Tófalviék már a helyszínen vannak, pénteken indultak Bukarestből, és több mint 20 óra utazás után értek Phjonghcsangba. A romániai csapat a török légitársasággal utazott, isztambuli átszállással érkeztek meg a közel 10 millió lakosú dél-koreai fővárosba, Szöulba, majd onnan 3 órát buszoztak az olimpiai faluig.
„Hosszú és fárasztó volt a közel 20 órás utazás, de minden rendben volt. A szállás nagyon jó, a kaja szintén. Már elkezdtük az edzéseket, de sajnos nagyon hideg van, mínusz 15–20 Celsius-fokos hőmérsékletek vannak, a lőtéren pedig szeles az idő, de megszokjuk.
A biztonsági intézkedések nem tűnnek annyira szigorúaknak, mint négy évvel ezelőtt Szocsiban (Oroszországban), de meg vagyok győződve, hogy a szervezők uralják a helyzetet.
A pályához közel lakunk, gyalog 10 perc. Románia és Dél-Korea között 7 óra az időeltérés, az edzések este vannak, a versenyek is az esti órákban lesznek, hogy Európában is lehessen követni” – tudtuk meg Márton Simontól, a romániai biatlon-válogatott edzőjétől.
„A pálya minősége nagyon jó, de nehéz, a lőtér pedig szeles. A mínusz fokos hidegek ellenére az olimpiai faluban jó a hangulat, mindenki készül. Az étkezde egyszerű, a hazai kantinokra emlékeztet. Lehet pihenni, lehet edzeni, ez a lényeg” – jelezte Dél-Koreából honlapunknak Tófalvi Éva.
Nem múlt el botrány nélkül a román médiában az FK Csíkszereda történelmi bemutatkozása az élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban. A székely alakulat értékes döntetlennel kezdett a Dinamo ellen, és azonnal magyarellenes támadások érték.
Bepanaszolta a szervezőket és a rendfenntartó erőket a Bukaresti Dinamo a Hivatásos Labdarúgóligánál és a Román Labdarúgó-szövetségnél. Szerintük a hétfő esti Szuperliga mérkőzésen nem megfelelően bántak a szurkolóikkal és hivatalos képviselőikkel.
Egy 15 éves fiú életét vesztette abban a balesetben, melynek során vonat sodort el egy autót a gyimesközéploki Antalokpataka településen, szerdán délelőtt.
Közel félszáz romániai telephelyének bezárása mellett döntött a FrieslandCampina vállalat a Profit.ro gazdasági portál értesülései szerint.
Románia nem tud befejezni a megszabott határidőig a helyreállítási tervbe (PNRR) foglalt mintegy 6,3 milliárd euró értékű projekteket – jelentette ki kedden Dragoș Pîslaru európai projektekért és beruházásokért felelős miniszter.
A tünetek átalakítják az ember mindennapjait, kikezdik az életkedvét, főleg, ha nincs válasz a bajaira – mondja a 42 éves interjúalanyunk, aki 13 hónap után kapott végső diagnózist.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!