Olimpia

Ezúttal is döntetlen, a franciák minden tizenegyest belőttek

Józsa Csongor 2024. július 06., 00:56 utolsó módosítás: 2024. július 06., 01:01

A 2016-os labdarúgó Európa-bajnokságon a finálét játszotta a két válogatott. Ott hosszabbításban a portugálok nyertek, most C. Ronaldóék büntetőkkel maradtak alul. Kialakult az első elődöntő párosítása.

Kergették egymást 120 percig Fotó: Miguel A Lopes/EPA/Agerpres

Pénteken este a németországi foci Eb második negyeddöntőjében Portugália és Franciaország nézett farkasszemet. Kontinenstornán négyszer mérkőztek meg, kétszer az elődöntőben (2000, 1984), egyszer a döntőben (2016) és egyszer a csoportkörben (2021). Mind a négy összecsapásuk döntetlen eredménnyel zárult.

Többnyire a luzitánok irányították a találkozót az első húsz percben, de igazi gólhelyzetet nem tudtak összehozni, túloldalt Mbappé próbálkozott, de könnyűszerrel kiütötte a kapus. A játékrész második fele már a franciáké volt, jól zárt a portugálok védelme. Mindkét együttes odatette magát, de igazából nem kockáztattak, így komoly veszély nem volt egyik kapunál sem az első félidőben.

Pár francia helyzetecskét követően a 60. percben jött az első igazi gólszerzési szituáció, mindkettő a luzitánok előtt adódott. Előbb Fernandes, majd Vitinha löketét hárította a hálóőr. Túloldalt egy tetszetős francia támadás után Kolo Muanit ugratták, a tizenhatosra belépve lőtte rá, egy blokkról ment kicsivel mellé.

Felpörögtek az események, a 70. percben Camavinga közelről passzolta mellé, aztán Dembele tekerte tizenhatról a kapura, a felső kapufát súrolva hagyta el a labda a játékteret.

Több kockázatvállalás volt a pihenőt követően, a rendes játékidő legvégén Mbappé húszról zúdította rá, fogta a kapus. Maradt a 0–0, jöhetett a ráadás.

A védők állták a sarat, Mbappé, aztán Leao lövését blokkolták a hosszabbítás első felvonásában. A másodikban sem született találat, tizenegyesek döntötték el a továbbjutó sorsát.

A portugálok az előző mérkőzésükön már így léptek tovább, akkor kapusuk, Diogo Costa zsinórban hármat védett. A franciák indították a sort, Dembele belőtte, Ronaldo is magabiztosan értékesítette. A második körben Fofana, illetve B. Silva sem hibázott. A harmadik párban Koundé belőtte, Felix a kapufát találta telibe, így a gallok lépéselőnybe kerültek.

Barcola magabiztos volt, Nuno Mendes is bezúdította. Miután az ötödik büntetőjüket T. Hernandez a jobb felsőbe emelte, így kialakult az első elődöntő, július 9-én, kedden 22 órától Spanyolország–Franciaország meccset rendeznek.