A világversenyt december 8–11. között között rendezték Olaszországban, a négy napos világversenyre 58 ország 2566 sportolója nevezett. Az MTK Budapest színeiben 14 sportoló vett részt, köztük hat székelyföldi kiválósággal. Az eseményen a háromszékiek közül
Péter Csiki Csanád érte el a legjobb eredményt, ugyanis bronzéremmel zárta a tornát az U14-es korosztály -45 kg-os kategóriájában.
Csanád első mérkőzésén ukrán (10:2), majd görög (2:1) vetélytársat kapott, azonban egyikük legyőzése sem okozott gondot, a háromszéki sportoló ezt követően belga (3:1) ellenfelénél is jobbnak bizonyult. A legjobb négy közé jutásért portugál versenytársával mérhette össze tudását, akit sikerült felülmúlnia (1:0), végül az elődöntőben a szerb ellenfele legyűrte (0:3). A harmadik helyért való küzdelemben a lengyelek versenyzőjét győzte le, ezzel megszerezve a neki járó bronzérmet.
„Egy nagyszerű és mindenképp kiemelkedő szezonzárásnak mondanám ezt az eredményt. Egy ilyen kis városként képesek vagyunk beírni a világ karate társadalmának kiemelt listájára a nevünket, mindenképp jó és elismerő érzés. Egyben visszaigazolás is arra, hogy folytatnunk kell a munkát és nevelni, példaképeket adni az újonnan felnővő ifjúságnak” – nyilatkozta Vass Hunor, a Sport-All karate szakosztályának az edzője.
Fejér Milán, Halmágyi Chanel, Ianculescu Zsófia, Király Károly és Török Panka pedig tisztes helytállással zárta a versenyt.
Hétfőn késő este játssza első élvonalbeli mérkőzését az FK Csíkszereda, 21.30-kor a városi stadionban a Bukaresti Dinamo lesz az ellenfél. Kövesse velünk közösen a történelmi találkozó felvezetését.
Döntetlennel zárta története első élvonalbeli mérkőzését az FK Csíkszereda. Hazai pályán hamar kétgólos előnyre tett szert, végül azonban szenvednie kellett az egy pontért a Bukaresti Dinamo ellen.
Egy 15 éves fiú életét vesztette abban a balesetben, melynek során vonat sodort el egy autót a gyimesközéploki Antalokpataka településen, szerdán délelőtt.
Országszerte egyre több kiskorú szenved balesetet elektromos rollerrel. Szatmár megyében az elmúlt hétvégén három 10 és 12 év közötti gyereket kellett sérülésekkel kórházba szállítani.
Kizárólag román nyelvűre cserélték két Temes megyei település, Magyarszentmárton és Szerbszentmárton eddig kétnyelvű helységnévtábláját.
A tünetek átalakítják az ember mindennapjait, kikezdik az életkedvét, főleg, ha nincs válasz a bajaira – mondja a 42 éves interjúalanyunk, aki 13 hónap után kapott végső diagnózist.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!