A helyszín változott a hétfői találkozóhoz képest, a mérkőzést Gyergyószentmiklóson rendezték. A Sapientia U23 fiataljai ezúttal nagyobb hatékonysággal tudták útját állni a házigazdák támadásainak, ellenben amikor lehetőségük akadt, most is bátran próbálták feltörni a piros-fehérek védelmét.
Az első húsz perc végén mindössze egy gól volt a különbség, két gyergyói gólra remek egyéni megmozdulással válaszolt Ilyés. A második harmadban újabb három GYHK-találatot láthatott a mintegy 150 néző, a záró játékrész pedig az elsőhöz hasonlóan 2–1-re végződött, így alakult ki összesítésben a 7–2-es végeredmény.
A GYHK a hétvégén újra hazai pályán játszik, szombaton a Fehérvári Titánok látogatnak Gyergyószentmiklósra, vasárnap pedig mind az Erste Ligában, mind pedig a romániai bajnokságban jegyzett meccset játszanak a Brassói Coronával.
A Sapientia U23 pedig a Sportul Studențesc együttesét fogadja szombaton és vasárnap.
Romániai jégkorongbajnokság, alapszakasz:
Gyergyói Hoki Klub–Sapientia U23 7–2 (2–1, 3–0, 2–1).
Gólszerzők: Goga Attila 2, Dmitrij Pesztunov, Pavel Vorobjev, Albert Zagidullin, Csergő Hunor, Péter Zsolt, illetve Ilyés Tamás és László Hunor.
Kapura lövések: 58–20.
Bepanaszolta a szervezőket és a rendfenntartó erőket a Bukaresti Dinamo a Hivatásos Labdarúgóligánál és a Román Labdarúgó-szövetségnél. Szerintük a hétfő esti Szuperliga mérkőzésen nem megfelelően bántak a szurkolóikkal és hivatalos képviselőikkel.
Meglepő eredménnyel zárult a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtező első körében az andorrai és a román bajnok párharcának visszavágója kedden este, a törpeállam aranyérmese közel volt, hogy ledolgozza kétgólos hátrányát az FCSB-vel szemben.
Egy 15 éves fiú életét vesztette abban a balesetben, melynek során vonat sodort el egy autót a gyimesközéploki Antalokpataka településen, szerdán délelőtt.
Közel félszáz romániai telephelyének bezárása mellett döntött a FrieslandCampina vállalat a Profit.ro gazdasági portál értesülései szerint.
Románia lakosságának 58 százaléka nem engedhet meg magának egy egyhetes nyaralást, ami jócskán a legmagasabb arány az Európai Unióban, és messze túlszárnyalja az EU-átlagot.
A tünetek átalakítják az ember mindennapjait, kikezdik az életkedvét, főleg, ha nincs válasz a bajaira – mondja a 42 éves interjúalanyunk, aki 13 hónap után kapott végső diagnózist.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!