A Nemzetközi Jégkorong Szövetség (IIHF) közzétette a következő téli ötkarikás játékok kvalifikációs rendszerét. A legfrissebb világranglista első nyolc helyezettje, Kanada, Oroszország, Svédország, Finnország, Csehország, Egyesült Államok, Németország és Svájc, valamint a házigazda Kína automatikusan tagja a 12 csapatos olimpiai mezőnynek.
A maradék három helyért zajlanak a küzdelmek idén novembertől.
Románia a második előselejtezős kör K jelű csoportjában lesz érdekelt, december 12–15. között Brassóba a romániai válogatott mellett Izland, Izrael és egy, a novemberi első előselejtezős körből továbbjutó együttes érkezik majd.
A kvartettből csak az első helyezett jut tovább.
A magyar férfiválogatott jövő év február 6–9. között Nottinghamben lép jégre a házigazda brit, valamint az észt és egy olyan csapat ellen, amely korábban kezdi meg a kvalifikációt. A kvartett győztese jut tovább az utolsó körbe, ezt 2020. augusztus 27–30. között tartják azért, hogy az ott érdekelt válogatottak NHL-es sztárjai is szerepelhessenek. A záró szakaszban tizenkét csapat szerepel három csoportban, és
a három az első helyezett jut ki a pekingi olimpiára.
A női hokitorna selejtezős rendszerét később hozza nyilvánosságra az IIHF.
Bepanaszolta a szervezőket és a rendfenntartó erőket a Bukaresti Dinamo a Hivatásos Labdarúgóligánál és a Román Labdarúgó-szövetségnél. Szerintük a hétfő esti Szuperliga mérkőzésen nem megfelelően bántak a szurkolóikkal és hivatalos képviselőikkel.
Meglepő eredménnyel zárult a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtező első körében az andorrai és a román bajnok párharcának visszavágója kedden este, a törpeállam aranyérmese közel volt, hogy ledolgozza kétgólos hátrányát az FCSB-vel szemben.
Egy 15 éves fiú életét vesztette abban a balesetben, melynek során vonat sodort el egy autót a gyimesközéploki Antalokpataka településen, szerdán délelőtt.
Közel félszáz romániai telephelyének bezárása mellett döntött a FrieslandCampina vállalat a Profit.ro gazdasági portál értesülései szerint.
Románia lakosságának 58 százaléka nem engedhet meg magának egy egyhetes nyaralást, ami jócskán a legmagasabb arány az Európai Unióban, és messze túlszárnyalja az EU-átlagot.
A tünetek átalakítják az ember mindennapjait, kikezdik az életkedvét, főleg, ha nincs válasz a bajaira – mondja a 42 éves interjúalanyunk, aki 13 hónap után kapott végső diagnózist.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!