Hirdetés

„Olyan volt, mintha hazajöttünk volna” – a Fehérvár Székelyföldön lépett jégre

Izgalmas csatát vívott egymással a két csapat
Fotó: MJSZ/Tumbász Hédi

2025. szeptember 03., 19:30

Ünnepi hangulatban avatták fel a Remete Ice Arénát, a Rusty Kupa döntőjében a magyar U25-ös válogatott legyőzte a Hydro Fehérvárt. A fehérváriaktól Mihály Ákos és Kiss Dávid is kiemelte, különleges élmény Székelyföldön játszani.

2025. szeptember 03., 19:30

A mérkőzés legjobbjának választották, mégis csalódottság ült a fehérváriak csíkszeredai származású csatára, Mihály Ákos arcán a lefújás után. A vereség rányomta bélyegét a hangulatára, ennek ellenére készségesen állt a mikrofon elé.

„Nem így terveztük a mai mérkőzést. Sajnos nem sikerült úgy beleállnunk, ahogy egy ilyen meccsen kell. Végig domináltunk, de sehogy sem sikerült több gólt bekotornunk” – értékelt őszintén. A Fehérvár eddigi felkészülése hullámzó képet mutatott, egyetlen győzelmük eddig a krakkóiak ellen jött össze.

Hirdetés

Mihály szerint azonban nincs ok aggodalomra, hiszen még van idő finomhangolni a formát a szezonrajtra.

Még van majdnem két hetünk készülni. Volt, hogy erősebb csapatok domináltak ellenünk, most viszont mi szerettük volna végig kézben tartani a játékot. Úgy érzem, ma is ez megvolt, csak a gólok hiányoztak”

– értékelt.

A helyszín külön töltetet adott számára. Noha nem Csíkszeredában, de mégis otthon, Székelyföldön játszani mindig más érzés – vallotta megmosolyogva. „Mindig jó érzés. Ez kevésszer adatik meg nekem, de amikor igen, akkor mindent beleadok. Ezek a mérkőzések mindig kicsivel másabbak, mint a többi” – emelte ki Mihály Ákos.

Az is külön pikantériát adott volna, ha a döntőben a Gyergyóval kerülnek össze – ott ugyanis korábbi kollégiumi szobatársa, Ambrus Gergő és gyerekkori egyik legjobb barátja, Fejes Nándor játszik. „Beszéltük is a torna előtt, hogy milyen jó lenne összecsapni, de nem így alakult. Velük heti szinten tartjuk a kapcsolatot, nagyon jó barátok vagyunk” – mesélte.

Az ICEHL-rajtig hátralévő időszakban a csapat célja egyértelmű:

Klagenfurtba győzni megyünk. Mindenki nagyon várja már azt a találkozót, és csak győztes mentalitással tudunk nekiindulni”.

A fehérváriak trénere, Kiss Dávid sajátosan kettős szerepben élte meg a döntőt. Egyfelől keserű volt a vereség, másfelől viszont szívet melengetőnek nevezte a fiatal válogatott sikerét. „A legjobb helyre került a kupa. A fiatalok nagyon sokat és keményen dolgoztak mindkét mérkőzésen, és megérdemelten nyertek. Külön öröm, hogy székely játékosok is ott voltak a válogatottban, hazai pályán, ilyen közegben. Nekem vegyesek az érzelmeim, hiszen a másik oldalon is kollégák és játékosok álltak. A Fehérvár szempontjából persze nehéz lenyelni a vereséget, de dolgoztunk keményen, és egyszerűen az ellenfél jobban akarta ma a győzelmet” – összegzett.

•  Fotó: MJSZ/Tumbász Hédi Galéria

Fotó: MJSZ/Tumbász Hédi

A felkészülési eredmények eddig valóban nem alakultak fényesen, ám Kiss nem dramatizálja a helyzetet. „Előszezon van. Most kell hibázni, most kell keresni a játékunkat. Akkor kell eredményt hozni, amikor már a bajnokságban állunk jégre. Ez egy keserű pirula, de el kell viselni. Jövő héten még van egy meccsünk, és ott szeretnénk önbizalmat gyűjteni a rajtra” – folytatta.

