 
                                        
                    A rangos kontinenstornán 37 ország bajnokai mérték össze tudásukat, a háromnapos megmérettetés során egyéniben 38 meccset kellett lejátszani, és a legjobb tizenkettő jutott az elődöntőbe. Máté az első napon nem tudta kiharcolni a bejutást, a második napon viszont épphogy csak lemaradt a 12. pozícióról, mindössze egy fával. Végül 24 mérkőzést követően 5334 fával, 222,2-es átlaggal a 13. helyen zárt, egyetlen ponttal az elődöntő kapujában.
Edzője és édesapja, Balázs-Bécsi Zsolt szerint fia remekül helytállt a mezőnyben, a vegyes párosban elért eredmény pedig az egész romániai bowling számára mérföldkőnek számít. Úgy fogalmazott, hogy az idei Európa-bajnokság legnagyobb eredménye egyértelműen a 554 fás női-férfi vegyes páros csúcs volt, amelyet Máté és Piticariu közösen ért el.
– mondta.
Az elért eredmény súlyát érzékeltetve hozzátette, hogy a férfi páros kategóriában jelenleg 555 fával tartják az Európa-rekordot, amelyet másfél éve, a tavalyi junior Európa-bajnokságon állítottak fel.
A Román Bowling Szövetség közösségi oldalán méltatta a teljesítményt, kiemelve, hogy „Balázs-Bécsi Máté mindössze egy ponttal maradt le az elődöntőről, de a vegyes párosban elért 554 pontos rekordot az Európai Bowling Szövetség hivatalosan is elismerte. Köszönjük a sportolóinknak az erőfeszítést, az izgalmakat és azt, hogy ismét felhívták Romániára a nemzetközi bowling közösség figyelmét” – írták.
 
							A fiatal sportoló számára a szezon folytatása sem kevésbé mozgalmas: november elején Bukarestben szerepel Open kategóriás nemzetközi tornán, majd az országos felnőtt döntő következik, amelyre az alapszakasz első helyéről kvalifikált. Az év csúcspontja pedig a világbajnokság lesz Hongkongban, ahol november 20. és december 6. között hat romániai sportoló képviseli hazáját – köztük Balázs-Bécsi Máté is.
Édesapja hozzátette, hogy a vb-részvétel jogát Máté a tavasszal megszerzett két Európa-bajnoki bronzéremmel és egyéni hatodik helyével biztosította, így teljesítménye az elmúlt időszakban a kontinens élvonalába emelte a csíkszeredai bowlingost.
 
                        A csíki futballszeretők közül sokan emlékeznek vissza a város 1989 utáni csapatára, amely látványos és eredményes játékával sok nézőt vonzott a stadion régi, beton lelátójára. Az akkori csapat edzőjét, Kerekes Ágostont kérdeztük.
 
                        Nagy várakozás előzi meg az FK Csíkszereda–Sepsi OSK közti Román Kupa mérkőzést, annál is inkább, mivel a 2014–2015-ös idény óta most először találkozik hivatalos tétmeccsen a két székely topcsapat. Nézzük, tíz évvel ezelőtt melyiküknek állt a zászló.
 
                        Balesetben hunyt el egy gyergyószentmiklósi édesapa vasárnap, özvegyen maradt felesége pedig intenzív osztályon fekszik, miután életmentő műtétet végeztek el rajta. Őt két kislány várja haza. Az összetört család megsegítésére adománygyűjtést szerveznek.
 
                        Oroszország egyik legnagyobb olajtermelője, a Lukoil bejelentette, hogy eladja külföldi eszközeit az Egyesült Államok által a cég és leányvállalatai ellen bevezetett új szankciók miatt.
 
                        Egy csíkszeredai férfit rendőrnek kiadó telefonos csaló kereste meg nemrég. Úgy tudja, mások is hasonló hívásokat kaptak, és van, akitől jelentős összeget sikerült kicsalni.
 
                        Úgy néz ki, kivonul Romániából a Carrefour. Továbbá: irdatlan mennyiségű száraztésztát importálunk feleslegesen.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!