Két év kihagyást követően a jelenleg zajló idényben újra az élvonalban szerepel a Marosvásárhelyi Egyetemi Sportklub (CSU Medicina) női röplabdacsapata, amely eleget tett a Román Röplabda Szövetség meghívásának, és átvette a bajnokságtól visszalépett SCMU Craiova helyét.
Az együttes élére a szezon előtt a nagy tapasztalattal rendelkező belga szakvezetőt, Julien Van de Vyvert nevezték ki, aki pályafutása során kiemelkedő eredményeket ért el a belga és a holland bajnokságban, valamint hazája korosztályos nemzeti csapatainak élén. A tizenkét gárdát felvonultató A1 osztályos bajnokságnak a marosvásárhelyi klub megerősített kerettel, több rutinos külföldi játékossal vágott neki, akiket az idény elejére sikerült leigazolni, mellettük a helyi tehetséges röplabdázók alkotják a csapatot.
Az újonc CSU Medicina vezetősége a szezon elején merész célként fogalmazta meg a felsőházi rájátszásba jutást, az együttes azonban – legalábbis egyelőre – nem tudott felnőni a feladathoz. A bajnokság alapszakaszának odavágó-sorozata hétvégén ért véget, az eddigi 11 fordulóban a marosvásárhelyiek 2 győzelmet és 9 vereséget összesítettek.
Ezzel a 10. helyet foglalják el a ranglistán, és távol, 12 pontos távolságra vannak a felsőháztól.
A visszavágók után ugyanis az első nyolc helyezett a playoffban szerepel, míg a többi négy csapat a kiesés ellen küzd (a párharcok három győzelemig tartanak), a végén az utolsó két helyen végző együttes búcsúzik az élvonaltól.
„Eddig a terv szerint haladunk, egy vereséget leszámítva megnyertük azokat a mérkőzéseket, amelyeket mindenképp szerettük volna. Nagyon kiegyenlített a bajnokság, ezt bizonyítják a közvetlen ellenfeleink által elért eredmények is.
– nyilatkozta Adina Salaoru, a Marosvásárhelyi Egyetemi Sportklub igazgatója a Székely Sport megkeresésére. Hozzátette, még csak az alapszakasz fele járt le, így semmi sem lehetetlen, még minden ajtó nyitva áll előttük ahhoz, hogy akár a playoffba is bejussanak, ami viszont jelen állás szerint nagyon nehéz feladatnak tűnik.
A román felnőtt női röplabda-válogatott korábbi csapatkapitánya – akit 2016-ban az ország legjobb női röplabdázójának választottak – megjegyezte, a bajnoki mezőnyben ők számítanak az egyedüli csapatnak, amelynek négy ifjúsági korosztályú játékos szerepel a keretében, ami számukra nagyon fontos szempont, hiszen a céljaik közé tartozik, hogy megpróbálják ötvözni a tapasztalatot a fiatalsággal, és lehetőséget biztosítani az ifjúságiaknak a fejlődésre az élvonalbeli mérkőzéseken.
A bajnokság szűk egy hónapig szünetel, aztán január 13-án kezdődnek a visszavágók, amikor a vásárhelyiek az éppen előttük álló Konstancai CSM ellen játszanak idegenben, amelyet győzelem esetén meg is előzhetnek.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Kilőttek azt a medvét Gyergyószárhegy községben péntek hajnalban, amelyik az elmúlt napokban több alkalommal visszatért egy esztenához és haszonállatokat pusztított el.
Kettős mérce alkalmazásával vádolta meg a Nemzeti Liberális Pártot (PNL) és a Mentsétek meg Romániát Szövetséget (USR) a magyarellenes kirohanásairól hírhedtté vált Dan Tanasă, a szélsőjobboldlai Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) képviselője.
Történelmi, közel 20 százalékos hozammal zárták a tavalyi évet a romániai önkéntes nyugdíjalapok, miközben már egymillióan választják ezt a biztonságot. Ám a látványos sikerek ellenére sok a tévhit. Összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat.
Több mint félmilliárd lej eltitkolt vagyonra derített fényt az ANAF legújabb ellenőrzése. Népszavazással váltottak le egy Maros megyei polgármestert.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!