A két nap alatt 122 kilométernyi gyorsasági szakasz várt a rekordszámú benevezőre, hiszen minden eddiginél több, összesen 83 páros állt rajthoz.
Simone Tempestini negyedik sikerét aratta az idei bajnokságban, és megerősítette vezető helyét a pontvadászatban. A bajnoki címre pályázó vetélytársainak gondjai akadtak a hét végi megmérettetésen.
Az első napon Vali Porcișteanu és Dan Dobre (Škoda Fabia R5) defektet kapott, emiatt közel három perc hátrányba került. A defekt miatt nagyon hátracsúsztak, de sikerült annyira lefaragniuk hátrányukat, hogy végül a Hargita Rali összetettjének negyedik helyén végeztek – így minimalizálták a pontveszteséget is.
A Dan Gîrtofan/Tudor Mârza páros jól kezdett, az első napot követően még a harmadik helyen álltak, szombaton reggel pedig a brassói pilóta megnyerte az első patakfalvi gyorsasági szakaszt.
Sajnos a Hargita Gyöngye Rali ötödik szakasza, a szentpáli gyorsasági jelentette a végállomást számukra, egy dupla kanyarban lecsúsztak az útról és felborultak, az autó többször is megpördült a levegőben. Szerencsére senki sem sérült meg a brutális balesetben.
A második helyet végül a tavalyi győztes Bogdan Marișica szerezte meg, Sergiu Ituval az oldalán (Ford Fiesta R5). A rali egyik legkellemesebb meglepetését a Florin Tincescu/Alina Pop páros okozta (Fiat 124 Abarth), hiszen az összetett harmadik helyén végeztek.
A Napoca Rally Academy tehát nagyszerű ralit zárt, hiszen három csapata is a dobogón végzett, továbbá a Dacia Kupában Mihnea Mureșan győzött.
Amúgy az első szentpáli gyorson a Norbert Maior/Francesca Maior (Peugeot 106) páros is lecsúszott az útról, az autó pedig felborult. Mindketten megsérültek, a székelyudvarhelyi városi kórházba szállították őket felülvizsgálatra.
Kiderült, mindketten kisebb gerincrándulást szenvedtek, és még szombaton délután kiengedték őket az intézményből.
A román bajnokság nagy visszatérője, Constantin Aur is elégedett lehet, hiszen Silviu Moraru navigátorával az ötödik helyen zárt (Škoda Fabia R5).
A többszörös ralibajnok is meglepődött nagyszerű teljesítményén, hiszen szakaszgyőzelmet is aratott, ő volt a leggyorsabb a Székelyudvarhely központjában, több ezer ember előtt rendezett Dietrich Árpád szuperspeciálison.
Az összetett hatodik helyét Mihai Manole/Florin Dorca (Ford Fiesta R5) szerezte meg, míg a hetediken Cristi Dolofan és Mihai Sandu (Mitsubishi Lancer Evo 9) végzett, a páros első lett a 3-as géposztályban is.
A csíkszeredai Adrian Teslovan/Cseh Vajk Imre (Citroen DS3 R3) páros a nyolcadik helyen végzett, emellett megnyerte a kétkerékmeghajtásúak csoportját.
Kilencedikként ért célba a Suzuki Kupában első helyezett Raul Badiu/Gabi Lazăr (Suzuki Swift Sport) páros, míg a top 10-et a szentgyörgyi Szabó Csongor/Rareș Fetean (Ford Fiesta R2) páros zárta.
A 11-es géposztály dobogóján egyaránt Mitsubishi autókat találunk, Sebastian Barbu/Marc Banca lett az első, megelőzve a magyarországi Gere-Kelő László/Erdély Ágnes, illetve a Bogdan Năstase/Alexandru Popidan párosokat.
A történelmi autók versenyében Dan Alexandrescu/Cristi Ancuța (VW Golf 1) végzett az élen, megelőzve a Borbély Lőrincz/Kovács Levente (BMW) és a Petru Constantinescu/Radu Mărginean (Opel Ascona) duókat.
