
Csütörtökön este Gelsenkirchen városában, a Veltins arénában csapott össze Spanyolország és Olaszország válogatottja a B csoport 2. fordulójában. Az első játéknapon mindkét alakulat győztesként hagyta el a gyepet, így már lehetőségük volt kiharcolni a biztos továbbjutást is.
Kiválóan kezdte a találkozót a spanyol gárda, rögtön az elején kétszer is közel járt a gólszerzéshez, előbb Pedri fejesét tolta szögletre hatalmas bravúrral Donnarumma, majd Nico Williams bólintott mellé közvetlen közelről. A folytatásban maradt támadásban Luis de la Fuente Castillo együttese, a 24. percben ismét az olasz hálóőr mutatott be remek védést Morata próbálkozásánál.
Szinte azonnal jött az újabb próbatétel, ezúttal Fabián Ruiz kínálta meg egy távoli bombával, Donnarumma ezúttal is résen volt és hárított. Hiába a rengeteg helyzet és lövés, a szünetben gól nélküli döntetlenre álltak a felek.
A második játékrészben ott folytatták a csapatok, ahol abbahagyták, rohamoztak a spanyolok, teljes erőbedobással védekeztek az olaszok. Az 52. percben egy középre passzolt labdát követően Pedri került ziccerbe, a fiatal kiválóság a kaput sem találta el.
Szinte azonnal jött egy újabb belőtt labda, amibe Riccardo Calafiori nagyon szerencsétlenül ért bele, a játékszer a kapuban landolt, ezzel megszerezte a vezetést Spanyolország (1–0).
A folytatásban Yamal és Nico Williams próbálkozott távoli lövéssel, előbbi alig súrolta a kapufát, utóbbi a keresztlécen csattant, maradt változatlan az állás.
A hosszabbításban ismét Donnarumma kellett bravúrokat bemutasson, egymást követően kétszer került helyzetbe Ayoze Perez, mindkétszer az olasz kapus nyerte a párharcot.
Maradt az 1–0-s végeredmény, az olaszok komoly lehetőséget sem tudtak kialakítani, Unai Simón kapuját mindössze egyszer találták el.
Horvátország után a spanyolok megverték az olaszokat is, így két mérkőzés után hat ponttal vezetik a B csoportot és már biztosan ott lesznek az egyenes kieséses szakaszban.
Az olaszok a horvátok ellen harcolhatják ki a továbbjutást hétfőn délután, míg a spanyolok az albánok ellen zárják a csoportkört.
Döntőnek beillő mérkőzést rendeznek a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjának utolsó fordulójában. A Csíkszentsimoni KSK és az Agyagfalvi Lendület csap össze a bajnoki címért.
Második felkészülési mérkőzését játszotta Románia a júniusi válogatott szünetben. A trikolórok szombat este Wales ellen két cserejátékos góljával 2–1-re nyertek, Gheorghe Hagi pedig megszerezte első győzelmét a visszatérése óta.
Felrobbant egy tengeri drón pénteken a konstancai kikötőben; a robbanás hangja a környező lakónegyedekben is hallható volt.
Egy 34 éves férfi életét vesztette szombat reggel, miután a hatóságok szerint medvetámadás érte a Szeben megyei Prod település közelében – közölte a Szeben Megyei Katasztrófavédelmi Felügyelőség (ISU).
Öt évvel ezelőtt még átlagosan tizenöt medve fordult meg nap mint nap Tusnádfürdőn, sokszor a település utcáin bóklászva. A helyiek biztonságot követeltek, a városvezetés és a szakemberek pedig a konfliktusok megelőzésében keresték a megoldást.
… a konstancai orosz főkonzul elhordta az irháját, de az orosz zászlót ott hagyta emlékül az épület tetején… és egy PSD-s polgi nagylelkűen kölcsönadja saját úszómedencéjét a helybeli gyerekeknek.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!