Hazai pályán mutatkozik be a Gyergyói Hokiklub az Erste Ligában. Szeptember 16-án a Ferencvárosi TC jégkorongcsapata lesz a piros-fehérek vendége. Előtte, szeptember 14-én a budapestiek megküzdenek a Csíkszeredai Sportklubbal is a Vákár Lajos Műjégpályán.
Tizenegy csapat szerepel a bajnokságban, ezek a Brassói Corona, a Csíkszeredai Sportklub, a Debreceni EAC, a Dunaújvárosi Acélbikák, a Fehérvári Titánok, a Ferencvárosi TC, a Gyergyói Hokiklub, a Hokiklub Budapest, a budapesti Schiller-Vasas HC, az Újpesti TE és a bécsi Vienna Capitals II.
Az alapszakaszban mindegyik gárda négy mérkőzést játszik a többi tíz ellen, majd az első öt helyezett a középszakasz felsőházában, a 6–11. helyezettek pedig az alsóházban folytatják.
A középszakaszban mindkét csoport tagjai kétszer mérkőznek meg a többi együttessel, egyszer otthon és egyszer idegenben.
A tizenegy csapatból nyolc jut be a rájátszásba, a felsőház tagjai automatikus részvevők, az alsóház hat együttese közül pedig három folytathatja a playoffban.
A rájátszás párosítása választás útján alakul ki, negyeddöntők esetében a középszakasz 1–3. helyezettje választ a középszakasz 5–8. helyezettje közül. Az elődöntőre a középszakaszbeli helyezés alapján legmagasabban rangsorolt csapat választ magának ellenfelet.
A középszakasz január 23-án kezdődik, és február 23-áig tart. A rájátszás kezdete február 26., minden párharc négy nyert mérkőzésig tart, így legkésőbb április 6-án véget ér a bajnokság.
Az Erste Ligában egy csapatnál hat külföldi játékos szerepelhet egy mérkőzésen (öt mezőnyjátékos és egy kapus, vagy hat mezőnyjátékos). A három erdélyi csapat Erste Liga-meccsei a romániai bajnokságba is beszámítanak.
A Romániai Jégkorong Szövetség erre vonatkozó új szabályt nem közölt, így valószínű, hogy a korábbi módszer lesz érvényes, vagyis hogy ezeken a meccseken csak romániai állampolgárságú kapus védhet.
A hosszabbítás az alap- és a középszakaszban 5 perc, 3–3 ellen. Ha a hosszabbítás során nem születik gól, büntetőpárbaj dönt. A rájátszás és a döntő mérkőzésein 4–4 ellen első gólig tart a mérkőzés.
Soha nem játszott egy szezonban annyi mérkőzést a gyergyószentmiklósi jégkorongcsapat, mint amennyi a 2018–2019-es idényben várható. Zsúfolt lesz a fiúk programja, csak az Erste Liga alapszakaszában negyven viadalon kell bizonyítaniuk. Ehhez jönnek még a romániai bajnokság mérkőzései, és lesz Román Kupa is.
A csíki csapat ilyen téren már tapasztaltabb, hiszen az előző években rendre több porondon is kellett bizonyítson.
Mindezt követi az Erste Liga középszakasza, és az eredmények függvényében a rájátszások... Csak összehasonlításul jegyezzük meg: tavaly a Progym mindent összevetve negyvenegy hivatalos meccset játszott. A romániai bajnokság programja még nem ismert, ahogyan a Román Kupáé sem.
Csupán egyetlen meccsen kapott bizonyítási lehetőséget Kovács István az idei klub-vb-n, miután nagyot hibázott a PSG–Atletico Madrid (4–0) csoportmeccsen. A FIFA játékvezetői bizottság elnöke elárulta, hogy a testkamera felvételei segítettek a döntésben.
Lejátszotta harmadik felkészülési mérkőzését a labdarúgó 2. Liga rajtjára hangoló Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, szombaton délben a Ceahlăul Piatra Neamț vendége volt.
Nem szokványos látvány ami egy jégeső után maradt július 12-én a Neamț megyei Vânători-Neamț faluban és környékén.
Tavaly öt év után először fordult elő, hogy több romániai távozott Németországból, mint ahányan odaérkeztek.
Országszerte egyre több kiskorú szenved balesetet elektromos rollerrel. Szatmár megyében az elmúlt hétvégén három 10 és 12 év közötti gyereket kellett sérülésekkel kórházba szállítani.
Az ember igyekszik érteni, hogy a természetet óvni kell. És azt is, hogy az állatokat szeretni kell. De azt is meg kellene érteni, hogy jelen pillanatban nem az embernek kell mennie, hanem a medvének. Pont.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!