A szakember külön kitért a pálya méretéből adódó kihívásokra is: „A kisebb pálya más típusú hokit igényel: gyorsabb, brusztosabb, célratörőbb játékot. Ezzel még küzdünk, de muszáj alkalmazkodnunk hozzá”.

Amikor a Ferencváros ICEHL-hez való csatlakozásáról kérdeztük, egy pillanatig sem titkolta örömét. „Ez óriási dolog a magyar hokinak. Remélem, egyre több magyar játékos kap lehetőséget, és idővel mindkét csapat tele lesz hazai hokisokkal. Sok sikert kívánok a Fradinak a kezdéshez” – üdvözölte az FTC-t.

És végül jött a téma, amely minden székely szurkolónak szívet melengető: mit jelentett a Fehérvár számára Székelyföldön játszani? Kiss Dávid hosszasan és érzelmekkel teli válaszolt, és nem lehetett nem érezni a szavaiban a tiszteletet.

„Boldogan mondtunk igent erre a meghívásra. Megtisztelő, hogy minket meghívtak ide.

Nagyon jó érzés ilyen sokat utazni, és otthon érezni magunkat. Azt hiszem, ez a légiósainknak is nagyon furcsa helyzet, nem értik, hogy lehet ez, de Székelyföld igenis közel áll hozzánk és a mi szívünkhöz. Székely játékosok is szépen megfordulnak rendre a Fehérvárban és magyar válogatottban, úgyhogy számunkra olyan ez, mintha csak hazajönnénk. Most is köszönjük a meghívást, és a jövőben is el fogunk ide látogatni, ha lesz rá lehetőség”

– foglalta össze érzéseit.

Szeptember 12-én Klagenfurtban kezdi meg a Fehérvár az ICEHL-szezont. Kiss Dávid szerint kemény feladat vár rájuk, hiszen a döntős osztrák csapat mindig nagy kihívást jelent. „Egy nagyon jó és komplett csapat ellen indulunk, akik idén is a Bajnokok Ligájában edződnek. Nekünk a legjobbunkat kell nyújtani, hogy el tudjuk hozni a pontokat” – vetítette elő.

A hosszú távú célkitűzések kapcsán a tréner nem kertelt: playoff és továbbjutás az első körből. „Az utóbbi években rendre ott voltunk a rájátszásban, most már egy lépéssel tovább kell mennünk” – hangsúlyozta.

A Remete Ice Aréna avatótornája tehát jóval több volt, mint egy egyszerű felkészülési torna. Szimbolikus üzenetet hordozott: a magyar hoki jövője itt van, a fiatalok bizonyítani akarnak, és Székelyföld nemcsak egy földrajzi hely, hanem lelki otthon is a sportág számára.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Az agyagfalviak fordítottak és gólzáporral nyertek Csíkszentmártonban

Fordulatos mérkőzések jellemezték a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjának 18. fordulóját: az Agyagfalva öt gólt szerezve fordított Csíkszentmártonban, a Golimpiákosz pedig magabiztosan nyert Borszéken.

Visszautasítja a vádakat az FK Csíkszereda, jogi lépéseket helyeztek kilátásba

Az FK Csíkszereda határozottan visszautasítja azokat a rágalmakat, amelyek szerint a klub anyagi juttatást biztosítana a Román Labdarúgó-szövetség egyik vezetőjének. A Hargita megyei klub vezetősége szerint súlyos és alaptalan vádakról van szó.

Székelyhon

Megtalálták a két eltűnt kislányt

Egy erdész talált rá hétfő délután arra a két kislányra, akik vasárnap tűntek el dicsőszentmártoni otthonukból.

`
Krónika

Rendőrségi pontosítások az eltűnt dicsőszentmártoni kislányok ügyében

Továbbra is folyamatban van annak a két kiskorúnak a felkutatása, akik vasárnap délután tűntek el Dicsőszentmártonból. A hatóságok hétfőre virradóra is megszakítás nélkül folytatták a keresést.

