„A tavaly, amikor nekivágtunk, hosszabb távra terveztünk, minden játékossal hároméves szerződést kötöttünk. Az előző szezon végén sikerült hosszabbítani Pelle Torstensson edzővel is az ő kérésére. A keretben kisebb módosításokat eszközöltünk, a Molnár-testvéreket sikerült Brassóból elcsábítanunk, akik Erste Liga szintű játékosok, mellettük a Sapientia U23 kapusát és csapatkapitányát igazoltuk át” – ismertette Miklós Ervin, a Háromszéki Ágyúsok elnöke.
A csapatnál a felkészülés nem állt le, ahogy az előző bajnokságnak vége lett, májusban már megkezdték a száraz edzéseket, augusztusban Karcfalván készültek jégen, szeptemberben pedig Kézdivásárhelyen tartották az edzéseket.
Mindenképpen jó dolog, ha közelebb tudunk kerülni a nagy csapatokhoz, meg tudjuk szorongatni őket, de nem szabad nagy következtetéseket levonni a felkészülési mérkőzések eredményeiről, mert azokon minden csapat próbálkozik a sorokkal, a játékosokkal, ezeket a helyén kell kezelni” – mutatott rá a klubelnök.
Az Ágyúsok az előző szezonban az ötödik helyen végeztek a romániai bajnokságban, idén viszont mindenképpen az első négybe kerülést tűzték ki célul, lényeges, hogy megszerezzék a negyedik helyet, ehhez Galacot kell megelőzni. Miklós Ervin megjegyezte, jobb és erősebb a csapatuk a tavalyhoz képest, hiszen a játékosok egy évvel több tapasztalattal rendelkeznek, és sikerült erősíteni is.
A Steaua is beerősített, nagyobb költségvetésük van, Galacon is bővítették a keretet, a Sapientia pedig stabil csapatot alkot, és úgy vélem, idén már meglepetéseket is tud okozni” – vetítette előre.
A klubvezető elárulta, hogy ha minden jól alakul, új lebonyolítása lesz a bajnokságnak, ahol az alapszakasz első három helyezettje egyenesen a felsőházba kerülne, a negyedik részvevő pedig egy oda-visszavágó párharcból kerülne ki. Ezt a rendszert azonban a szövetség még nem hagyta jóvá, ahol „még fúj a szél a bajnokság témában, a választások után egyelőre addig jutottak el, hogy beültek a székbe, de előbb-utóbb munkába is kezdenek, hogy bajnokság is legyen”.
A Háromszéki Ágyúsok céljai között az indulásnál szerepelt az, hogy a székelyföldi jégkorongnak a hiányzó, köztes részét pótolják.
Tehát az akadémiai rendszer termeli a játékosokat, viszont fiatalon még nem tudnak bekerülni a Sportklubba, vagy a gyergyói csapatba, és ezt az áthidaló periódust segíti a klub, de végül is az Ágyúsok is profitálhat ebből. „Több fronton is dolgozunk, ami a felnőtt csapatnál látszik az csak az egyik oldal. Mindkét központban, Kézdivásárhelyen és Sepsiszentgyörgyön is sok gyerekkel foglalkozunk, nekik jövőképet kell mutatni, hogy itt van a nagycsapat és be tudnak oda kerülni. A kézdivásárhelyi csarnokot kár nem kihasználni, mert igény van rá, jönnek a nézők a mérkőzésekre, Sepsiszentgyörgyön pedig elkezdtük az új jégpálya tervezését.
– közölte Miklós Ervin.
Kiemelte, a gazdasági helyzet egyre nehezebb, nagyobbak a költségek az önkormányzatoknak, a jégkorong pedig nagyrészt az önkormányzatok által fenntartott sport, a klubjuk a városi és a megyei tanács támogatásával jött létre, innen van a költségvetésünk biztosítva. „Még nem volt meg az a költségvetésünk, hogy az idéntől benevezzünk, de ha minden jól megy, jövőre szeretnénk elindulni az Erste Ligában egy ütőképes csapattal, mert úgy gondolom, hogy megállnánk a helyünket” – zárta bizakodva a klubelnök.
Lejátszotta harmadik felkészülési mérkőzését a labdarúgó 2. Liga rajtjára hangoló Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, szombaton délben a Ceahlăul Piatra Neamț vendége volt.
Már a jegyárusítás első napján eldőlt, hogy telt ház lesz a csíkszeredai stadionban: minden belépő elkelt az FK Csíkszereda történelmi, Bukaresti Dinamo elleni első élvonalbeli hazai mérkőzésére.
A gyanú szerint az orvos pénzt kért egy műtét elvégzéséért.
“I would like to speak with Romania’s new president as soon and as extensively as possible, because we have shared issues within the European Union, and the interests of Romanians and Hungarians often align," Prime Minister Viktor Orbán told Krónika.
Az országos hegyimentő-szolgálat szakemberei gyakorlati tanácsokat adnak arra vonatkozóan, hogy mi a teendő, ha vadállattal – elsősorban medvével – találkozik az ember, és kiemelik azt is, hogy hasonló esetekben mit nem szabad tenni.
Az ember igyekszik érteni, hogy a természetet óvni kell. És azt is, hogy az állatokat szeretni kell. De azt is meg kellene érteni, hogy jelen pillanatban nem az embernek kell mennie, hanem a medvének. Pont.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!