Hazai pályán mutatkozik be a Gyergyói Hokiklub az Erste Ligában. Szeptember 16-án a Ferencvárosi TC jégkorongcsapata lesz a piros-fehérek vendége. Előtte, szeptember 14-én a budapestiek megküzdenek a Csíkszeredai Sportklubbal is a Vákár Lajos Műjégpályán.
Tizenegy csapat szerepel a bajnokságban, ezek a Brassói Corona, a Csíkszeredai Sportklub, a Debreceni EAC, a Dunaújvárosi Acélbikák, a Fehérvári Titánok, a Ferencvárosi TC, a Gyergyói Hokiklub, a Hokiklub Budapest, a budapesti Schiller-Vasas HC, az Újpesti TE és a bécsi Vienna Capitals II.
Az alapszakaszban mindegyik gárda négy mérkőzést játszik a többi tíz ellen, majd az első öt helyezett a középszakasz felsőházában, a 6–11. helyezettek pedig az alsóházban folytatják.
A középszakaszban mindkét csoport tagjai kétszer mérkőznek meg a többi együttessel, egyszer otthon és egyszer idegenben.
A tizenegy csapatból nyolc jut be a rájátszásba, a felsőház tagjai automatikus részvevők, az alsóház hat együttese közül pedig három folytathatja a playoffban.
A rájátszás párosítása választás útján alakul ki, negyeddöntők esetében a középszakasz 1–3. helyezettje választ a középszakasz 5–8. helyezettje közül. Az elődöntőre a középszakaszbeli helyezés alapján legmagasabban rangsorolt csapat választ magának ellenfelet.
A középszakasz január 23-án kezdődik, és február 23-áig tart. A rájátszás kezdete február 26., minden párharc négy nyert mérkőzésig tart, így legkésőbb április 6-án véget ér a bajnokság.
Az Erste Ligában egy csapatnál hat külföldi játékos szerepelhet egy mérkőzésen (öt mezőnyjátékos és egy kapus, vagy hat mezőnyjátékos). A három erdélyi csapat Erste Liga-meccsei a romániai bajnokságba is beszámítanak.
A Romániai Jégkorong Szövetség erre vonatkozó új szabályt nem közölt, így valószínű, hogy a korábbi módszer lesz érvényes, vagyis hogy ezeken a meccseken csak romániai állampolgárságú kapus védhet.
A hosszabbítás az alap- és a középszakaszban 5 perc, 3–3 ellen. Ha a hosszabbítás során nem születik gól, büntetőpárbaj dönt. A rájátszás és a döntő mérkőzésein 4–4 ellen első gólig tart a mérkőzés.
Soha nem játszott egy szezonban annyi mérkőzést a gyergyószentmiklósi jégkorongcsapat, mint amennyi a 2018–2019-es idényben várható. Zsúfolt lesz a fiúk programja, csak az Erste Liga alapszakaszában negyven viadalon kell bizonyítaniuk. Ehhez jönnek még a romániai bajnokság mérkőzései, és lesz Román Kupa is.
A csíki csapat ilyen téren már tapasztaltabb, hiszen az előző években rendre több porondon is kellett bizonyítson.
Mindezt követi az Erste Liga középszakasza, és az eredmények függvényében a rájátszások... Csak összehasonlításul jegyezzük meg: tavaly a Progym mindent összevetve negyvenegy hivatalos meccset játszott. A romániai bajnokság programja még nem ismert, ahogyan a Román Kupáé sem.
Zajlik a labdarúgó Szuperliga tavaszi szezonjára a keret kialakítása a Sepsi OSK-nál, míg a fiúk Törökországban edzőtáboroznak, addig újabb és újabb lehetséges érkezőkről lehet hallani.
Biztossá vált, hogy a Sepsi OSK alapembere, Denis Ciobotariu a Bukaresti Rapidhoz igazolt, de csak a nyáron csatlakozik a fővárosiakhoz, a jelenlegi idény második felét még a háromszéki együttesnél tölti.
Aki nem indult útnak időben – a kora délelőtti órákban – Hargitafürdőre, az sízés, hódeszkázás, szánkózás vagy kikapcsolódás, séta helyett tumultusra, forgalmi fennakadásra, várakozásra számíthat. Így volt ez a napokban, és ez várható egészen keddig.
A mindig hétvégére eső húsvéti és pünkösdi szabadnapokat is beleértve a romániai munkavállalóknak hét hosszú hétvégéjük lesz idén, az első négynapos minivakáció szombaton kezdődik.
A bolgár hatóságok január 8-ától újraindítják a teljes felújítási munkálatokat a Giurgiu és Rusze közötti Duna-híd bulgáriai oldalán – tájékoztatott közleményében a román külügyminisztérium.
Antagonisztikus ellentét feszült a két ország között Erdély kérdésében, ami alapjaiban határozta meg a diplomáciai kapcsolatokat a múlt század húszas éveiben – mondja Marchut Réka történész.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!