Olimpia

Saját magát ejtette ki Belgium, öngóllal jutott tovább a francia válogatott

Sebestyén Ervin 2024. július 01., 21:12 utolsó módosítás: 2024. július 01., 21:20

Hétfőn este Franciaország és Belgium csapott össze a labdarúgó Európa-bajnokság nyolcaddöntőjében. Ugyan rengeteg lövéssel próbálkozott Didier Deschamps együttese, végül mégis egy öngól juttatta tovább őket.

Második meccsét nyerte öngóllal Franciaország az Eb-n Fotó: Christopher Neundorf/EPA/Agerpres

Düsseldorf városában mérte össze erejét a két együttes hétfőn este, a tét a negyeddöntőbe való jutás volt. Egyik fél sem lehetett igazán elégedett az eddigi teljesítményével a tornán, hiszen a franciák még akciógólt nem szereztek, míg a belgák botladozva meneteltek végig a csoportkörön.

Ahogyan az várható volt, a vörös ördögök több területet hagytak ellenlábasuknak és inkább az ellentámadásokra rendezkedtek be. Rendkívül eseménytelenül indult a meccs, az első percekben egy erőtlen Griezmann lövést fogott Casteels, ezt leszámítva egyik kapu sem forgott veszélyben.

A 24. percben Kevin De Bruyne próbálkozott szabadrúgásból, viszont a labda középre tartott – az egyetlen veszélyt az jelenthette volna, ha valakinek sikerült volna beleérnie valahogy.

Az első komolyabb francia lehetőségre több mint félórát kellett várni, ekkor Thuram érkezett egy beadásra, fejese elkerülte a kaput. Gól nélküli döntetlennel mentek pihenőre az együttesek.

A második játékrész elején Tchouameni próbálkozott távolról, ráadásul egy védő lábán megpattant a lövése, Casteels résen volt és szögletre tolta a játékszert. Ezt követően záporoztak a lövések a belga kapura, viszont az összes fölé vagy mellé szállt, veszélytelenek voltak.

A 83. percben ismét De Bruyne volt veszélyes a vörös ördögök oldalán, tizenhatosról leadott bombáját Maignan bravúrral hárította.

Szinte azonnal jött a válasz a túloldalon, Kolo Muani lövésébe nagyon szerencsétlenül ért bele Jan Vertonghen, ami végül a kapuban kötött ki.

A hajrában nem jött össze a belga egyenlítés, így a franciák 1–0-ra nyertek és továbbjutottak a negyeddöntőbe, ahol a Portugália–Szlovénia párharc győztesével mérkőznek majd meg. Azt viszont fontos megemlíteni, hogy 4 meccs (360 játékperc) után sincs akciógólja a franciáknak.