Két éve adták át a patinás csíkszentsimoni sportcsarnokot, amely kiváló házigazdája volt a megyei futsaldöntőnek, a polgármester Kozma István Florin végig ott volt, és segített a szervezésben. Telt lelátók előtt zajlottak a mérkőzések, amelyeken felváltva Ilyés Csaba, Szabó Szilárd és Deák Ferenc játékvezetők működtek közre, a szervező Hargita Megyei Labdarúgó Egyesület képviselője pedig Papp Levente volt. A helyosztókat a helyszínen tekintette meg Tamás Zoltán, a HMLE elnöke, illetve Hompoth Dezső, a HMLE főtitkára, ők adták át a torna végén a díjakat.
A megyei futballberkekben járatos szakemberek szerint a torna favoritja a balánbányai együttes volt, ám ők elbukták az elődöntőt. A döntőbe jutásért vívott párharcban a lelkes hazaiak rengeteget futottak, küzdöttek, és bár a Bányász kétszer vezetett, mindkétszer kiegyenlítettek, majd megnyerték a büntetőpárbajt.
A döntő első félidejében a Szentsimon nagyon uralta a játékot, négygólos előnyre tett szert a Homoródalmás ellen, és hiába támadtak többet a második húsz percben az almásiak, erejükből csak egy gólra futotta. A végén a Homoródalmás az összes játékossal támadott, a hazaiak pedig labdát szereztek és az üres kapuba lőtték, így alakult ki a döntő 5–1-es végeredménye.
A Csíkszeredai Sportklub korábbi legendájával, a csapatot öt szezonon át erősítő Andrej Szergejevics Taratuhinnal beszélgettünk a jégkorong Erste Liga elődöntőjének negyedik mérkőzését megelőzően.
Vasárnap kora délután zárult a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának nyitófordulója. Kisebb meglepetést okozott az FC Argeș.
A nyomozóhatóságok két férfi, akik közül egyik rendőr, előzetes letartóztatását kérték vasárnap a Temes megyei törvényszéken egy drogkereskedelemmel kapcsolatos ügyben.
A helyiek szerint éjszaka nincs bátorságuk átkelni azon a közúti hídon, amely a brassói régi kerülőúton található, mert olyan rossz állapotba került, hogy már életveszélyessé vált.
Áprilistól a mezőségi szórványban folytatja lelkészi szolgálatát Ballai Zoltán, miután a Kolozsvár Felsővárosi Református Egyházközség presbitériuma megvonta tőle a bizalmat.
Magyarország (a szomszédos országokkal ellentétben) egészen 1941. június 27-ikéig kimaradt lényegében a második világháborúból. Aztán történt valami, ami mindent megváltoztatott. De mi volt a valós oka a hadba szállásnak?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!