Olimpia

Meglepetés a D csoportban, az osztrákok megelőzték a franciákat is

Sebestyén Ervin 2024. június 25., 21:25 utolsó módosítás: 2024. június 25., 21:28

Kedden délután lezárult a labdarúgó Európa-bajnokság D csoportja. Az utolsó játéknapon a franciák nem bírtak a lengyelekkel, míg az osztrákok legyőzték a hollandokat. Ausztria ezzel az első helyen jutott tovább, míg Franciaország csupán a második lett.

Halvány volt a holland válogatott teljesítménye, nem fért be a legjobb kettőbe a csoportban Fotó: Robert Ghement/EPA/Agerpres

Teljesen nyitott volt még a D csoport a harmadik fordulót megelőzően, mindössze annyi volt biztos, hogy a lengyelek az utolsó helyen fejezik be a kontinensviadalt. A végső csatájukat a franciák ellen vívtak Dortmundban, a Signal Iduna Parkban. Kiválóan kezdték a keddi összecsapást Lewandowskiék, többször is sikerült megdolgoztatniuk Maignan kapust.

Az első játékrészben mindkét gárdának megvoltak a maga lehetőségei, azonban gólt nem láthattak a nézők. A második félidő elején megtört a csend, Kylian Mbappé az 56. percben büntetőből volt eredményes, ezzel megszerezte a vezetést a franciáknak.

Ő az első gall játékos a keretben, aki betalált az idei Eb-n, 236 játékpercet kellett rá várni.

A folytatásban a lengyelek teljes erőbedobással mentek előre, a hajrában Lewandowski értékesített egy újrarúgatott tizenegyest, így 1–1-re módosult az állás és pontosztozkodás lett a vége.

A másik összecsapáson Hollandia és Ausztria csatázott egymással, ahol az osztrákok már a meccs elején előnybe kerültek egy öngólnak köszönhetően. A szünetig a hollandok két ziccert is kidolgoztak, viszont csak kapufáig jutottak, nem sikerült egyenlíteni. Nem úgy, mint a második félidő első perceiben, amikor Gakpo kegyetlenül kilőtte a hosszút (1–1).

A folytatásban következet egy gyors gólváltás, amiből ismét Ausztria jött ki jobban, végül pedig 3–2-re győzött.

Ezzel a sikerrel pedig kiharcolta, hogy az élen végezzen a D csoportban, mögötte következik Franciaország, harmadikként Hollandia és az utolsó helyen Lengyelország.

Labdarúgó Európa-bajnokság, D csoport, 3. forduló:
Franciaország–Lengyelország 1–1 (0–0),
gólszerzők: Mbappé (56. – büntetőből), illetve Lewandowski (79. – büntetőből)
Franciaország: Maignan – Kounde, Upamecano, Saliba, Hernandez – Tchouameni, Kante, Rabiot – Dembele, Mbappe, Barcola.
Lengyelország: Skorupski – Bednarek, Dawidowicz, Kiwior – Frankowski, Moder, Zielinski, Zalewski – Szymanski, Lewandowski, Urbanski.

Hollandia–Ausztria 2–3 (0–1),
gólszerzők: Gakpo (47.), Depay (75.), illetve Malen (6. – öngól), Schmid (59.), Sabitzer (80.).