Nemzetközi versenyen bizonyítottak a csíki cselgáncsozók

Dobos László 2021. június 23., 17:52 utolsó módosítás: 2021. június 23., 18:06

A koronavírus-járvány okozta szigorítások miatt több mint egy év kihagyás után vehettek részt nemzetközi versenyen a csíki cselgáncsozók. Több dobogós helyezéssel tértek haza Magyarországról.

A csapatversenyben második helyen végzett Koka's cselgáncsozói Budapesten Fotó: Facebook/Sport Club Koka's Judo Team

Összesen 13 ország (Ausztria, Csehország, Szlovákia, Németország, Lettország, Ukrajna, Kanada, Grúzia, Moldovai Köztársaság, Svédország, Hollandia, Románia és Magyarország) 112 csapatának 794 versenyzője lépett tatamira az egy év kihagyás után újra megrendezett cselgáncs Budapest Kupán, amelynek az idei volt a 34. kiírása.

A nemzetközi utánpótlástornán a Csíkszeredai Koka's Sport Egyesület (edzők: Sinka Szabolcs, Papp Róbert Flórián és Albert Csaba), illetve a Csíkszeredai ISK és a Csíkszentdomokosi Judo Klub csoportjai (edzők: Pantea Cornel, Dánél Szabolcs, Szőcs László, Silló István, Katona Szabolcs) vettek részt.

Sinka Szabolcs, a Koka's edzője elmondta, hogy csapata 112 együttes közül az éremtáblázaton a második helyet szerezte meg 4 arany- és 4 ezüstéremmel, illetve két hetedik helyezéssel.

Korábban még soha nem sikerült ilyen előkelő helyen végezni a csíki csapatoknak Európa egyik legnagyobb gyerek- és utánpótlástornáján.

Nagy munkát követelt a kiutazás megszervezése, de a Koka's Sportegyesület és a Csíkszentdomokosi Judo Klub a Hargita Megyei Tanácsnál nyert pályázatot, az ISK pedig a csíkszeredai önkormányzat és a csíkszenttamási közbirtokosság támogatását élvezve jutott ki Budapestre” – nyilatkozta Sinka.

A csíkszeredai klubok dobogósai

U11-es korosztály: András Lola (33 kg-os súlycsoport, Koka's) és Pitó Zalán (42 kg, Koka's) – 1. hely, Becze Boróka (33kg, Koka's) és Molnár Bence (42 kg, Koka's) – 2. hely.
U13-as korosztály: Kóka Krisztián (32 kg, Koka's), Magyari Dávid (41 kg, Koka's) és Balázs Hunor (66 kg, ISK-Pantea csoport) – 1. hely, Kósa Réka (41 kg, ISK, Csíkszenttamás) – 5. hely.
U15-ös korosztály: Szász Balázs (73kg, Csíkszentdomokosi Judo Klub) – 3. hely, Imecs Bernadett (57 kg, ISK, Csíkszenttamás) – 5. hely.
U18-as korosztály: András Janka (48 kg, Koka's) – 2. hely.