Nagy lehetőség előtt állt szerdán este a bukaresti Rapid Sportcsarnokban a Kacsó Endre által irányított és több székelyföldi játékost felvonultató romániai együttes, hiszen győzelem vagy döntetlen esetén maga mögött tarthatta a csoportriválist, amelyet tavaly idegenben 2–1-re sikerült felülmúlnia.
Lüktető volt a játék a mérkőzés elején, veszélyesebben játszott a házigazda, a finnek kapusa útját állta a próbálkozásoknak, de a túloldalon Toniță is nagyot mentett. Ezután a román csapat irányította ugyan a játékot, de sokáig nem tudott újabb lehetőséget kialakítani, majd gyors indítás után Ferreira került helyzetbe, de mellé lőtt. Aztán az első félidő közepén a vendégek átvették a kezdeményezést és több alkalommal is vezetést szerezhettek volna, a szünet előtt a kapufát találták el.
Nagy hazai helyzettel kezdődött a második játékrész, nagyot hibázott a finn kapus, de ezt nem tudták kihasználni, majd Mánya távolról veszélyeztetett. Hamar felerősödtek a vendégtámadások, azonban nem voltak eléggé pontosak a kapu előtt, majd a hajrához közeledve kisebb nyomás alá helyezték a hazai védelmet, Tonițănak többször nagyot kellett védenie. A végén Ferreira és Sasse kétszer is megnyerhette volna a meccset a romániai csapatnak, de a kapus a helyén volt.
A gól nélküli döntetlennel Románia megőrizte az első helyet a világbajnoki selejtezőcsoportban, és a vasárnap 14 órától kezdődő Dánia elleni idegenbeli utolsó találkozójának eredményétől függetlenül továbbjutott a selejtező elitkörébe.
A Csíkszeredai Sportklub korábbi legendájával, a csapatot öt szezonon át erősítő Andrej Szergejevics Taratuhinnal beszélgettünk a jégkorong Erste Liga elődöntőjének negyedik mérkőzését megelőzően.
Hatékony támadójátékának és kiváló védekezésének köszönhetően a Csíkszeredai Sportklub szombat este háromgólos különbséggel győzte le a BJAHC csapatát a jégkorong Erste Liga elődöntőjében, és már csak egy győzelemre van a párharc megnyerésétől.
A nyomozóhatóságok két férfi, akik közül egyik rendőr, előzetes letartóztatását kérték vasárnap a Temes megyei törvényszéken egy drogkereskedelemmel kapcsolatos ügyben.
Hetek óta a Hunyadi című sorozattól visszhangzik a sajtó, szakemberek kritizálják vagy dicsérik, nézők lelkesednek iránta vagy szidják – főleg a közösségi médiában.
A helyiek szerint éjszaka nincs bátorságuk átkelni azon a közúti hídon, amely a brassói régi kerülőúton található, mert olyan rossz állapotba került, hogy már életveszélyessé vált.
Magyarország (a szomszédos országokkal ellentétben) egészen 1941. június 27-ikéig kimaradt lényegében a második világháborúból. Aztán történt valami, ami mindent megváltoztatott. De mi volt a valós oka a hadba szállásnak?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!