Két év kihagyást követően a jelenleg zajló idényben újra az élvonalban szerepel a Marosvásárhelyi Egyetemi Sportklub (CSU Medicina) női röplabdacsapata, amely eleget tett a Román Röplabda Szövetség meghívásának, és átvette a bajnokságtól visszalépett SCMU Craiova helyét.
Az együttes élére a szezon előtt a nagy tapasztalattal rendelkező belga szakvezetőt, Julien Van de Vyvert nevezték ki, aki pályafutása során kiemelkedő eredményeket ért el a belga és a holland bajnokságban, valamint hazája korosztályos nemzeti csapatainak élén. A tizenkét gárdát felvonultató A1 osztályos bajnokságnak a marosvásárhelyi klub megerősített kerettel, több rutinos külföldi játékossal vágott neki, akiket az idény elejére sikerült leigazolni, mellettük a helyi tehetséges röplabdázók alkotják a csapatot.
Az újonc CSU Medicina vezetősége a szezon elején merész célként fogalmazta meg a felsőházi rájátszásba jutást, az együttes azonban – legalábbis egyelőre – nem tudott felnőni a feladathoz. A bajnokság alapszakaszának odavágó-sorozata hétvégén ért véget, az eddigi 11 fordulóban a marosvásárhelyiek 2 győzelmet és 9 vereséget összesítettek.
Ezzel a 10. helyet foglalják el a ranglistán, és távol, 12 pontos távolságra vannak a felsőháztól.
A visszavágók után ugyanis az első nyolc helyezett a playoffban szerepel, míg a többi négy csapat a kiesés ellen küzd (a párharcok három győzelemig tartanak), a végén az utolsó két helyen végző együttes búcsúzik az élvonaltól.
„Eddig a terv szerint haladunk, egy vereséget leszámítva megnyertük azokat a mérkőzéseket, amelyeket mindenképp szerettük volna. Nagyon kiegyenlített a bajnokság, ezt bizonyítják a közvetlen ellenfeleink által elért eredmények is.
– nyilatkozta Adina Salaoru, a Marosvásárhelyi Egyetemi Sportklub igazgatója a Székely Sport megkeresésére. Hozzátette, még csak az alapszakasz fele járt le, így semmi sem lehetetlen, még minden ajtó nyitva áll előttük ahhoz, hogy akár a playoffba is bejussanak, ami viszont jelen állás szerint nagyon nehéz feladatnak tűnik.
A román felnőtt női röplabda-válogatott korábbi csapatkapitánya – akit 2016-ban az ország legjobb női röplabdázójának választottak – megjegyezte, a bajnoki mezőnyben ők számítanak az egyedüli csapatnak, amelynek négy ifjúsági korosztályú játékos szerepel a keretében, ami számukra nagyon fontos szempont, hiszen a céljaik közé tartozik, hogy megpróbálják ötvözni a tapasztalatot a fiatalsággal, és lehetőséget biztosítani az ifjúságiaknak a fejlődésre az élvonalbeli mérkőzéseken.
A bajnokság szűk egy hónapig szünetel, aztán január 13-án kezdődnek a visszavágók, amikor a vásárhelyiek az éppen előttük álló Konstancai CSM ellen játszanak idegenben, amelyet győzelem esetén meg is előzhetnek.
Rövid pihenő után az új év elején a sepsiszentgyörgyi labdarúgócsapat küldöttsége törökországi edzőtáborba vonul, ahol három felkészülési mérkőzést játszik.
Gyergyószentmiklóson, Csíkszeredában és Brassóban is lesznek jégkorongmérkőzések az ünnepek alatt, a találkozóknak dupla szorzójuk van, az Erste Liga mellett beszámítanak a román bajnokságba is.
Karácsony napján nagyon sokan siettek a maroshévízi robbanás miatt bajbajutottak megsegítésére. Három lépcsőházban kell helyreállítani a nyílászárókat.
Január elsején a román kormány összesen 33, a magyar és a bolgár határon található határátkelőhelyet zár be a schengeni övezeti csatlakozásnak köszönhetően, és további két vízi határátkelő is ellenőrzés nélkül átjárhatóvá válik.
A Bihar megyei önkormányzat benyújtotta a finanszírozási igénylést a nagyváradi vasútvillamos-hálózat kiépítésére – a projekt becsült költségvetése 272 millió euró, amiből 41,5 százalék önerő.
A Marosvásárhelyi Állatkertben pedig karácsony előtt megszületett egy kis pettyes szarvas.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!