Telt ház előtt rendezték a Sepsi Arénában a romániai válogatott második meccsét is a vébén. Dave Macqueen megkavarta kicsit a sorokat, a kapuban pedig ezúttal Tőke Zoltán kezdett a tavaly még elitcsoportos Nagy-Britannia ellen.
A meccs hidegzuhannyal indult, hiszen 31 másodperc után megszerezték a britek a vezetést, a hazaiak nem tudták elkotorni a kapu elé belőtt korongot és Waller közelről Tőke mellett a ketrecbe lőtt. A szurkolók kedvét nem vette el a brit gól, kiváló hangulatot teremtettek, főleg azután, hogy Fodor, majd Ferencz-Csibi távoli lövéssel kínálta meg a brit kapust.
Ezután nehéz helyzetbe került a házigazda, hiszen Gajdó két percet kapott, egyúttal rosszul cseréltek sort, de sikerült bravúrral kivédekezni a kettős emberhátrányt. Kiegészülést követően előbb Valchar, majd Rokaly előtt is ziccer adódott, ám ezek kimaradtak.
Nem úgy a Gajdóé, aki a 10. percben egy kipattanót ütött be, egyenlített Románia.
A csapat jobban hokizott, mint vasárnap a lengyelek ellen, és hiába került emberelőnybe, nem tudott komolyabb lehetőséget kialakítani. Ezután Ferencz Csibi ütötte ki véletlenül a korongot, a britek a két perc alatt eltalálták a kapuvasat. A harmad végét pedig a hazaiak uralták, eredménytelenül, hiába játszhattak ismét emberelőnyben.
A britek keményen védekeztek, így nem alakult ki komolyabb hazai lehetőség, aztán Rokaly előtt adódott egy ziccer, de szólója végén nem tudta legyőzni Whistle-t. A kiegyenlített és fegyelmezett játék folytatódott, a britek két emberhátrányt védekeztek ki eredményesen, míg a hazaiak Fodorét.
Az utolsó harmadban sem lankadt a hazai lelkesedés, a válogatott továbbra is jól játszott, egyenlő ellenfele volt a magasabbra értékelt Nagy-Britanniának. Szkacskov, majd Sándor Székely próbálkozása is kimaradt, akárcsak egy Részegh próbálkozás, de túloldalt Tőke sem unatkozott, hiszen ebben a játékrészben záporoztak a lövések a kapujára, tizenhét alkalommal kellett védenie.
Az 53. percben ismét nagyon nehéz helyzetbe került a fáradó román csapat, előbb Imre, majd Láday is kiült, másfél percig kettős emberhátrányban hokiztak. Tőke elállta a lövések útját, társai pedig testi épségüket sem kímélve vetődtek bele a korongba, sikerült ezt az időszakot is kivédekezni.
A végére mindkét csapat elfáradt, fizikálisan és fejben is, így a rendes játékidőben az eredmény nem változott, hosszabbítás következett. A szabályzat szerint öt percig három a három ellen játszik a két csapat, ám mindössze 36 másodpercet tartott a ráadás: Ládayt borították a kék vonal előtt – sokak szerint két percet érően, de a játékvezetők sípja néma maradt –, így megnyílt a pálya jobb oldala, Wilson került ziccerbe, lőtt, a korong kipattant Tőkéről, ám épp Wilson elé, aki fordulásból a ketrecbe lőtt.
A román válogatott tisztesen helyt állt, sőt néha ellenfele fölé nőtt, hatalmasat dolgozott ezért az egy pontért, ami kisebb szerencsével akár több is lehetett volna.
Most szünnap következik, aztán szerdán este az Ukrajna elleni csata.
Divízió I/A jégkorong-világbajnokság, második nap
Nagy-Britannia–Románia 2–1 (1–1, 0–0, 0–0, 1–0) – hosszabbítás után,
Gólszerzők: Waller (1.), Neilson (61.), illetve Gajdó (10.)
Kapura lövések: 36–25.