Rali 2-ben (az országos bajnokság másodosztálya) Bogdan Moldovan és Silviu Rogozan (Renault Clio) diktálta a tempót, mögöttük Alex Lașcu/Mihaela Balint (BMW Seria 3) és Florin Niturad/Mihai Popa (Ford Fiesta) végzett még a dobogón.
A magyarországi Kelő-Gere László/Erdélyi Ágnes páros amúgy a 7., a Kocsomba Károly/Végh Róbert duó a 11., míg a Tajmel Tibor/Soós István kettős pedig a 22. helyen fejezte be a ralit.
Simone Tempestini (1. helyezett): „A bajnokság öt fordulója után örvendek, hogy sikerült növelni előnyünket az összetettben. Jól összeraktuk ezt a versenyt és sikerült végig megóvnunk autónkat. Nagyon örülünk a saját és a csapatunk győzelmének is, innentől már Jászvásárra koncentrálunk.”
Bogdan Marișca (2. helyezett): „A Hargitán mindig is szerencsém volt. Szeretnék gratulálni Simonénak az egész szezonban és a Hargita Ralin nyújtott fantasztikus teljesítményéhez, és persze Florinelnek is, hogy felállhat a dobogóra. Jó ritmusunk volt, és sajnáljuk, hogy riválisainknak nem volt szerencséje, Valinak defektje lett, míg Giriék felborultak.”
Florin Tincescu (3. helyezett): „Boldogok vagyunk, hogy Alinával közösen értük el az első dobogót az Abarth-tal. Egész rali alatt nagyon jól működött az autó fék- és váltórendszere, ez pedig meg is látszott a teljesítményünkön. Egyre jobban megszokjuk ezt az autót.”
PS10 (Patakfalva 3, 6,40 km): 1. Porcișteanu 3:18.8, 2. Tempestini +3.5, 3. Marișca +5.4, 4. Barbu +6.1, 5. Aur +10.4, 6. Gere-Kelő +11.9.
PS11 (Szentpál 3, 6,25 km): 1. Tempestini 3:02.70, 2. Marișca +1.7, 3. Porcișteanu +7.7, 4. Barbu +7.8, 5. Tincescu +10.2, 6. Aur +10.2.
PS12 (Lövéte 3, 13,70 km): 1. Tempestini 7:06.80, 2. Marișca +6.3, 3. Porcișteanu +8.3, 4. Barbu +23.0, 5. Tincescu +38.0, 6. Teslovan +43.9.
A 26. Hargita Gyöngye Rali pontszerzői: 1. Tempestini 1:00:37.5, 2. Marișca +53.0, 3. Tincescu +3:26.4, 4. Porcișteanu +4:25.6, 5. Titi Aur +4:39.9, 6. Manole +6:23.5, 7. Dolofan +6:40.2, 8. Teslovan +7:05.5, 9. Badiu +7:15.4, 10. Szabó Cs. +7:27.9.
Nem maradt több kérdés: a Sepsi OSK búcsúzott az élvonaltól, miután vasárnap vereséget szenvedett az Unirea Slobozia vendégeként. A lefújás után mély csend, könnyek és keserű őszinteség jellemezte a háromszékiek hangulatát.
Az FC Argeș négyet vágott az FK Csíkszeredának a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának utolsó fordulójában. Végül a harmadik helyen zárt a székelyföldi együttes, a következő idényt a Szuperligában kezdi.
Ismét közösen szavazott George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) jelöltje Călin Georgescu volt független elnökjelölttel Mogoșoaia-n.
A belföldi szavazóhelyiségek megnyitásával vasárnap megkezdődött a romániai elnökválasztás második fordulója, amelyen a voksolásra jogosult mintegy 19 millió nagykorú állampolgár eldöntheti, ki lesz az ország következő elnöke.
A bukaresti Otopeni repülőtéren bukkant fel George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, a szélsőjobboldal államfőjelöltje hétfőn reggel, amikor már biztossá vált, hogy elvesztette az államfőválasztást.
Nekünk kell döntenünk, nem Budapestnek, Brüsszelnek, Washingtonnak vagy Moszkvának. Kicsit tragikus, hogy azok munkáját is el kell végezzük, akiknek a dolga lett volna, hogy ezt a helyzetet megelőzzék.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!