.
Veszélyes helyzet alakult ki kedden az udvarhelyszéki Gagyban, ahol bocsos anyamedvét láttak a településen. Nem volt egyszerű elkergetni a faluhoz közel tanyázó nagyvadat, amely rátámadt a vadőrre. A medve üregében kutyatetemeket és két bocsot találtak.
Újabb meghökkentő fizetéses statisztikák láttak napvilágot: a jelenleg alkalmazott havi bruttó román minimálbér vásárlóerő-egységben kifejezett értéke – mely életszerűbb összehasonlításra ad lehetőséget – immár az európai top 10-ben szerepel.
Ingerült hangon követelte a román nyelv használatát egy rosszullétre panaszkodó idős személyhez kiszálló mentőorvos Kolozsváron – a felháborító esetről a Szabadság helyi napilap portálja számolt be szerdán.
Erdélybe a várépítőket – a hódokat –1998 táján telepítették be. A romániai populáció azóta szépen megtelepedett a Szamosok, az Olt, a Feketeügy és a Maros mentén.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!