Krónika

Tanulságok egy még le sem zajlott választás kapcsán

Miközben Magyarországon az elmúlt választási ciklusok legkiélezettebb és -feszültebb politikai kampánya zajlik, Erdélyben – és több magyarlakta vidéken a Kárpát-medencében – már megkezdődött a szavazási folyamat.

Főtér

És akkor a miniszter felvett egy maroknyi homokot és odadugta a lefagyott hivatalvezető orra alá

Ha csak egy rövid videót nézne meg arról, hogy miként működik az ország, és mekkora munka a megreformálása, akkor ez legyen az.

Ez is érdekelheti

Megvan a bővített romániai keret a kézdivásárhelyi hokivébére

Kihirdették a romániai U18-as válogatott bő keretét a kézdivásárhelyi világbajnokságra, amelynek többségét a két székelyföldi klub, a Sapientia U23 és a Gyergyói HK adja.

Kiütés és elképesztő fordítás: bajnok a GYHK U15-ös együttese

Egy gólzáporos kiütéssel, majd egy még több találatot hozó meccsen hatalmas fordítás után nyerte meg a Gyergyói Hoki Klub az U15-ös jégkorongbajnokság döntőjét.

Hatodik lett a Sportklub a női U25-ös hokibajnokságban

Hatodik helyen zárta a női U25-ös magyar jégkorongbajnokságot a Csíkszeredai Sportklub: a hétvégi, budapesti helyosztón egy vereség és – a hokiban megszokottól eltérően – egy döntetlen volt a kék-fehérek mérlege a Budapesti Hoki Klubbal szemben.

Magyar bajnoki ezüstérmesek a gyergyói jégkorongozó lányok

Két mérkőzés összesített eredménye alapján dőlt el a magyar női U25A bajnokság bajnoki címének sorsa. A Gyergyószentmiklósi Fox Hockey először szerepelhetett a fináléban, és ha a trófeát nem is sikerült megszerezniük, az ezüst is szépen csillog.

Barátság és hoki a jégen – hetedszer játszottak a Zsögöd Kupáért

Barátságos hangulatban, négy csapat részvételével rendezték meg szombaton a jégkorong Zsögöd Kupa hetedik kiírását Csíkszeredában, amelyet a Sepsiszentgyörgyi Sepsi Farkasok nyertek meg.

Bronzérmes a Csíkszeredai ISK az U15-ös hokibajnokságban

Megszerezte az első dobogós helyezést a csíkszeredai jégkorong a 2025–2026-os szezonban. A Csíkszeredai ISK bronzérmes lett az U15-ös korosztály számára kiírt bajnokságban.

Előnyben a Csíkszeredai ISK az U15-ös bronzcsatán

Vendéggyőzelemmel kezdődött az U15-ös korosztály számára kiírt romániai jégkorongbajnokság helyosztója. A sorozat első, péntek esti mérkőzésén a Csíkszeredai ISK nyerni tudott Karcfalván, a Felcsík SK otthonában.

Simán átgázolt ellenfelén, bejutott az U20-as hokibajnokság döntőjébe a GYHK

Második elődöntős meccsét is simán nyerte a Gyergyói HK az U20-as romániai jégkorongbajnokságban, bejutott a fináléba, ahol a Sapientia SK korosztályos csapata lesz az ellenfél.

Minden készen áll: Kézdivásárhely méltó házigazdája szeretne lenni az ifjúsági hokivébének

Április 12. és 18. között a romániai U18-as válogatott öt ország legjobbjaival csap össze Kézdivásárhelyen az ifjúsági divízió II/A jégkorong-világbajnokságon. A torna mind a 15 mérkőzésére díjtalan a belépés, a közvetítésről a TVR Sport gondoskodik.

A felcsíkiak már döntősök, a gyergyóiak egy lépésre a továbbjutástól az U20-as hokibajnokságban

Kettős győzelemmel biztosította be helyét az U20-as jégkorong-bajnokság döntőjében a Sapientia SK csapata, míg a másik ágon a Gyergyói HK fölényes sikerrel egy lépésre került a továbbjutástól.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!