Kiállítások: 8–12 perc.
Nagy-Britannia: Jackson Whistle, Ben Bowns – kapusok; Joseph Hazeldine, Mark Richardson, Josh Waller, Cade Neilson, Brett Perlini (első sor); Nathanael Halbert, David Clements, Ollie Betteridge, Robert Lachowicz, Logan Neilson (második sor); Ben O'Connor, Josh Tetlow, Kieran Brown, Ben Lake, Robert Dowd (harmadik sor); Josh Batch, Cole Shudra, Ben Davies, Sam Duggan (negyedik sor). Vezetőedző: Peter Russel.
Románia: Adorján Attila, Tőke Zoltán – kapusok; Owen Williams, Ferencz Csibi Róbert, Rokaly Szilárd, Részegh Tamás, Péter Balázs (első sor); Radim Valchar, Konsta Mesikammen, Bors Huba, Molnár Zsombor, Sándor Székely Ottó (második sor); Jevgeni Szkacskov, Imre Patrik,
Salló Alpár, Láday Tamás, Roberto Gliga, (harmadik sor); Andrei Filip, Rokaly Norbert, Gajdó Balázs, Fodor CSanád (negyedik sor); vezetőedző: Dave Macqueen.
A nap első meccsén meglepetés született, Ukrajna büntetőkkel legyőzte Olaszországot. Lengyelország második meccsén sem hibázott, megverte Japánt is, így a mezőny egyedüli száz százalékos csapata.
Olaszország–Ukrajna 2–3 (0–1, 1–1, 1–0, 0–0) – büntetők után,
Gólszerzők: Di Tomaso (33.), Zanatta (45.), illetve Deniszkin (15.), Zsaharov (19.).
A büntetőknél az olaszoknál Mantenuto, Gazley, Purdeller, Tedesco és Ierullo is hibázott, míg az ukránoknál Deniszkin kihagyta, Pereszunko belőtte, Vorona és Korencsuk ugyancsak kihagyta.
Lengyelország–Japán 2–1 (2–0, 0–0, 0–1),
Gólszerzők: Bizacki (7.), Krezolek (20.), illetve Osawa (60.).
A vébé állása
1. Lengyelország 6 pont
2. Olaszország 4
3. Nagy-Britannia 4
4. Ukrajna 3
5. Románia 1
6. Japán 0
Április 30., szerda:
12.30-tól Nagy-Britannia–Japán
16 órától Lengyelország–Olaszország
19.30-tól Ukrajna–Románia
Május 1., csütörtök:
12.30-tól Olaszország–Nagy-Britannia
16 órától Lengyelország–Ukrajna
19.30-tól Románia–Japán
Május 3., szombat:
12.30-tól Japán–Ukrajna
16 órától Olaszország–Románia
19.30-tól Nagy-Britannia–Lengyelország.
A Sepsi OSK újabb súlyos vereséget szenvedett, és még nehezebb helyzetbe került a kiesés elkerüléséért vívott harcban. A találkozó után Niczuly Roland, a csapat korábbi kapitánya nem kertelt: kemény szavakkal értékelt, de bizakodva tekint a folytatásra.
Már nem Dorinel Munteanu a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK vezetőedzője, akivel a sorozatos kudarcok miatt közös megegyezéssel felbontották a szerződést.
Eltűnt egy újszülött az egyik bákói kórház szülészeti osztályáról – adta hírül az Agerpres hírügynökség.
Váratlan fordulatot hozott a bákói szülészetről eltűnt csecsemő ügye: igazságügyi források által kiszivárogtatott információk szerint a 19 éves fiatal nő még januárban megegyezett az ikrek anyjával, hogy 5000 lejért megveszi az egyik fiút.
Eltűnt egy újszülött az egyik bákói kórház szülészeti osztályáról – a rendőrség vasárnap kapta a bejelentést.
Avagy miért ijesztő most picit az, aminek természetesnek kellene lennie, mégsem volt az soha?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!