
A Csíkszeredai Városháza által szervezett Gólöröm a Petőfin! című nyilvános szabadtéri meccsnézések a Petőfi Sándor utca és a Majláth Gusztáv Károly tér találkozásánál zajlanak majd, ahol az Európa-bajnokság idejére LED-falat építenek, élő adásban vetítik a magyar és a román válogatott mérkőzéseit, az egyenes kieséses szakasz találkozóit, esetenként pedig olyan további mérkőzéseket, amelyek megtekintésére közösségi igény mutatkozik.
A magyar válogatott első mérkőzése szombaton délután 4 órától lesz Svájc ellen, a román válogatott pedig hétfőn, szintén délután 4 órától Ukrajna ellen lép pályára.
A magyar válogatott csoportmérkőzései
Június 15., szombat, 16 óra: Magyarország–Svájc
Június 19., szerda, 19 óra: Magyarország–Németország
Június 23., szombat, 22 óra: Magyarország–Skócia
A román válogatott csoportmérkőzései
Június 17., hétfő, 16 óra: Románia–Ukrajna
Június 22., szombat, 22 óra: Románia–Belgium
Június 26., szerda, 19 óra: Románia–Szlovákia
Az FK Csíkszereda megállapodott a Győri ETO-val Bödő Efraim Zoltán szerződtetéséről, így a saját nevelésű fiatal középpályás a magyar bajnoki címvédőnél folytatja – az átigazolást Szondy Zoltán klubelnök megerősítette a Székely Sportnak.
Betalálnia sem sikerült Örményországban az Universitatea Craiovának, amely a hajrában kapott góllal búcsúzott az Európa Ligától. A Ferencváros magabiztosan verte török ellenfelét, a sikerből Marius Corbu góllal vette ki a részét.
Egy 68 éves férfi fulladt a tengerbe Eforiénál csütörtök délután, miután a nap folyamán háromszor is kimentették a hullámok közül a vízimentők, de újra és újra bement a vízbe. Eforie Nord strandjain vörös zászló van kitűzve, tilos a fürdőzés.
Rengeteg erdélyi magyar dolgozott életében Magyarországon vagy más európai államban, sokan most is a „messzi idegenben”, külföldi munka során keresik meg kenyerüket. A nyugdíj előtt ezért fontos kérdés: elvesznek-e a külföldön szerzett évek.
Saját kérésére visszahívták állomáshelyéről Balla Tullia Imolát, Románia montreáli főkonzulját, aki két és fél éve látta el a diplomáciai kirendeltség irányítását. A korábban számos kormányzati pozíciót betöltő diplomatát több mindennel megvádolták.
Románia legfontosabb ügye: a péksütemények. Egy lepényállam vajaskifli-gyarmatának franciás hadicsele durrant el...
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!