Két év kihagyást követően a jelenleg zajló idényben újra az élvonalban szerepel a Marosvásárhelyi Egyetemi Sportklub (CSU Medicina) női röplabdacsapata, amely eleget tett a Román Röplabda Szövetség meghívásának, és átvette a bajnokságtól visszalépett SCMU Craiova helyét.
Az együttes élére a szezon előtt a nagy tapasztalattal rendelkező belga szakvezetőt, Julien Van de Vyvert nevezték ki, aki pályafutása során kiemelkedő eredményeket ért el a belga és a holland bajnokságban, valamint hazája korosztályos nemzeti csapatainak élén. A tizenkét gárdát felvonultató A1 osztályos bajnokságnak a marosvásárhelyi klub megerősített kerettel, több rutinos külföldi játékossal vágott neki, akiket az idény elejére sikerült leigazolni, mellettük a helyi tehetséges röplabdázók alkotják a csapatot.
Az újonc CSU Medicina vezetősége a szezon elején merész célként fogalmazta meg a felsőházi rájátszásba jutást, az együttes azonban – legalábbis egyelőre – nem tudott felnőni a feladathoz. A bajnokság alapszakaszának odavágó-sorozata hétvégén ért véget, az eddigi 11 fordulóban a marosvásárhelyiek 2 győzelmet és 9 vereséget összesítettek.
Ezzel a 10. helyet foglalják el a ranglistán, és távol, 12 pontos távolságra vannak a felsőháztól.
A visszavágók után ugyanis az első nyolc helyezett a playoffban szerepel, míg a többi négy csapat a kiesés ellen küzd (a párharcok három győzelemig tartanak), a végén az utolsó két helyen végző együttes búcsúzik az élvonaltól.
„Eddig a terv szerint haladunk, egy vereséget leszámítva megnyertük azokat a mérkőzéseket, amelyeket mindenképp szerettük volna. Nagyon kiegyenlített a bajnokság, ezt bizonyítják a közvetlen ellenfeleink által elért eredmények is.
– nyilatkozta Adina Salaoru, a Marosvásárhelyi Egyetemi Sportklub igazgatója a Székely Sport megkeresésére. Hozzátette, még csak az alapszakasz fele járt le, így semmi sem lehetetlen, még minden ajtó nyitva áll előttük ahhoz, hogy akár a playoffba is bejussanak, ami viszont jelen állás szerint nagyon nehéz feladatnak tűnik.
A román felnőtt női röplabda-válogatott korábbi csapatkapitánya – akit 2016-ban az ország legjobb női röplabdázójának választottak – megjegyezte, a bajnoki mezőnyben ők számítanak az egyedüli csapatnak, amelynek négy ifjúsági korosztályú játékos szerepel a keretében, ami számukra nagyon fontos szempont, hiszen a céljaik közé tartozik, hogy megpróbálják ötvözni a tapasztalatot a fiatalsággal, és lehetőséget biztosítani az ifjúságiaknak a fejlődésre az élvonalbeli mérkőzéseken.
A bajnokság szűk egy hónapig szünetel, aztán január 13-án kezdődnek a visszavágók, amikor a vásárhelyiek az éppen előttük álló Konstancai CSM ellen játszanak idegenben, amelyet győzelem esetén meg is előzhetnek.
Csupán egyetlen meccsen kapott bizonyítási lehetőséget Kovács István az idei klub-vb-n, miután nagyot hibázott a PSG–Atletico Madrid (4–0) csoportmeccsen. A FIFA játékvezetői bizottság elnöke elárulta, hogy a testkamera felvételei segítettek a döntésben.
Lejátszotta harmadik felkészülési mérkőzését a labdarúgó 2. Liga rajtjára hangoló Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, szombaton délben a Ceahlăul Piatra Neamț vendége volt.
Nem szokványos látvány ami egy jégeső után maradt július 12-én a Neamț megyei Vânători-Neamț faluban és környékén.
Tavaly öt év után először fordult elő, hogy több romániai távozott Németországból, mint ahányan odaérkeztek.
Országszerte egyre több kiskorú szenved balesetet elektromos rollerrel. Szatmár megyében az elmúlt hétvégén három 10 és 12 év közötti gyereket kellett sérülésekkel kórházba szállítani.
Az ember igyekszik érteni, hogy a természetet óvni kell. És azt is, hogy az állatokat szeretni kell. De azt is meg kellene érteni, hogy jelen pillanatban nem az embernek kell mennie, hanem a medvének. Pont.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!